Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Bota e librit > vargje ,thenie apo fragmente letrare...?
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha RIP Gibbs
Po kjo eshte e perkthyer nga Enver Robelli.

Une mire ti si ke qene? I kam nderprere ato gjerat nuk shkruaj me vetem lexoj



per ate e kisha dhe une

mire flm

ok do hudh une ndonje gje neser sot jam nga celi

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Janar 2013 22:48
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


mire flm

ok do hudh une ndonje gje neser sot jam nga celi

shume mire , une po shkoj te shtrihem se neser jam qe ne mengjes ne pune

Naten e mire.

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Janar 2013 22:49
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

fli voglushi i nones o ty te ka nona shpirto
fli e rritu per partin
se enveri e solli lavdin

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Janar 2013 22:50
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Citim:
Po citoj ato që tha dylan
fli voglushi i nones o ty te ka nona shpirto
fli e rritu per partin
se enveri e solli lavdin

me ngrefe per cice tani

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Janar 2013 22:51
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha RIP Gibbs
me ngrefe per cice tani


hahahahhahahahahhahaha lumi nona per djalin e vet qysh e ka rrit per lezet ,e ka nona per kimet

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Janar 2013 22:52
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Shume e bukur poezia e ketij (i panjohur per mua) Bukovski-t. I pershtatet temes, qetesuese dhe inspiruese. Por meqe ne kete faqe hidhen edhe shprehje jo aq poetike, po marr guximin te hedh edhe dicka me tej: TELENOVELAT

Telenovelat ndiqen nga shumica,
sepse kane ndjenje dhe dashuri,
ate c'ka ne jete e ka pakica.
..................,,,2005.....

DY NJEREZ

-Dy njerez vrane poezine time te paster-,
thote nje here e nje kohe Driteroi.
Sot dy milion njerez,
kane vrare krejt letersine.
...................... 2005.......

PROSTITUTA
Prane Muzeut Kombetar rrine prostituta,
nuk kam gje kunder, s'me intereson fare,
gjithsejcili ka lirine dhe jeten e vet,
por kam frike mos na hyjne ne historine kombetare.
................................................. 2005 ......

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2013 16:31
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

DHE TY NJE DITE
Fjale loti gjemuan,
ne zigzaken e hapave tane,
brenga nga pase lane,
renie yjesh ndricuan,
kush deshi nuk i pa,
vazhdoi rrugen e sperkatur,
me hije frikash shtruar,
nen sqetull verberine shterngoi,
kopsiti jeten mw se i mbajtur,
dhe pyeti nje dite teper i cuditur,
perse tash vone fati e denoi!... 2000

PRES
Une pres lende druri
per gazeta,
qe te kem te nesermen
c'te lexoj,
shtyj kohen me pallavra
dhe reklama,
fjalekryqit shkronja
i shtroj.
Keshtu sic presim te gjithe
jeten tone,
mos te kemi turp ta tregojme! 2000

CA TINGUJ...
Ca tinguj piano,
qirinj te ndezur,
vere e kuqe ne gota,
buzeqeshja jone e mekur,
te gjitha, rrethim ambjenti,
nen komplimenta te shtirur,
qendisin mondanitetin,
pa to jeta s'do kish kuptim. 2000

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2013 16:43
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

a kan uje ato burime ti moj gush karafilja ime

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2013 18:18
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

"Do te vije nje kohe, kur te gjithe ne do te kemi vdekur. Qe te gjithe. Do te vije nje kohe, kur nuk do te kete me njerez te mbetur qe te mbajne mend se dikush ekzistoi ndonjehere apo se specia jone beri dicka ndonjehere. S'do te mbese me askush qe te mbaje mend Aristotelin apo Kleopatren, e jo me ty. Cdo gje qe ne beme dhe ndertuam dhe shkruajtem dhe menduam dhe zbuluam do te harrohet dhe e gjitha kjo do te kete qene perpjekje per hicgje. Ndoshta kjo kohe po vjen se shpejti, ose ndoshta eshte miliona vite larg, por edhe nese i mbijetojme kolapsit te Diellit tone, nuk do te mund te mbijetojme pergjithmone. Ekzistoi nje kohe, perpara se organizmat te perjetonin ndergjegjen dhe do te jete nje kohe tjeter pas kesaj. Dhe nese pashmangshmeria e harreses njerezore te shqeteson, une te inkurajoj qe ta injorosh kete fakt. Vetem Zoti e di, qe te gjithe te tjeret keshtu bejne."

John Green, The Fault in Our Stars

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2013 22:08
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
"Do te vije nje kohe, kur te gjithe ne do te kemi vdekur. Qe te gjithe. Do te vije nje kohe, kur nuk do te kete me njerez te mbetur qe te mbajne mend se dikush ekzistoi ndonjehere apo se specia jone beri dicka ndonjehere. S'do te mbese me askush qe te mbaje mend Aristotelin apo Kleopatren, e jo me ty. Cdo gje qe ne beme dhe ndertuam dhe shkruajtem dhe menduam dhe zbuluam do te harrohet dhe e gjitha kjo do te kete qene perpjekje per hicgje. Ndoshta kjo kohe po vjen se shpejti, ose ndoshta eshte miliona vite larg, por edhe nese i mbijetojme kolapsit te Diellit tone, nuk do te mund te mbijetojme pergjithmone. Ekzistoi nje kohe, perpara se organizmat te perjetonin ndergjegjen dhe do te jete nje kohe tjeter pas kesaj. Dhe nese pashmangshmeria e harreses njerezore te shqeteson, une te inkurajoj qe ta injorosh kete fakt. Vetem Zoti e di, qe te gjithe te tjeret keshtu bejne."

John Green, The Fault in Our Stars

Kjo fjalia e fundit duhet te jete perkthyer gabim.
Vetem Zoti e di, qe te gjithe te tjeret keshtu bejne.
Sipas meje duhet te jete:
Vete Zoti e di, qe te gjithe te tjeret keshtu bejne

Prapeseprape une ngulmoj te pyes shelgun.
Nese ne kete bote nuk do te lindte njeriu, mor jo vetem njeriu por edhe shpirtrat e tjere, kafshe e bime a do te egzistonte Jeta?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2013 20:19
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 05:44 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Bota e librit > vargje ,thenie apo fragmente letrare...?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.