Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Adhuruesit e gjakut.....por jo te Zotit!
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kalorsi_i_kuq
Luftetari i te vertetes.

Regjistruar: 26/06/2005
Vendbanimi: katunet e USAs
Mesazhe: 318

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Citim:
Po citoj ato që tha walker
Anti islamet mos e lidhin kete teme ne ate qe i pelqen atyre(pushtimin osman qe ka ketu e 500 e kusur vjet qe ka skaduar)po ta shofin njehere cfare kane bere kryqezatat e famshme qe para 1000 e kusur vjetesh e deri me sot qe po i shfarosin njerezit fizikisht e mentalisht.


Kur te thote shqiptari qe pushtimi osman i 500 vjetve ka skaduar, mund te shikosh sa poshte ka rene mentaliteti. Ti simpatizon me shume me arabet e qelbur para 1000 vjeteve sesa me vete shqiptaret. Pushtimi ska skaduar JO JO, po ca njerez Keshtu qe une skam gje tjeter me te then ty pervec se edhe Kryqzatat ndodhen sepse ishin te provokuara nga Kalifi qe dogji kishen me te fashme atje kur pushtoje Jeruzalemin. Po ca do mesosh tjeter ti kur e tu ka stakuar truni kunder kristjaneve, edhe te ka ikur arsyeja. O walker po he mo djal, a e quan Token shqiptare toke myslimane edhe don te ngresh nje kalifat aty? Se per zotin, kshu si e keni nisur ju ate rruge po i drejtoheni.

Sa per ameriken, si cdo vend ka patur luftrat e saj, qe jo gjithmone ka qene per interesin e vet si lufta e kosoves, kuvajtit, bosnjes, somalise, korese, etj etj
Nejse ti vazhdo bisedo me njerez qe kane emigruar se shteti i tyre sdin me bo xhap edhe ja vejne fajin amerikes, se ska mundesi pakistani te jete kaq keq, pa tjeter e ka fajin amerika.

__________________
Erdha mbrapsht nga protesta

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2007 17:32
kalorsi_i_kuq nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kalorsi_i_kuq Kėrko mesazhe tė tjera nga: kalorsi_i_kuq Shto kalorsi_i_kuq nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kalorsi_i_kuq nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Citim:
Po citoj ato që tha kalorsi_i_kuq


Ti simpatizon me shume me arabet e qelbur ....



Pershendtje Kaloresi.

Ketij thone i rracizem puro.

Me kete po perforcon edhe me me shume, arsyet e fallcitetit te denoncimit qe ke bere, per te cilein te jam pergjigjur me email.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2007 18:25
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kalorsi_i_kuq
Luftetari i te vertetes.

Regjistruar: 26/06/2005
Vendbanimi: katunet e USAs
Mesazhe: 318

Citim:
Po citoj ato që tha erzeni_be


Pershendtje Kaloresi.

Ketij thone i rracizem puro.

Me kete po perforcon edhe me me shume, arsyet e fallcitetit te denoncimit qe ke bere, per te cilein te jam pergjigjur me email.




Po shyqyr o erzen te doli zeri besoj se valle ke bere kur ka dal kjo tema. E dime mire se sa i do amerikanet e ti.

Po po te ishim te arsyeshem kjo teme nuk ka arsye fare te jete ke FETE. se si ta thash qe politika e jashtme e amerikes skane te bejne ketu tek fete, vec nese don te thuash qe kristjanet jan gjakdershes Edhe Erzen ngaqe ti je ne fuqi ti ke treguar me shume rracizem ndaj amerikanve.

Hajt shnet

__________________
Erdha mbrapsht nga protesta

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Prill 2007 23:45
kalorsi_i_kuq nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kalorsi_i_kuq Kėrko mesazhe tė tjera nga: kalorsi_i_kuq Shto kalorsi_i_kuq nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kalorsi_i_kuq nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Citim:
Po citoj ato që tha kalorsi_i_kuq



Po shyqyr o erzen te doli zeri besoj se valle ke bere kur ka dal kjo tema. E dime mire se sa i do amerikanet e ti.

Po po te ishim te arsyeshem kjo teme nuk ka arsye fare te jete ke FETE. se si ta thash qe politika e jashtme e amerikes skane te bejne ketu tek fete, vec nese don te thuash qe kristjanet jan gjakdershes Edhe Erzen ngaqe ti je ne fuqi ti ke treguar me shume rracizem ndaj amerikanve.

