Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Vlora
Gjithsej 23 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Me pelqen dhe te vleresoj si nje djale te virtytshem,prandaj po te pershendes me nje kenge qe flet per bukurite e Vlores time

Bukuria permbi Vlore

Bukuria permbi Vlore
eshte si nuset me kurore
Kush do qe te shplodhi syte
le te vij ne Vlore ca dite

Lulet te japin freskine
dallge e detit kaltersine
Aroma buron nga mali
uji ftohte rrjedh si kristali

Rinia vrapon si bleta
te tjerve ju shtohet jeta
Te cmallen me det e mal
presin ylberin te dale

Permbi varke e neper vale
ne Karaburun kane dale
Shikon lart mbi Llogora
bukurite qe Vlora ka


Kur e degjoj kete kenge qe i kushtohet Vlores bukuroshe e shoqeruar nga sazet dhe zeri i mrekullueshem i kengetares, nje mall i madh me pushton,me sy te perlotur imagjinata ime me bene te fluturoj drejt atyre bukurive te rralla qe natyra i ka falur qytetit ku une u rrita.Ndersa kam 10 vite larg saj,ne nje vend ku qielli rri 350 dite ngjyre gri e bie shi.Ah temen.............
respekte djalosh

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2008 15:55
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

[QUOTE]Po citoj ato që tha IQVLORA
Njerzit ziliqare nga qytetet e tjera ne Shqiperi,Vloren duan ta identifikojne me rreptesine e banoreve te saj.Por ata harrojne se labet kane qene edhe te pushkes edhe te penes.Dikur edhe sot cdo bari lab i Lumit te Vlores apo i bregdetit eshte nje kengetar i shkelqyer dhe nje poet i mirfillte.Shpirti i labit eshte shkrire ne kenget e bukura te thurura nga bijte e Vlores artiste.Bukuria e maleve dhe e detit fisnikeria dhe trimeria e banoreve te Laberise, te frymezojne te behesh poet e kengetar edhe pa qene i till.Ne vlonjateve nuk na behet shume vone per gojet e liga e ziliqare qe nxjerrin vrer.Ne na ka pare perendia me te dy syte dhe nuk kemi nevoje te na shohin ziliqaret.E thote mire edhe piktori vlonjat qe Vlora eshte ne cdo hap te jetes sone,ndersa une do te shtoja se ne cdo qelize te vlonjateve po ta shohesh ne mikroskop,lexon me germa kapitale [B]VLORE ....


, te rujt Zoti IQVLORA

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2008 12:33
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Une s'kam takuar ndonje njeri qe ta kete zili Vloren apo vlonjatet, perkundrazi rreptesia dhe hiperkrenaria qe keni shpesh eshte objekt humori ne rrethet e tjera. Ndoshta kjo interpretohet si zili, ku i dihet edhe eshte?? Ceshtje perspektive.
Thjesht nje "reality check" per vlonjatet e forumit. :p

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2008 14:18
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
Une s'kam takuar ndonje njeri qe ta kete zili Vloren apo vlonjatet, perkundrazi rreptesia dhe hiperkrenaria qe keni shpesh eshte objekt humori ne rrethet e tjera. Ndoshta kjo interpretohet si zili, ku i dihet edhe eshte?? Ceshtje perspektive.
Thjesht nje "reality check" per vlonjatet e forumit. :p



Deri ne nje fare mase jam dakord me ty lost.

Vlonjatet per mendimin tim eshte e vertete qe kane hiperkrenari dhe kjo i con pastaj ne rreptesi. Kjo nuk me ka bere kurre ti kem zili, perkundrazi te qesh mbas shpines se tyre dhe t'u hap rruge, biles shume here i kam patur edhe frike dhe u kam thene keni "plotesisht te drejte"

Por Vlora eshte vertet e bukur dhe une per kete e kam zili, qe nuk pata shansin te jetoj atje ose ne Sarande, por e kalova jeten ne Tiranen time te lagesht dhe te bukur.

