Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Edhe Ana po largohet
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ana
Whatnot

Regjistruar: 17/02/2003
Vendbanimi: Ja ketu
Mesazhe: 405

Edhe Ana po largohet

Jam futur ne kete forum ne fillimet e tij. Kam patur periudha shkeputjeje te gjata, per arsye te ndjekjes se karrieres.

Meqe aty ku punoj dhe jetoj nuk kam fare kontakt me shqipen, dhe shpesh komunikimi im shqip ngelet vetem ne telefona, kete forum e kam pare si mundesi per te komunikuar shqip dhe per t'u informuar per Shqiperine.

Eshte e kote t'u them atyre qe jetojne ne perendim se sa ndryshon menyra e te komunikuarit me ate shqiptare. Dhe nuk mendoj te futem ne sqarime, sepse si cdo skill, eshte dicka qe mesohet duke e ushtruar, jo duke lexuar.

Megjithate te qenit pergjithesisht argumentative dhe jo tolerante eshte ajo qe i ben te rralle shqiptaret ne bisede. Kjo eshte dhe situata qe gjej ne Shqiperi. Ndaj i kam dhene nje mendje te lehte dhe kam vazhduar te marr pjese ne forum, pavaresisht ca mesazheve fyese dhe te uleta qe do hasja gjate qendrimit tim ketu. Po deri ketu nuk ka dhe aq keq, tek e fundit ke pranuar qe do jesh ne nje forum ku nuk njeh dhe nuk te njeh njeri, ku te gjithe jane anonime, dhe nuk me prish shume pune nese nje "askush" fyen e bertet e gjykon e halucinon per hesap te tij. E quaj "monologun clirues te te vetmuarit", i ben mire personit qe e ben.

Kam lexuar ketu shqetesime per privacy-n e anetareve. Kam pare shume "rroba te palara" qe jane nxjerre nga anetaret per njeri tjetrin a nga moderatoret a ish moderatoret per anetaret. Shoh qe eshte nje grup i caktuar qe ka ne dore goxha informacion per anetaret, vendndodhjen, IP address dhe ne ca tema kam pare te dalin info qe nuk duhet te kishin dale. Shume e papergjegjshme!

Po kjo e fundit i vuri kapakun. Hapet tema ne emrin tim, kur ishte hapur nga nje personazh tjeter?! Shume diligjente ne shoshitjen e mesazheve keta moderatore, forumi eshte nje diskutim jashte teme i gjithi, dhe ata vendosin te shoshisin vetem mesazhet qe u pelqejne, ne menyren si u pelqen.

Nejse, eshte puna e tyre dhe nuk kam nder mend te merrem me te. Por kjo me beri te pershpejtoj vendimin e largimit tim nga forumi.

Doja t'u thosha si perfundim qe kam kaluar kohe te mira ne forum, kam mesuar informacione te reja per atdheun, jam argetuar, kam ndare shqetesimet per vendin me bashkeatdhetare, kam kembyer ide, dhe mbi te gjitha kam vazhduar te mesoj shume per natyren njerezore, te cilen kurre nuk do resht se mesuari. Dhe e bukura e komunikimit virtual eshte qe e ben ne kohen tende, kur je duke u shplodhur nga puna dhe problemet e dites, kur ke kohe, kur do te vrasesh kohe. Dhe per mua kjo eshte e rendesishme sepse me punen qe kam qarkulloj ne vende te ndryshme, dhe deri ne momentin qe krijoj friendships per te mbushur kohen ( nje tjeter skill i mire qe njeriu duhet te fitoje ne perendim, te besh miq shpejt) keto personazhe anonime ketu me kane mbajtur me shoqeri.

Se fundmi, per ata forumiste qe kane ndjekur historine e personazhit tim, une e arrita ate qe doja ne profesion. Jam ne procesin e hapjes se nje klinike mjekesore dhe koha e largimit tim prej forumit erdhi ne momentin e duhur. Do i kujtoj me nostalgji ditet kur kisha me pak pergjegjesi mbi supe dhe kisha kohe te vrisja ketu ne forum .