Hajt shnet



Kalorsi, rracizmi per mua eshte nje semundje mendore qe i ka mbijetuar kohrave... shyqyr Zotit s'vuaj as nga ajo as nga simptomat e saj dhe pastaj une te dija te krishtere jo te amerikanizuar...

Tani seriozisht te çeshtja ne fjale, gjakderdhes ka te muslimanet , kristjanet, çifutet, hindut , shqiptaret amerikanet dreqet e shejtanet... ok?

Atehere mos po merr qe mbrojtjen e tyre?!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Prill 2007 09:38
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Po pse, nuk ka aq budallenj shqiperia?? Ja Saliu, ben deklarata per ardhjen e Bushit qe zdo ja kishte bere as Skenderbeut po te ngjallej. Jo 'eshte dite e madhe', 'dite qe do mbesi ne histori'... peshku qelbet qe nga koka thone , shyqyr Zotit qe nuk e mbajme per koke tonen, kush e mban per koke pastaj(per nga llogjika, jo partia) te filloje ti marri vetes ere, se do gjeje se nga vjen shume nga ajo ere e keqe qe e rrethon dhe qe e kerkon ne mullinj te larget qe si ka par ndonjehere.

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Prill 2007 14:42
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kalorsi_i_kuq
Luftetari i te vertetes.

Regjistruar: 26/06/2005
Vendbanimi: katunet e USAs
Mesazhe: 318

Citim:
Po citoj ato që tha erzeni_be


Kalorsi, rracizmi per mua eshte nje semundje mendore qe i ka mbijetuar kohrave... shyqyr Zotit s'vuaj as nga ajo as nga simptomat e saj dhe pastaj une te dija te krishtere jo te amerikanizuar...

Tani seriozisht te çeshtja ne fjale, gjakderdhes ka te muslimanet , kristjanet, çifutet, hindut , shqiptaret amerikanet dreqet e shejtanet... ok?

Atehere mos po merr qe mbrojtjen e tyre?!





ashtu erzeno, semundje mendore, he? mire se ktij forum i ka ikur shija edhe eshte bere vater e fondamentalizmit islamik. Ktu mbizoteron propaganda arabe e turke qe skane asnje interes per shqiptaret.

Une po iki e skethehem me, vec nje gje do ju lej: Mos kafsho doren qe te ushqen!!!!

__________________
Erdha mbrapsht nga protesta

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Prill 2007 19:33
kalorsi_i_kuq nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kalorsi_i_kuq Kėrko mesazhe tė tjera nga: kalorsi_i_kuq Shto kalorsi_i_kuq nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kalorsi_i_kuq nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Citim:
Po citoj ato që tha kalorsi_i_kuq




ashtu erzeno, semundje mendore, he? mire se ktij forum i ka ikur shija edhe eshte bere vater e fondamentalizmit islamik. Ktu mbizoteron propaganda arabe e turke qe skane asnje interes per shqiptaret.

Une po iki e skethehem me, vec nje gje do ju lej: Mos kafsho doren qe te ushqen!!!!



lol nese iken ti ky forum pushon se egzistuari, mendoje edhe nje here kete vendim:p

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2007 16:40
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

o Indrit i ndritur

mos me bej te ofendoj dhe te flas me shume se cme takon,i di shume mire une ata qe jane me te njejten IP dhe futen dhe bejne propagande ne forum.Ne kohe te felliqura jetojme,dhe kaloresi ka te drejte o Erzen ,arabet te felliqur jane , dhe me plot kuptimin e fjales,racist apo jo, e vetmja race qe nuk lahen e pastrohen.Une jetoj ne qytet multikulturor ,ne nje nga qytetet m ete medha ne bote, por vetem ne lagjet arabe shoh pisllek dhe njerez te palare,cdo race tjeter ka kulture dhe arsye 100 here me shume.

