Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Kush Tradheton Dhe Kush Dyshon Me Shume
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha bruni22



bravo bravo xke chi dorme non piglia il pesce.............




O me fal por nuk kuptoj aspak italisht apo çfareehujg eshte

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2009 14:23
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha Misha
Briseide je po aq paragjykuese sa vete tema.

Une nuk dhashe nje numer meshkujsh qe nje femer gjuan qe ti te cilesoje ate "te ndershme" apo "kurve" , une thjesht dhashe versionin qe gjithkush ben ne nje zgjedhje. Dhe ketu jemi tek tema "kush tradheton me shume femrat apo meshkujt" dhe dihet qe nje mashkull nuk ka sesi te tradhetoj pa deshiren e nje femre. Dhe ne kete aspekt eshte femra ajo qe zgjedh se me ke do te tradhetoj dhe jo mashkulli....sepse dihet se nese nje femre nuk i pelqen nje mashkull ajo nuk shkon me te, nderkohe qe nje mashkull ben edhe te kunderten e kesaj...mjaft te tradhetoj.

tani se ju doni te lexoni ne menyren qe ju pelqen ju , skam cbej ...por mos harroni se kjo teme me kete titull eshte vete shume paragjykuese dhe per me teper nuk eshte aspak per te nxjerre ne pah virtytet e dikujt....

Une kshu e shoh.



Per cfare paragjykimi po flet ti çupe?As titulli nuk ka ndonje ambiguitet te rreshkasesh ne mendime paragjykuese.

Ketu nuk po flitet per femra qe kane kapacitet te trasformojne meshkujt ne gjysem te mberdhitur per pjeshke,por per cifte,femer e mashkull qe jane bashke e qe per nje motiv ose nje tjeter vedosin te tradhetojne.Ne cift eshte mashkulli ai qe vendos te largohet nga femra e tij sepse tentohet nga dikush tjeter apo eshte femra ajo qe lodhet ose qe bie preh e deshirave te saj " te pakontrollueshme" ?

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2009 14:28
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Misha
Vogelushja Misha

Regjistruar: 08/09/2009
Vendbanimi: Everywhere
Mesazhe: 263

tema qe shoh une eshte "Kush Tradheton Dhe Kush Dyshon Me Shume"


dhe une qe ne momentin e pare kam thene 50 me 50. pra ne kete pike kam pare barazi 1 mashkull me 1 femer

nderkohe qe ti po tregoje se kush quhet e ndershme apo jo dhe se une kisha ulur imazhin e femres...

pa dashur aspak te kalojme ne konflikt....po qe ne momentin qe thuhet tradheti detyrimisht aty nuk ka me imazh as per femren dhe as per mashkullin.

kjo ishte ideja ime pak a shume.


kLM

__________________
No one thinks to change himself, everyone thinks of changing the WORLD........Tolstoi my love

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2009 15:34
Misha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Misha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Misha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Misha Shto Misha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Misha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
.

gjithsesi shprehja nena dihet e babai nuk dihet nuk ka dale kot .... dhe femra e meshkujt tradhtojne por ajo qe eshte e sigurt qe ne femrat asnjehere nuk jetojme me hijen a eshte femija jone apo i dikujt tjeter



....dhe Ti, si femer, e ndjen veten Krenare per kete??!!! E ndjen veten Superiore karshi ATIJ mashkulli???!!!!!

PS: Te pyes sepse dhe je zgerdhire ne fund te fjalise!!!!!!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2009 17:25
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha Une jam...!!!


....dhe Ti, si femer, e ndjen veten Krenare per kete??!!! E ndjen veten Superiore karshi ATIJ mashkulli???!!!!!

PS: Te pyes sepse dhe je zgerdhire ne fund te fjalise!!!!!!




Nuk me pelqen shprehja zgerdhire, angel ka arsye dhe fakte per nje gje te tile, dhe ajo iu ka qasur nga nje kendveshtrimi tjeter, mendoj, dhe neve po diskuojme hapur pa e fyer njeri tjetrin.

Ne teme: njeri nga shkaktaret qe mund te qoj deri te tradhetia, mendoj une, eshte jo rrespekti i ndersjellet dhe nenvleresimi...

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2009 12:42
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha ksovari


Nuk me pelqen shprehja zgerdhire, angel ka arsye dhe fakte per nje gje te tile, dhe ajo iu ka qasur nga nje kendveshtrimi tjeter, mendoj, dhe neve po diskuojme hapur pa e fyer njeri tjetrin.




Prsh ksovari,

Une nuk pata gje per ofendim apo te njejten gje te kesaj "familie", sepse nuk eshte DHE ne Kulturen time!!! Aq me shume qe, UNE, e lexoj me kenaqsi AngelDevil!!!??? Ashtu si dhe Ty!

Dhe, sa per ate shprehje, une nuk gjeta ose nuk me erdhi ne mend per momentin nje fjale tjeter me e perafert ose me e "bute" ne mendje!!!

Tani te lutem me shpjego kuptimin e shenjes ???? Po t'a mbash mausin mbi kete shenje del fjala: zgerdhitje!!!

Ku eshte ofendimi ketu???!!!

Perse une u dashka te zgjedh nje fjale tjeter kur ajo shenje ka kete kuptim?! Gje e cila do te thote qe dhe AngelDevil perderisa e ka vene kete ne fund ka pas ate qellim, pra, zgerdhitjen???!!!

Nuk e kuptoj shqetesimin dhe kritiken tende, me fal!Te lutem me sqaro!