Gjithe forumisteve qe jane duke u marre me mjekesi, ne Shqiperi apo jashte, ju uroj suksese ne profesionin tuaj fisnik. Nese jeni akoma studente apo interne, mos u dekurajoni nga veshtiresite e momentit, ne fund cdo perpjekje juaja do shperblehet. Dhe eshte nje profesion qe nuk do reshtni se dashuruari e se mesuari gjithe jeten. Dhe qe do ju jape kenaqesi te medha kur te shihni qe keni ndryshuar dhe ndikuar per mire gjithe ato jete njerezish.

Gjithe te tjereve, ju uroj shendet, mbaresi e paqe kudo te jene!


Ana

__________________
Success stands mostly in not giving up, when the others have let go.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2007 19:15
Ana nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana Shto Ana nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Largim te mbare dhe kthim te shpejte.

Shume dramatike e bere renditjen e mesazheve tek tema e Janulles, me dramatike se sa vete fati i ketyre njerezve, aq sa te beri edhe te largohesh nga forumi. Nuk eshte ceshtja kaq serioze sa pandeh.

Cdo forum ka te mirat dhe dobesite e veta. Ketu me shume jemi te flasim me vehten, se sa me te tjeret dhe aq me teper te njohim me shume vete vehten tone, se sa te njohim te tjeret.

Te me falesh per nderhyrjen dhe per "mendte e shumta" qe te dhashe, por me lejo te te uroj rruge te mbare ne boten e sigurte reale..., nese e konsideron me te sigurte se ate virtuale..

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2007 19:24
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ishpeshtimi
Rest in peace

Regjistruar: 04/05/2007
Vendbanimi: Ne Ferrin e Dantes.
Mesazhe: 1106

Suksese Ana!

Urime per kliniken dhe suksese ne jete!

Mire do ishte te kishe lene ndonje "direction" te klinikes dhe destinacionin e saj.(Mbase moderatoret mund ta gjejne nepermjet IP-se te kompjuterit tuaj).

Nuk di nese mund t'ju drejtohem per ndonje problem shendetsor.2muajt e fundit kam patur shume te perzjera dhe prerje te fuqive.

Mund te jete shenje shtatzanie?

Ju uroj cdo te mire ne jete,dhe perdorim me kujdes te ID-ve kur shkon ne diskoteke.

__________________
U tret per Pellazgji.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2007 19:26
ishpeshtimi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ishpeshtimi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ishpeshtimi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ishpeshtimi Shto ishpeshtimi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ishpeshtimi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Glaukus
i heshtur ....

Regjistruar: 23/04/2006
Vendbanimi: buzė detit
Mesazhe: 6705

 

- Të Uroj sukese në punën dhe profesionin tënd  ......

shoqëruar me shëndet , lumturi dhe vetëm gëzime në jetën tënde dhe familjes tuaj ............

 

p.s. - lus Zotin ..........

që ai urim dhe këshillë e juaja për mjekët ( ata studentë ,që do vinë në Shqipëri ) ...................... - ta kuptojn dhe zbatojn në ç'do çast dhe moment të jetës së tyre ...........