Sot na kane dale disa simpatizues te arabeve edhe ne shqiperi,disa langaraq qe jane bere me shume myslimane se baballlaret dhe te paret e tyre.turp te kene.i peshty mu ne surrat ata te degjeneruar qe nuk duan vendin dhe identitetin e tyre.Mysliman dakort jam,Islami eshte fe qe erdhi te ndryshoj boten per mire,por mysliman dhe jo arab,fe dhe jo politike te lutem,shqipetar dhe me tradita dhe kulture shqipetari,dhe jo bythpalare arab apo topall turk.E kam then edhe e perseris,feja eshte midis njeriut dhe zotit,perhape mesazhin , dakort jam ,por mos propagando.Detyrimi ndaj Zotit eshte te besosh ne zot dhe te perhapesh fjalen e zotit,,dhe jo te biesh viktime e institucioneve te ngritura per te kontrolluar turmen,sic jane kisha,organizata fetare, dhe xhamite.Zoti ka then perhap mesazhin tim ,por jo GJYKO VET NE VENDIN TIM.Eshte e qarte ajo qe kerkohet,mbaheni veth ne vesh TOLSTOY DHE INDRIT.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2007 23:04
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
northwest
derri do plumb

Regjistruar: 28/04/2006
Vendbanimi: mbrapa PC tende :)
Mesazhe: 362

A ba ba ba ba sa frik kam un te shkruaj tek forumi i fes,jo per gje po cdo gje qe shkruaj ma marin per te keq dhe me quajn ??????un jam mysliman i vitit 2007,dmth pak i modernizuar nga ata qe e quajn veten (mysliman te vertet)un i fus nje te pime pa ber zullum,pa i ber keq njeriu,pa pir mend e mija etj etj,bej mir kur kam munci,deri tani si kam ber keq njeriu me sa di un etj etj,tani per temen qe shte hapur sme pelqen fare ,jo per gje po ka mar shtrember,na paskan par ne tv greke qe flitet per ameriken dhe ne qe jetojm ketu se ditkemi ,un i bera nja 15 vjet dhe e shikoj qe kta amerikanet jan shum liberal ne drjetim te fes,nuk te urejn pse je mysliman,mormon,etj,me sa di un mormonet ne US kan nje ngritje prej %2 ne kto vitet e fundit,mnjf kan hec perpara,eshte fe 150 vjecare me duket,do ishte mir qe te thuash fjal te mir per dike qe beson ne zot,keshtu e mendoj un i shkreti,jo per gje po ne familjen time jemi gjysma mysliman dhe gjysma kristian,he si thoni shaj dot un fen e tjetrit,jo mor bab se kam frik nga zoti dhe se bej kurr,dhe ju te tjeret ju lutem mos i fusni te gjith ne nje thes kur flisni per fen,pyll pa derra ska,po ne myslimanet jemi pak me gjaknxeta dhe kjo po tregohet dhe vet ne kohen qe jetojm,ju lutem po spatet gje te mir per te then me mir mos me replikoni,flm dhe peace per te gjithe...

__________________
If you can make life better for others and you fail to do so,you are wasting your time on earth..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2007 23:49
northwest nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė northwest Kėrko mesazhe tė tjera nga: northwest Shto northwest nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto northwest nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Re: o Indrit i ndritur

[QUOTE]Po citoj ato që tha HERO

i peshty mu ne surrat ata te degjeneruar qe nuk duan vendin dhe identitetin e tyre.
Mysliman dakort jam,Islami eshte fe qe erdhi te ndryshoj boten per mire,por mysliman dhe jo arab,fe dhe jo politike te lutem,shqipetar dhe me tradita dhe kulture shqipetari.
E kam then edhe e perseris,feja eshte midis njeriut dhe zotit,perhape mesazhin , dakort jam ,...
Detyrimi ndaj Zotit eshte te besosh ne zot dhe te perhapesh fjalen e zotit,,

Zoti ka then perhap mesazhin tim ,por jo GJYKO VET NE VENDIN TIM.

Eshte e qarte ajo qe kerkohet


Te citova copa copa, se copat e tjera qe kam fshire (pjesen kryesore te tyre dmth se nje pjese ska njeri qe ta kupton), nuk ia vlen te marrin pergjigje, por po i them dy fjale.


