Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Pershtypje qe me la Shqiperia kete vit.
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Thumbs up

Re: Re: Pershtypje qe me la Shqiperia kete vit.

Citim:
Po citoj ato që tha Enya



Une isha kete vere ne Shqiperi dhe ndjenja plot nje muaj.

1- Kur femra arrin te jete provokuese ose me qarte e deshiruar ne syte e te tjereve, do te thote qe eshte plot feminitet. Une nje femer qe sja hedh syte njeri e quaj mashkull ose xhandar ( ate femren serioze, pa buzeqeshje ne buze flas!) Aq bukur visheshin femrat ne Shqiperi moj Agata, saqe mua me dukej vetja si zhele ne krahasim me ato edhe pse une mund te kem shpenzuar neper firmat me te njohura perreth me mijera dollare rroba, sandalle, shapka, canta,sunglasses, etc... Femrat Shqiptare jane vertet te bukura, te hijshme, te thjeshta, te hedhura, femerore, te zgjuara, te ciltra, te dashura, etc... Une personalisht kam vesh gjtihmone funde te shkurtra, jane te preferuarit e mi, se i kam kambet e bukura ! Por preferoj em shume veshjen elegante ne pergjithesi. Edhe xhinset kam filluar tģ urrej keto kohe.

2-Femrat Shqiptare flisnin nje shqipe dialektore aq te bukur, saqe une kisha harruar se ca ishte gjuha shqipe, apo dialekti aq i embel i gjuhes sime! Sa per ecjen, femrat Shqiptare ecin mjaft bukur ( ato qe pashe une, qe njoh une, qe kam ne fis them). Ecje krenare, ecje fluturake.

3- Femra eshte femer, dmth duhet te jete femerore, provokative, sensible, lozonjare, etc...

Meshkujt ca mendonin? Ja ta them troc ca mendonin meshkujt me mendime positive :" Ja shife ate yllin ne ane tjeter te trotuarit, s`ka rob nene qe i afrohet, ta pish ne kupe eshte te keqen!"

Ose meshkujt em mendime negative tthonin :"Shife rruspien si del xhiro vetem, thu sč ska shpi kund, vec tuj shetit rrin! Ka dal me gjujt njena! "

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2009 23:54
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re gattoconfarfallaao9.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 51 herė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2009 01:59
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Turlli keka terbu nga mizat :p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2009 02:20
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

DISKUTIMI DHE PERSHTYPJET

Agate e shof se tema ka ngjall interEsim diskutimi, disa jane mbrojtes disa jane sulmues.

Nese do doje te dije shkaqet pse ka ardhur deri te kjo, jane te shumta.

!) Kemi rini shume, fal Zotit dhe te shendosh dhe te bukur.
2) Papunesi sa te thuash
3) Optimizem refleksiv.

Rinia e papune çfare ka te beje, disa ikin ne mergim, disa, rrin para ekraneve televizive...

Ata nga tia mbajne, nuk ju mbetet tjeter vetem se te shikojne qefet e tyre, se paku, ate meritojne...

Por nese shohim edhe anen tjeter te medaljes, jo te gjitha mergimtaret qe vine ne trojet tona, flas sidomos per Kosoven, serioze dhe modeste. Po ti shofesh kendej nga neve si sorrollaten me nje gjermanishte, me kostume nga me provokativet.

Ketu mbase lind konkurrenca, ato vijne edhe gjuaJne ( joshin djemte shqipetare), e ketu keto ju thone: ndale, ndale se nuk jane e gjitha te leku...

Ne kete vere ne Prishtine shpesh dilja nga Qendra e qytetit mbremjeve me kolektivin e punes, me besoni na vinte turp, dhe shumica e tyre flisnin gjermanisht, disa anglishte te lodhur, dhe kryetema qe na binte ne vesh kalimthi ishte : RRETH DASHURISE, shiko ate te gjatin, kete zeshkanin, etj , etj,.

Po flas per Kosoven, shumica e kosovareve gjate veres gjejne dashurit e improvizuara sa per ti perdor si shteg per te ike sa me pare nga ky vend i pa prespektive...

Une mendoj dhe edhe ana sociale ekonomike i imponon femrat e trojeve tona qe te vishen ashtu si e pershkruajtet juve ne hapje te temes...

Per beqareshat, do i arsyetoja me kete qe ceka, por kur me bien ne sy te martuarat, me veshje ekstravakante, me vije tia shaj burrin qyqar si nuk ka qik xhelozi, "ajo eshte e tharbet" thone nga ne. Shpeshhere ata burra bien viktime e ofendimit, ngase ia ngacmojne gruan ne sy, ky torrollaku rri si viktim...

Une kam verejtur kete lloj veshjeje zakonisht te vajza rreth moshes 16-20 vjeteshe, dhe zakonisht tek ato qe nuk ia thone shume nga shkolla..