__________________
- Hene duam ne heshtje,ashtu siē jam mesuar edhe une te dashuroj,ne Heshtje..Dhe vendosem te jetojmė tė ndarė dhe tė dashurojmė nė heshtje!Kjo ishte menyra e vetme pėr tė qendruar sa me afer njėri-tjetrit ..ndonese jo me trup.. por me zemėr!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2007 22:35
Glaukus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Glaukus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Glaukus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Glaukus Shto Glaukus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Glaukus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Shume keq me vjen Ana qe po largohesh.
Do ishte e mira qe ne forum te hyje nga nje here, qofte edhe rralle, por jo ta braktisesh fare.
Qe ka njerez te pa pergjegjshem kjo dihet Ana, por jane pjese e jetes dhe ata....duhet t'i durojme.
Nje njeri objektiv sic je ti, mund te jape shtysen e saj, qofte dhe modeste pikerisht per keta njerez te pa pergjegjshem, por nevoje per nje njeri si ty, kane dhe njerzit e tjere qe nuk kane rene ne batakun e pa pergjegjshmerise se veprimeve.
Shpresoj te behet te pakten ajo rrallshmeria e hyrjes se sa braktisja komplet e forumit.

Respekte Ana

Kontinenti.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2007 05:33
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Ana

Suksese ne jete edhe ne pune.
Megjithse nuk me pelqen kur thua po largohrm kjo nuk do te thote se do te na harrosh.
Mendoj se kur te kesh sado pak kohe te lire te kujtohesh se ne PC tende jemi edhe ne diku (nje klik) dhe pastaj me pak zell edhe mund te shkruash ndonje fjale se per pergjigje aty jemi ne gati e nuk ja pritojme.

sinqerisht urime dhe suksese

me respekt

puntori.


11/08/07

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2007 08:10
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

hahahhaha, lol...


ana mos ik o flori se do te ze vendin ndonje e papergjegjshme kur tha dhe konti. lol

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Gusht 2007 01:29
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Rri urte ti ore katunar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Gusht 2007 06:36
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

Te prifte e mbara Ana.

Perzemersisht trojani

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Gusht 2007 08:03
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
misterioz
rrugaē

Regjistruar: 30/12/2004
Vendbanimi: rrugeve
Mesazhe: 892

Re: Edhe Ana po largohet

Citim:
Po citoj ato që tha Ana
Jam futur ne kete forum ne fillimet e tij. Kam patur periudha shkeputjeje te gjata, per arsye te ndjekjes se karrieres.

Meqe aty ku punoj dhe jetoj nuk kam fare kontakt me shqipen, dhe shpesh komunikimi im shqip ngelet vetem ne telefona, kete forum e kam pare si mundesi per te komunikuar shqip dhe per t'u informuar per Shqiperine.

Eshte e kote t'u them atyre qe jetojne ne perendim se sa ndryshon menyra e te komunikuarit me ate shqiptare. Dhe nuk mendoj te futem ne sqarime, sepse si cdo skill, eshte dicka qe mesohet duke e ushtruar, jo duke lexuar.

Megjithate te qenit pergjithesisht argumentative dhe jo tolerante eshte ajo qe i ben te rralle shqiptaret ne bisede. Kjo eshte dhe situata qe gjej ne Shqiperi. Ndaj i kam dhene nje mendje te lehte dhe kam vazhduar te marr pjese ne forum, pavaresisht ca mesazheve fyese dhe te uleta qe do hasja gjate qendrimit tim ketu. Po deri ketu nuk ka dhe aq keq, tek e fundit ke pranuar qe do jesh ne nje forum ku nuk njeh dhe nuk te njeh njeri, ku te gjithe jane anonime, dhe nuk me prish shume pune nese nje "askush" fyen e bertet e gjykon e halucinon per hesap te tij. E quaj "monologun clirues te te vetmuarit", i ben mire personit qe e ben.

Kam lexuar ketu shqetesime per privacy-n e anetareve. Kam pare shume "rroba te palara" qe jane nxjerre nga anetaret per njeri tjetrin a nga moderatoret a ish moderatoret per anetaret. Shoh qe eshte nje grup i caktuar qe ka ne dore goxha informacion per anetaret, vendndodhjen, IP address dhe ne ca tema kam pare te dalin info qe nuk duhet te kishin dale. Shume e papergjegjshme!

