Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Shenjat e "lindjes" te nje Diktatori
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

kurs emu me pelqeu sa bukur e kan citu jo qe e ndjek aq shume politiken po ta shofesh kshu kan te drejt ,cdonjeri vetem per veten e tij populli ne duart e zotit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Gusht 2011 20:42
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Tatimet gjobisin organizatėn qė shpėrndau posterat “Vdiq Berisha”

Gjobitet një ndër organizatat e “Kuvendit Civil” (Rinia Aktive) nga Drejtoria e Tatimeve të Tiranës me 5 milion lekë dhe gjithashtu sulmohen faqet e internetit të organizatave të “Kuvendit Civil”.


Deklaratë për Shtyp e organizatës rinore “Kuvendi Civil”:

“Kuvendi Civil” denoncon hapur raprezaljet shtetërore të urdhëruara nga kupola qeveritare për të sulmuar zyrat tona dhe aktivitetin civil. Jemi të indinjuar pasi prisnim një reflektim të institucioneve dhe qeverisë, mirëpo në shenjë hakmarrje për fushatën tonë “për vdekjen e kryeministrit”, organet tatimore na kanë gjobitur me 5 milionë lekë dhe kjo masë na është kontaktuar vetëm një ditë pasi pjestarët tanë kanë dalë nga qelitë e paraburgimit. Kjo gjobë është sajuar e stisur sikur është vënë një muaj përpara por pa asnjë dijeni nga ana jonë. Gjoba ishte me arsye se ne nuk kemi deklaruar punonjësit, ndërkohë që këto të rinj janë aktivist dhe nuk janë punonjës por shtetas vullnetar që punojnë me zell dhe dëshirë për një Shqipëri më të mirë. Zyrat tona funksionojnë prej disa vitesh, por ja që pushteti u kujtua vetëm tashmë që ne denoncuam sjelljen e kryeministrit Sali Berisha, të cilit “gjoja i vjen keq” për ne. I themi kryeministrit që para se të gjobisë shoqërinë civile dhe organizatën tonë, të shkojë dhe të kontrollojë një herë bilancet e arit të zi, monopol që nuk paguan asnjë taksë, të kontrollojë mënyrën se si ka shitur Shqipërinë me koncesione. Të gjitha këto do i qartësojmë në vazhdim me aktivitetet tona. Denoncojmë dhe sulmin ndaj faqes tonë të internetit. Kemi informacione se është blerë 5 milionë euro dhe eshte instaluar ne bodrumet e nje ministrie një aparaturë bashkëkohore për të përgjuar telefona, adresa elektronike dhe për të sajuar viruse po elektronike, duke i dalë edhe institucionit të SHISH-it në aktivitet paralel.I bejmë thirrje zotit Berisha, të heq duar e pista nga institucioni i vetëm i papolitizuar i rinisë shqipëtare dhe të tërheqi gjobat komuniste sepse dhe ne do gjobisim çdo institucion te Saliut me gjoba rinore.

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2011 04:42
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Thumbs up

Aishja e Saliut

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re argita-berisha-300x213.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 29 herė.