P.S. FEMRA, MOTRA, NENA SHQIPTARE KA QENE, ESHTE DHE SHPRESOJ SE DO MBETET KRENARIJA JONE KOMBETARE.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2009 10:47
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


desha vetem te te beja 1 pyetje une kshu si shqiptare qe jetoj ne Shqiperi e jo jashte si ty.... po prinderit miqte e te afermit e tu qe jetojne ne Shqiperi soo lame soo chessee jane ne ato qe permende me lart??

ti para se te bejsh nje pyetje qe kujton se eshte clever, lexo gjithe mesazhin tim, qe mos t'duket qesharake...

te t'i pergjigjem pyetjes tende!!!! absulutisht po 

thjesht se plaka apo plaku as munduar te bejn ndonje video muzikore apo produce ndonje program/emision me qellimin e nje fashion statement...
njerz kot paskan qene me keq se lame and chessee

une shpreha zili se njerzit atje duken se e shijojn jeten me shume se ne vende te tjera, whatever makes them happy, good for them!! edhe nese kjo do te thote qe frymzohen duke shikuar soapopera gjithe diten, and riliving them at night!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2009 12:54
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
ti para se te bejsh nje pyetje qe kujton se eshte clever, lexo gjithe mesazhin tim, qe mos t'duket qesharake...

te t'i pergjigjem pyetjes tende!!!! absulutisht po 

thjesht se plaka apo plaku as munduar te bejn ndonje video muzikore apo produce ndonje program/emision me qellimin e nje fashion statement...
njerz kot paskan qene me keq se lame and chessee

une shpreha zili se njerzit atje duken se e shijojn jeten me shume se ne vende te tjera, whatever makes them happy, good for them!! edhe nese kjo do te thote qe frymzohen duke shikuar soapopera gjithe diten, and riliving them at night!!



shkruan shume gjate ti e shume stupid ndonjehere .... nejse shume "clever" qe pergjigjia jote thanks qe u pergjigje

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2009 13:19
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

qe visheni kot fare, ket se lun as topi... kot e ngre zerin

dhe diçka lidhur me banalitetin ne fjalor

isha ne plazh, diten e trete i them vellait... po mire me si s'pashe nje njeri mashkull apo femer qofte persmari.

mbas nje ore afrohen tek ne nje grup te rinj rreth 25-tat kta... me thote vellai shiko me takt njeren mbrapa dhe ma deskrivoje, ne ate moment ajo shkon te lahej ne dete, dhe me tha ja ajo eshte...

femer shume e mire e bukur... afrohet tek bregu dhe i dashuri me shaka e lag me uje

si pa te keq idjotja, filloj te ulerase ''ooo ftyre mut je i share me rob shpije''

me pak fjale me hapi barkun... te tille femra shejtone as qe ta ngrefin sinqerisht

Modifikuar nga erious datė 08/09/2009 ora 13:55

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2009 13:44
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha erious
qe visheni kot fare, ket se lun as topi... kot e ngre zerin


na marsh te keqen na marsh :p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2009 13:45
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


shkruan shume gjate ti e shume stupid ndonjehere .... nejse shume "clever" qe pergjigjia jote thanks qe u pergjigje

hahahah, ouch!! ok, po ta bej une nje pyejte tani, dhe me trego te verteten?!
ajo poezia qe te ka dedikuar ish i dashuri jot, a nuk te eshte dukur shume e gjate dhe shume lame?! sinqerisht!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2009 13:52
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
hahahah, ouch!! ok, po ta bej une nje pyejte tani, dhe me trego te verteten?!
ajo poezia qe te ka dedikuar ish i dashuri jot, a nuk te eshte dukur shume e gjate dhe shume lame?! sinqerisht!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



e ca lidhje kishte poezia me temen ne fjale
ja e pe bere 1 gabim shume trashanik sduhet te flasi gjuha para mendjes :p ..... pergjigjia shkurt sakte e pa gabime .... me eshte dukur me e bukur se dhe vete poezite e Nerudes

dhe per te ndenjur brenda temes .... shijet jane personale ajo cka me pelqen mua seshte e thene qe do te te pelqeje e ty dhe anasjelltas ....

ja po te dedikoj 1 poezi ty kurt do te duket lame a jo ma thuaj me vone

Mund te shkruaj vargjet me te trishta sonte.
Te shkruaj, pershembull: “E yjezuar eshte sonte nata,
e dritherohen, te kalter, yjet e largeta.
Dhe qiellit rrotullohet e kendon era.”
Mund te shkruaj sonte vargjet me te trishta.
E kam dashuruar e ndonjehere dhe ajo me donte mua.
E kam puthur kaq here nen qiellin pafund.
Netesh si kjo e kam mbajtur ne duar..... etj etj

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2009 14:03
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:04 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Pershtypje qe me la Shqiperia kete vit.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.