Po kjo e fundit i vuri kapakun. Hapet tema ne emrin tim, kur ishte hapur nga nje personazh tjeter?! Shume diligjente ne shoshitjen e mesazheve keta moderatore, forumi eshte nje diskutim jashte teme i gjithi, dhe ata vendosin te shoshisin vetem mesazhet qe u pelqejne, ne menyren si u pelqen.

Nejse, eshte puna e tyre dhe nuk kam nder mend te merrem me te. Por kjo me beri te pershpejtoj vendimin e largimit tim nga forumi.

Doja t'u thosha si perfundim qe kam kaluar kohe te mira ne forum, kam mesuar informacione te reja per atdheun, jam argetuar, kam ndare shqetesimet per vendin me bashkeatdhetare, kam kembyer ide, dhe mbi te gjitha kam vazhduar te mesoj shume per natyren njerezore, te cilen kurre nuk do resht se mesuari. Dhe e bukura e komunikimit virtual eshte qe e ben ne kohen tende, kur je duke u shplodhur nga puna dhe problemet e dites, kur ke kohe, kur do te vrasesh kohe. Dhe per mua kjo eshte e rendesishme sepse me punen qe kam qarkulloj ne vende te ndryshme, dhe deri ne momentin qe krijoj friendships per te mbushur kohen ( nje tjeter skill i mire qe njeriu duhet te fitoje ne perendim, te besh miq shpejt) keto personazhe anonime ketu me kane mbajtur me shoqeri.

Se fundmi, per ata forumiste qe kane ndjekur historine e personazhit tim, une e arrita ate qe doja ne profesion. Jam ne procesin e hapjes se nje klinike mjekesore dhe koha e largimit tim prej forumit erdhi ne momentin e duhur. Do i kujtoj me nostalgji ditet kur kisha me pak pergjegjesi mbi supe dhe kisha kohe te vrisja ketu ne forum .

Gjithe forumisteve qe jane duke u marre me mjekesi, ne Shqiperi apo jashte, ju uroj suksese ne profesionin tuaj fisnik. Nese jeni akoma studente apo interne, mos u dekurajoni nga veshtiresite e momentit, ne fund cdo perpjekje juaja do shperblehet. Dhe eshte nje profesion qe nuk do reshtni se dashuruari e se mesuari gjithe jeten. Dhe qe do ju jape kenaqesi te medha kur te shihni qe keni ndryshuar dhe ndikuar per mire gjithe ato jete njerezish.

Gjithe te tjereve, ju uroj shendet, mbaresi e paqe kudo te jene!


Ana



Paske kohe qe je larguar mgjs une po te uroj tani ,me mire vone se kurre, suksese ne pune dhe ne jete.


Dy gjera do veçoja nga postimi yt:

"Megjithate te qenit pergjithesisht argumentative dhe jo tolerante eshte ajo qe i ben te rralle shqiptaret ne bisede"

Eh qe jemi kokemushka jemi çti besh do kohe qe te ndryshojme qe te behemi dhe ne tolerante, mendoj une ose me sakte mendoja se kam ndryshuar mendim kur shoh kokmushkat e brezit te ri them qe stafeta eshte ne dore te sigurt per sa i perket tolerances.

Dhe shprehja "...kisha kohe te vrisja ketu ne forum.."


Kur thua ti qe vrisja kohen ketu ne forum me 500 mesazhe ne 4 vjet çduhet te thone disa qe per disa muaj ketu i kane bere ca mijra mesazhe ,apo thjesht i leshojne mesazhet si lopa bajgen ,nje shterngim e kane si poshte edhe siper.
Ne fakt s'eshte e thene te postosh por edhe te lexosh te mendosh pastaj te shkruash, jo shterngohu dhe bam leshoje.

ps. sa per privacine spo flas se te mbushme te çorapet e kemi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 08:07
misterioz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė misterioz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me misterioz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė misterioz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: misterioz Shto misterioz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto misterioz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Edhe Ana po largohet

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.