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2008 14:37
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2008 14:38
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha briseide



mos je gje vlonjate brisi??dhe te lendova pa dashje????????? qe ma ngre ate vetullen ashtu tere qesendi

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2008 14:42
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Talking

Citim:
Po citoj ato që tha kotka


mos je gje vlonjate brisi??dhe te lendova pa dashje????????? qe ma ngre ate vetullen ashtu tere qesendi



Te shikosh si po me leviz damari

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2008 14:47
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha briseide


Te shikosh si po me leviz damari



oooohhh nooooo
eshte thjesht nje opinion, me provo te kunderten brisi.
relax

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2008 14:56
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Lost vleresoj perpjekjen tende,por ...ne te gjithe shqiperine behet humor per krahinat e tjera,kam degjuar plot barsoleta per Vlonjatet dhe te them te drejten me behet qejfi kur kundershtoj .E di qe s'eshte ceshtje zilie,dhe deri diku eshte e vertete qe vlonjatet i karakterizon nje fare rreptesie(nje pjese e mire te pakten) por si kudo ambjenti e ben njeriun.I konsideroj njerez me zemer te madhe,shume te afruar,dhe sidomos vendosin familjen ne vend te pare,si te mos jesh krenar per kete? - Ka shume e shume gjera te tjera qe s'perkrah,por tek shqiptaret ne pergj,jo vetem tek qytetaret vlonjate.

Kotka,frike?Perse? - Te kesh frike nga injoranca,jo nga vlonjati. Por sic tha kolegu me siper :p eshte subjektive.

KAm te drejte.Apo jo? :p

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2008 15:01
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Lost vleresoj perpjekjen tende,por ...ne te gjithe shqiperine behet humor per krahinat e tjera,kam degjuar plot barsoleta per Vlonjatet dhe te them te drejten me behet qejfi kur kundershtoj .E di qe s'eshte ceshtje zilie,dhe deri diku eshte e vertete qe vlonjatet i karakterizon nje fare rreptesie(nje pjese e mire te pakten) por si kudo ambjenti e ben njeriun.I konsideroj njerez me zemer te madhe,shume te afruar,dhe sidomos vendosin familjen ne vend te pare,si te mos jesh krenar per kete? - Ka shume e shume gjera te tjera qe s'perkrah,por tek shqiptaret ne pergj,jo vetem tek qytetaret vlonjate.

Kotka,frike?Perse? - Te kesh frike nga injoranca,jo nga vlonjati. Por sic tha kolegu me siper :p eshte subjektive.

KAm te drejte.Apo jo? :p



Per sa i perket asaj ceshtjes se familjes brisi, mua kjo nuk me duket si virtut qe i atribohet vetem vlonjateve, por virtut qe i atribohet gjithe shqiptareve.

Po, eshte e vertete qe i kam patur frike dhe akoma i kam frike, jo nga injoranca e tyre ( e vlonjateve dhe shqptareve ne pergjithesi kur kemi te bejme vertet me injorante), ate di si ta perballoj, por me shume i frikesohem temperamentit te tyre impulsiv, perse ta mohoj. Kam eksperimentuar raste jo te kendshme dhe shume me teper prej femrave vlonjate , kur isha studente ne fakultet, me shume se sa nga meshkujt (ata jane xhentila kur duan). Atje pata rast te njoh me mire karakterin vlonjat dhe sa alergji kishin per neve tiransit, qe edhe pse nuk ishim mendjemedhej, ata fryheshin si kaposhe dhe kaposha, gje qe shume here na bente ne tiransve te ndiheshim ndryshe dhe te qeshnim me kete lloj fryrjeje fallco.

Pajtohem edhe une me lostin, se cdo gje eshte subjektive, se kam patur edhe shume shoqe dhe shoke vlonjate, qe kane qene si qingja dhe shume te komunikueshem, ja u kalonin edhe vete fierakeve

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2008 15:17
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 23 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Vlora

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.