Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Nje histori nga jeta ime ............
Gjithsej 17 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha agata



Ps :ideja e kesaj temes eshte e bukur, por nuk behet gje me antaret e forumit tone.
Nje teme te tille e kam lexuar ne nje forum te huaj dhe kam lexuar historira shume interesante... Kurse tek ky forum cdo gje eshte fallço sa per aparence, njerzit kan frike te flasin nje gje per vete, dhe kan nje fare te drejte sepse te tjere nuk dine te bejne gje tjeter vetem te paragjykojne...



Ideja e temes ishte e imja. Kur ndava postimet nga tema tjeter vendosa postimin e fajes se parin e doli qe e ka hap ai ... nejse pak rendesi ka.


Se di kujt i referohesh ti Agata une personalisht historite qe kam shkruar ketu jane te jetuara nga une .... nuk me intereson nese te tjeret me paragjykojne une thjesht them e bej ato qe kane lidhje me mua .... fallcitetin jua kam lene te tjereve ose me sakte me thene troc fare as me plas fare se si jane ; kam nje virtyt te mire qe arrij ti dalloj njerzit direkt sesi jane dhe sipas festes ju ve dhe kapelen ne keto raste.

p.s. turll grifshat jane si shpirt si ne jeten virtuale dhe ne reale te marrin gjak ne vetull ste lene ti marresh neper kembe

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2009 18:31
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA



e kam dit gjithmon qe te pelqejne grifshat dhe pse hiqesh sikur adhuron ato qe hiqen si "gatta morta"
po ti spo na tregon ndonje histori nga jeta jote



Mua me pelqejne te gjitha ........ pa dallim feje, krahine apo ideje ..............

Histori une ?????? Nahhhhh ............ Le qe s'kam dell shkrimtari ...... s'di si ti shtjelloj ......... :aha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2009 18:31
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil

p.s. turll grifshat jane si shpirt si ne jeten virtuale dhe ne reale te marrin gjak ne vetull ste lene ti marresh neper kembe



Ne ate virtuale nuk e di .......... po ne ate reale e di shume mire ....... :aha :aha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2009 18:35
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha turll


Mua me pelqejne te gjitha ........ pa dallim feje, krahine apo ideje ..............

Histori une ?????? Nahhhhh ............ Le qe s'kam dell shkrimtari ...... s'di si ti shtjelloj ......... :aha




te mungon dhe pa dallim rrace se pastaj thone qe je rracist dhe gjen belane... e shko e hap sandazhin ke sporti se kemi ndeshjen

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2009 18:35
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Smile

Citim:
Po citoj ato që tha turll


Ne ate virtuale nuk e di .......... po ne ate reale e di shume mire ....... :aha :aha



e sakte e kjo virtualja e realja per njerzit qe nuk shtiren jane njesoj

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2009 18:36
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA



te mungon dhe pa dallim rrace se pastaj thone qe je rracist dhe gjen belane... e shko e hap sandazhin ke sporti se kemi ndeshjen



Viva la figa ........... :aha :aha


shyqyr nuk do kem mundesi ta shoh ndeshjen te dielen .......... .
Ne do fitojme ........ po jo per merite tonen ......... Mou e ka te qarte qe eshte me e lehte te fitoje kampionatin me Ferraren ....... sesa me nje Hiddnik apo kushdo tjeter qe merr vesh nga trainerlliku ....... . Do vije ne Torino ..... do luaje me Quaresma e Mancinra ........ po i doli mire merr nje barazim, po u rraf nuk i plas fare ........ ndeshje e kompromentuar me nje fjale.
Nuk dua koken e Ferrares, se ai eshte thjesht nje i recomanduar ........ Dua koken e Blanc dhe Secco .......... :aha :aha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2009 18:39
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha agata



Pse nuk thua thjeshte ne Al.