Kam me antipati se ty ndaj atyre mjekerrpalareve qe nxjerrin me grushte pleq nga xhamite, qe kujtojne se jane ne afganistan etj etj, e qe kryesorja behen shkak qe njerez te percipte si ty, te mos e mendojne dy here para se te krijojne paragjykime ndaj muslimaneve.
Pastaj, arabet nuk i ka mbajtur kush ndonjehere per shenjetore, as per popull me te mire e te tjeret fundja. Fakt eshte qe ne kohet qe ata dhe vendet muslimane pastrohenin me uje nga pese here ne dite, qe pastronin gojen e duart para e pas te ngrenit, e qe laheshin shume shpesh, (te martuarit cdo dite), evropa dhe vendet e tjera, shkretoheshin nga semundje me burim felliqesine, e qe merrenin me shpikje doedorantesh qe tua hidhnin bytheve e te mbytnin eren. Tani sec behet me arabet pakashume e di, jane me larg islamit se kurre, e si pasoje , edhe me te papaster se kurre. Por nuk kam arsye perse ti urrej. Sa per turqit, nuk i shoh cenim per shqiperine, por perkundrazi. Ky mendimi im ka shume arsye, dhe fjalet e shume intelektualeve te fushave te ndryshme e forcojne ate. Ste pelqen ty, kujt i plas. Ti thua qe ne qenkemi te lidhur pas kultures se arabeve dhe turqve. Na jep nje fakt:::: te veshurit e disave si arabe?? Atehere shume femra shqipetare qenkan serbe, pasi vishen tamam si bucet sllave..Une po te them qe kapesh kot pas mjekerrosheve, se puna e tyre (e spiuneve te paguar qe kane me krye) , per tu prishe imazhin muslimaneve eshte, per ti bere shqiptareve te prekshem imazhet e fotove te terroristeve qe jep e gjithe bota, per te na identifikuar me terroriste..
Turma eshte turme, nuk sheh shume ngjyra, Zoti i falte, Zoti te falte edhe ty.
Po te jetuarit te islamit me kulture shqipetare cqenka?? Te pish raki, si thote y-i?? Po ajo nuk eshte pune kulture, eshte pune feje. Sarhoshe ka arabia, turqia, indonezia, malajzia etj etj sa te duash..

Eja ti peshtyjme bashke ne surrat te gjithe ato qe nuk duan Shqiperine, po eja te peshtyjme edhe injorantet. Po identiteti jone kush eshte edhe ate te na e sqarosh...

Eja pra, se po merresh me mullinj ere, po merresh me turq, e toka shqipetare ne turqi nuk ke, ke ne greqi. Po merresh me turq, sikur Bollano shaka te jete kopil i ndonje partie turke dhe jo i PBDNJ-se. Te shkel kushtetuten, te shkel dinjitetin kombetar, te shkel cdogje dhe nuk ke force as ti frysh ne bythe. Te kontrollojne politiken, kane pushtet te fshehte e te hapur, te kontrollojne bankat, te kontrollojne kompanite celulare, te kontrollojne turizmin e cdo gje qe te vete mendja dhe gjitha keto jane vetem me nje qellim, te na marrin kalane nga brenda, te na shkaterrojne e jo vetem te na marrin pasurite. Te ishte vetem aq, nuk do merresha vetem me greket, se pasurine spo le kush pa ta vjedhur, paqese kemi shume 'Kalores' qe jetojne me endrra te huajsh qe shperndjane ndihma e qe na duan fort. Po grekerit te urrejne, si nuk te urren kush. Nje dite me ndihme te Zotit do shkojme mire, por sot i kemi armiq, me gjendjen e tyre te semure mendore, sot i kemi armiq. Ti merru me muslimane, se eshte komuniteti musliman qe organizoi shitjen e kombesise per ca para te felliqta dhe pashaporta te ndyra helene...
Ti jeton me filmin e Skenderbeut dhe jo me situaten, kur them ti, e kam fjalen per shume si ty. Ti qe na njihke, qe dike zemren tone, ndjenjat per shqiperine, na thuaj, mire ne te shporremi, ti car planesh ke. Mir ne qenkemi te fandaksur pas turqise dhe arabise, po ti si do i sherbesh shqiperise. Car po ben tani hero, per ti ngrite emrin shqipes, po ben pica te mira per londinezet a parizienet? A te nxe bytha rehati kur kupton se gjendjen e shqiperise nuk ka Migjen ta pershkruaje, apo te duket se jemi mire..'Ejani te shkojme ne parti', gjith filozofia e rinise se sotme qe do na coje ne holokaust te tremb, te ben te qash e te mos shohesh me prapa, apo te jep force te thyesh koken, e te kthehesh te hedhesh dhe mbi varrin e nje kohe qe me ndihme te Zotit do jete vetem kujtim i keq. Leri paragjykimet, cdi ti per shume nga ne, cdi ti per qofte njerin nga ne..

p.s Aty ne qytetin tend te madh, gjej ndonje qender trajnuese kunder racizmit, se te ben mire.

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Maj 2007 12:56
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:56 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Adhuruesit e gjakut.....por jo te Zotit!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.