__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2009 13:20
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha ksovari


Nuk me pelqen shprehja zgerdhire, angel ka arsye dhe fakte per nje gje te tile, dhe ajo iu ka qasur nga nje kendveshtrimi tjeter, mendoj, dhe neve po diskuojme hapur pa e fyer njeri tjetrin.



...dhe tjetra gje qe me ra ne sy, ne Textin tend ksovari eshte fjala "mendoj" !!!

Pra, Ti MENDON qe ajo ka MENDUAR ashtu sic po MENDON Ti se ka MENDUAR ajo???!!!!!

Cte drejte ke Ti (dhe une sigurisht) t'i japish vehtes te drejten te paragjykosh MENDIMIN qe ka pas nje tjeter??!!Dhe te mendosh qe dhe tjetri ka menduar ashtu sic po mendon ti???!!!
Pra, ti, i jep vehtes te drejten DHE te Pronocosh MENDIMN e tjetrit...dhe pastaj, dhe ta deformosh!!!!

Sepse ne rastin ne fjale, mendimi ka qene i QARTE dhe zgerdhitja po ashtu e qarte!!!!

Nejse, por, e mire eshte qe secili te Pronocohet VETE per ato qe shpreh, sepse, vetem ai qe e ka thene ate mendim e di PSENE!!!

Uroj t'me keshe kuptuar!!
Eshte, Sinqerisht, pa ndonje qellim te keq!

Pershendetje!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2009 13:34
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha Une jam...!!!



Prsh ksovari,

Une nuk pata gje per ofendim apo te njejten gje te kesaj "familie", sepse nuk eshte DHE ne Kulturen time!!! Aq me shume qe, UNE, e lexoj me kenaqsi AngelDevil!!!??? Ashtu si dhe Ty!

Dhe, sa per ate shprehje, une nuk gjeta ose nuk me erdhi ne mend per momentin nje fjale tjeter me e perafert ose me e "bute" ne mendje!!!

Tani te lutem me shpjego kuptimin e shenjes ???? Po t'a mbash mausin mbi kete shenje del fjala: zgerdhitje!!!

Ku eshte ofendimi ketu???!!!

Perse une u dashka te zgjedh nje fjale tjeter kur ajo shenje ka kete

kuptim?! Gje e cila do te thote qe dhe AngelDevil perderisa e ka vene kete ne fund ka pas ate qellim, pra, zgerdhitjen???!!!

Nuk e kuptoj shqetesimin dhe kritiken tende, me fal!Te lutem me sqaro!






Ju befte mire kafja, ne regull, por juve e keni shkruar. Ju faleminderit per opinioni tuaj.

Mua me ndodh shpesh, e shoh simbolin dhe e vendos, kur del ne skronja, eshte diqka qe nuk e kam menduar...

Mua thjesht me ngjau qik e vrazhde sepse ishte e shkruar me shkronja...

Une nganjehere me pelqen te shkruaj me shkronja te medha, dhe menjehere antaret e forumin me keshilluan, se i bie se bertase, keshtu qe e morra keshillen me shume, shume dashamiresi dhe mirenjohje...

Shpresoj se me keni mirekuptuar...

Rrepekte te veçanta per ju

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2009 13:37
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha Une jam...!!!


...dhe tjetra gje qe me ra ne sy, ne Textin tend ksovari eshte fjala "mendoj" !!!

Pra, Ti MENDON qe ajo ka MENDUAR ashtu sic po MENDON Ti se ka MENDUAR ajo???!!!!!

Cte drejte ke Ti (dhe une sigurisht) t'i japish vehtes te drejten te paragjykosh MENDIMIN qe ka pas nje tjeter??!!Dhe te mendosh qe dhe tjetri ka menduar ashtu sic po mendon ti???!!!
Pra, ti, i jep vehtes te drejten DHE te Pronocosh MENDIMN e tjetrit...dhe pastaj, dhe ta deformosh!!!!

Sepse ne rastin ne fjale, mendimi ka qene i QARTE dhe zgerdhitja po ashtu e qarte!!!!

Nejse, por, e mire eshte qe secili te Pronocohet VETE per ato qe shpreh, sepse, vetem ai qe e ka thene ate mendim e di PSENE!!!

Uroj t'me keshe kuptuar!!
Eshte, Sinqerisht, pa ndonje qellim te keq!

Pershendetje!




Me shume dashamiresi e pranoj keshillen i/e nderuar. Nuk marr te drejten te jap mendimin e tjetri ne asnje rast, por, Me angel rreth kesaj teme kam diskutuar edhe ne tema tjera qe perafrohen me kete, ose me mire te them i kam lexuar opinionet esaj, keshtu nga ato qe kam arritur te mesoj, une u shpreha, pa qene mendimi i fiksuar...

Por keshillen e pranoj dhe e çmoj se eshte shume me vend.

Ju faleminderit

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2009 13:43
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

me zuri lemza mua thashe kush me kujton kur ja e pashe qe me keni kujtuar knej nga kjo tema :p

pershendetje iher....

cfare do te dish konkretisht pse jam "zgerdhire" te ajo cfare thashe..... OK po ta shpjegoj dhe pse sjam e detyruar ta bej ..... ate shprehje e perdora ne menyre figurative por jo se ajo shprehje me perfaqson mua apo shumicen e femrave qe njoh une ne kete forum(me aq sa i njoh sigurisht) ......

nejse ti kthehemi temes perse tradhtojme....

kur lihemi mbas dore kur nuk na kushtojne vemendjen e duhur personi qe kemi ne krah, kur nuk na bejne te ndihemi qe jemi qendra e universit per ta ose dhe kur ndodh ndonje dashuri me shikim te pare mbase .....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2009 13:50
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:51 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Kush Tradheton Dhe Kush Dyshon Me Shume

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.