Ps :ideja e kesaj temes eshte e bukur, por nuk behet gje me antaret e forumit tone.
Nje teme te tille e kam lexuar ne nje forum te huaj dhe kam lexuar historira shume interesante... Kurse tek ky forum cdo gje eshte fallço sa per aparence, njerzit kan frike te flasin nje gje per vete, dhe kan nje fare te drejte sepse te tjere nuk dine te bejne gje tjeter vetem te paragjykojne...
Shpesh me ndodhe te jem shume e sinqerte, dhe jo pak perfitojne nga kjo, per te me bere te vuaj... Por nuk dua te ndryshoj, jo se nuk mundem, por se mendoj qe eshte e vetmja gje qe me me bene te njerzishme... Me duket sikur "njerzit" jane race ne zhdukje...



po flet per vetem tende agata qe sje e sinqerte sepse ne kete teme vetem per qente e macet e kan fol u bane telef dhe une si dua shume keto lloj kafshesh u ndieva keq ...po genjyen dhe per kete gje ateher vaj medet...tema me pelqen por ja si gjithmon behet chit -chat sepse dikush kerkon me cdo kusht te nxjerri inatin ose merzitjen atje ku nuk duhet ..
Faje kerkoj falje qe dola jasht teme...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2009 18:42
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Lightbulb

Eshte e cuditshme se si kjo teme me kujton vetem capkanllecet e femijerise. Tani po me kujtohet nje episod tjeter kur isha vetem 14 vjece ku mua bashke me vellain tim dhe nje grup femijesh na cojne ne nje kamp veror jashte Shqiperise per te kaluar pushimet. Nuk kam per t'i harruar kurre ato 10 dite. Zgjimi behej ne oren 07:00 te mengjesit ku te gjithe per 5 minuta duhej te rregullonim dhomen, te laheshim e te pispilloseshim dhe te uleshim ne menze per te ngrene mengjesin. Meqe kishim 2 djem llupsa ne grupin tone , ne vajzat kalonim nga 2-3 here me tabaka ne dore dhe merrnim nga 2-3 here gjerat Dhe ato tetot qe na shihnin me cudi dhe na pyesnin: - Kaluat dhe nje here ju? Ne benim demek se nuk kuptonim gjuhen dhe rrinim si buf perpara tyre pa thene asnje fjale, gjoja te habitura. Diten e kalonim neper seminare mbi tematika te ndryshme per femijet, pastaj merrnim pjese ne aktivitete nga me te ndryshmet si pikture, balet, sport , muzike etc etc . Dhe ne si albaneze qe jemi , iknim ne gjysem te ores sepse e dinim gjuhen cope-cope dhe nuk merrnim vesh shume dhe i gezoheshim kokes ne rere e kembeve perpjete nga dallget e cmendura te detit...Kur vinte darka gjendja vinte e behej e rrezikshme. Nga 4 dhoma qe kishim ne dispozicion jemi pozicionuar vetem ne 2 vajza e djem bashke dhe nuk guxonte te flinte njeri nga ne , se kishte per hak te pikturohej e te lyhej e shgrryhej me ghithe arsenalin e bojrave ,aromave dhe shampove qe kishin ne dhome. Kur nje nate ( 2 net para fundit te pushimeve) degjojme nje muzike te cmendur qe vinte diku matane kampit. Ishte ora 03:00 e mengjesit , aty na hipen mendimi i cmendur per te shkuar edhe ne atje,sepse dukej qe ishte bukur muzike, te rinj qe u dukeshin duke kercyer, drita shumengjyrshe ( eeee ishim femije atehere). Por dyert e kampit mbylleshin ne oren 22:00. Roja nuk korruptohej per asnje arsye. Keshtu na mbeti zgjidhje e vetme te zbrisnim nga kati i dyte me carcafe te lidhur njeri pas tjetrit sikur te ishin ne xhungel.:p Ooo qef o qef qe kemi bere ate nate. Ajo ndjesia e te ikurit tinez ne ate ore na bente kaq superior ne sy te moshatareve tane qe na shihnin me gjynaf nga matane dritares, te cileve te nesermen ia treguam te gjithe historine aq te zmadhuar dhe aq te ngjyrosur thua se cfare kishim bere.

Do i mbaj gjithnje mend ato dite, te cilet asnjehere nuk kam mundur t'i pershkruaj me fjale, dhe qe sa here i permend me ato miqt qe kam qene dikur atje mallengjehemi dhe behemi nostalgjike deri ne ate pike saqe perlotemi.

Por jeta me rezervon surpriza , sepse jemi duke origanizuar te shkojme perseri tek ai kamp disa dite per te takuar veten tone te atyre viteve. Dhe kjo fale babait tim. Mezi po e pres ate trip, do jete i papare.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2009 19:34
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Ideja e temes ishte e imja. Kur ndava postimet nga tema tjeter vendosa postimin e fajes se parin e doli qe e ka hap ai ... nejse pak rendesi ka.


Se di kujt i referohesh ti Agata une personalisht historite qe kam shkruar ketu jane te jetuara nga une .... nuk me intereson nese te tjeret me paragjykojne une thjesht them e bej ato qe kane lidhje me mua .... fallcitetin jua kam lene te tjereve ose me sakte me thene troc fare as me plas fare se si jane ; kam nje virtyt te mire qe arrij ti dalloj njerzit direkt sesi jane dhe sipas festes ju ve dhe kapelen ne keto raste.




Se pari,Pak rendesi ka e kujt ishte ideja, rendes ka qe ishte e lezetshme...
Se dyti, i referohem mentalitetin te shqiptareve dhe askujt ne veçantin, nuk e kam zakon te flas per antare ne kete forum...
Zakonisht, shpreh nje mentim personal, jap ose mbeshtes idete e te tjereve... Flas per gjera ne pergjithesin sepse nuk njoh asnje personalisht, veçse virtualisht...
Nuk para trajtoj njerez per mashtrusa, as per genjeshtar, dhe ralle mund te paragjykoj njerez ne veçanti... Bera thjeshte nje krahasim me nje forum te huaj...
Sinqerisht se kuptoj reagimin tuaj fare!!!

ps e di mire qe ky sqarim nuk ja vlen po hajt mo...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2009 20:29
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha agata


Sinqerisht se kuptoj reagimin tuaj fare!!!

ps e di mire qe ky sqarim nuk ja vlen po hajt mo...



Agata mund te bej nje pyetje ;po pse hyn moj goce e harxhon kohe... lodh syte... shkatarron nervat kur ste pelqen forum dhe ndihesh mire dhe e gjen veten ne nje ne nje forum te huaj ...pastaj nese ky forum cdo gje te duket fallco sa per aparence(fjale te tuat keto )do te thote qe ka dicka me shume qe te terheq dhe pse eshte fallco e ti vashdon e shkruan ...me aq sa kam lexuar njerezit ketu jane vetvetja por duhet ti shikosh baraz me ty ne cdo drejtim dhe jo nga lart poshte se kur ti mendon se je superiore sepse po na del se vetem ti ke ndienja vetem ti je sinqerte ...ndoshta gabimi eshte i joti dhe jo i forumit qe je treguar e sinqerte me njeres qe te kan lenduar ske dit ti njohesh njerezit ...njerezit nuk jane ne zhdukje dhe mendoj se ne kete forum ka shume NJERES qe dhe pse nuk flasim me fjale te medhaja e bejne filozofin (jo se nuk dine ) mjafton nje"pershendetje "e te bejne te ndihesh mire ...
Agata kam kohe qe te lexoj dhe nganjeher me duket vetja se nuk je ajo qe lexoja me deshire dikur ...uroj qe te kthehesh ajo e para ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2009 21:00
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 17 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Nje histori nga jeta ime ............

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.