Nga Bledi Mane







1.Nga Saranda në Tropojë, vesh më vesh e gojë më gojë

Aisha (jo nëna ime,jo!) e vetmja vajzë e kolonelit antipatik të Libisë Gedafit, kishte rreth 4 muaj që fshihej
dhe nuk dilte në publik. Bunker më bunker e tunel më tunel, pa diell mbi krye e me ajër të filtruar futur hundëve
të saj me tuba plastikë më në fund doli mbi sipërfaqen e tokës së beduinëve dhe berberëve afrikanë, udhëtoi vjedhurazi me eskortë
të blinduar dhe mbajti frymën në Algjerinë fqinje te shoku i babit,Bouteflika. Aisha la pas një vend të mbytur me gjak
e me naftë i cili pas kaq muajsh sakrificash zhduku diktaturën duke ia shkelmuar sumën të atit trap dhe monstër.
14 vjet më parë, jo shumë larg nga brigjet e Libisë gjatë një prilli harlisur me pranverën,fajdet,armët dhe urrejtjen
ndaj një diktature të re, një tjetër popull mesdhetar shkelmonte sumën e një mizori evropian.
Po atë prill udhëtonte vjedhurazi drejt Italisë 23 vjeçarja muslimane Argita Berisha. I ati, president republike asaj kohe kishte çuar vendin
në prag të një lufte civile veri-jug dhe pasi kishte injoruar gjithë këshillat e miqve ndërkombëtarë luftonte i vetëm ngujuar
në pallatin presidencial ndanë bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.
Sali Berisha nga frika e hakmarrjes kolektive nisi drejt vendit fqinj bashkëshorten dhe dy fëmijët të cilët u kthyen në atdhe
vetëm kur situata u qetësua dhe ashtu si Gedafi shikonte me sytë e tij rrënimin e ëndrrave të çmendura të pushtetit.
Besoj se Argita të martën e shkuar, nuk e ka gëlltitur lehtshëm drekën e bekuar të Fiter Bajramit ndërsa në ekranet e televizorëve gjithë
bota shikonte Aisha Gedafin lemerisur drejt Algjerisë. Argita ende e ka njollë në tru largimin drejt Italisë më 1997 ndërkohë që
iu kujtua edhe njëherë pranvera e thinjur kur nga poshtë helikopterit kundronte Shqipërinë e plagosur që Babi e digjtte dhe e shkrumbonte si kasollen e lopës kur iku përfundimisht nga Viçidoli.
Ndryshe nga juristja e Gedafit, juristja e Berishës ishte me fat. Megjithëse gjatë tazirave të ’97 humbën jetën rreth 2000 civilë shqiptarë, prokuroria pranë Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës nuk ngriti
kurrë akuzë ndaj Babait për krime kundër njerëzimit dhe ky i fundit si bolshevik i rafinuar rierdhi në pushtet më 2005-ën me vota të lira dhe herën e dytë më 2009-ën me dhunë,me kompromise dhe me vjedhje poshtëruese. Ngjashmërisht me mëhallat dhe xhamitë e Tripolit ku bisedohej dhe kuvendohej frikshëm për bëmat e Aishes dhe vëllezërve të saj, edhe nëpër kafenetë,zyrat,teqetë,xhamitë,kishat,mejhanet a blogjet e Tiranës bisedohet gjysëm frikshëm rreth pushtetit,skandaleve,pasurive të Argitës dhe vëllait të saj Shkë(r)lzen.Lart e poshtë, majtas dhe djathtas, nga Saranda në Tropojë vesh më vesh e gojë më gojë dëgjon çdo ditë sesi ngrihet
madhërishëm dhe lebetitshëm kulti i vajzës së një kryeministri të një vendi me regjim politik jo një partiak, por të një
vendi me demokraci liberale (?), anëtar NATO-je dhe aspirant për në Bashkimin e bekuar (mallkuar) Evropian.
Po të hasësh rrugëve të Tiranës disa vocërakë veriorë që shpërndajnë fletëpalosjet e universitetit Vitrina (çohu Eqerem Çabej nga varri) direkt veç ofertave të tregojnë se atë universitet e ka Argita. Të jesh në Këlcyrë a Përmet e të blesh ujin mineral Trebeshina,
veç kusurit të kthejnë edhe xhevapin se je duke pirë nga uji i Argitës. Në mes të kryeqytit afër KQZ-së ku vidhte votat Benristan Zagorioti,hedh shtat Coin Superstore një nga investimet më luksoze të shopping-ut në vendin tonë për të cilin i madh e i vogël të tregon pa shpoti
se është pronë e familjes italiano-izrealite me të njëjtin mbiemër dhe Argitës gjithashtu e cila çdo javë kontrollon emrat e blerësve me kredit karta për të parë se si & sa qarkullon paraja e biznesmenëve
që favorizohen nga Babi? Jo shumë larg Tiranës, pranë bregdetit të qetë e të pastër të Gjirit të Lalzit dynymë të tërë toke janë përlarë nga Argita dhe së bashku me Lilin e LSI-së kanë ngritur disa vila luksoze kostoja e të cilave mund të strehonte modestisht të pastrehët e Çorovodës. Kalojmë andej nga bregdeti i Jugut ku pasi bëri kërdinë me paratë e Bankës Botërore në prishje banesash dhe biznesesh bur(r)i i Argitës Jamarbër Berisha, tentojnë të ndërtojnë pallate dhe hotele shokët e Zenit. Largqoftë po u sëmure dhe asnjë nga spitalet e Tit Vasilit s’të bën derman, sekserët e shëndetit të udhëzojnë të kalosh njëherë nga Spitali Amerikan se pavarësisht çmimeve të kripura Argita me Edit Harxhin dhe burrin e saj turk kanë bërë një investim që ia vlen. Dilemat e mësipërme i vulosi kabllogrami i ambasadës amerikane të Tiranës i publikuar dje,i cili aspak diplomatikisht shkruante se çfarë është në gjendje të bëjë studioja ligjore e Argitës.
Si insider&outsider i shkollës britanike të medias e cila ngulmon në :”baza e lajmit është thashethemi por i takon gazetarit të hulmutojë,investigojë dhe konkludojë mbi themelet e gossip-it” , mundohem që të filtroj me pak llogjikë të ftohtë ç’ka dëgjoj për vajzën e Doktorit (Gedafit). Por kurrësesi nuk mund të mos analizoj sot në rubrikën time një nga gossip-et më të thekura të fillim vjeshtës 2011: Sepse Argita e ka pikë të dobët, e ka dashnor ndaj Lul Basha është i përkëdheluri i Babait të saj.



-vazhdon-

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2011 14:12
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Aishja e Saliut

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re argita-berisha-300x213.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 28 herė.

Nga Bledi Mane


2. Kopje e Babait, versioni femër


Vështrojeni dhe studiojeni me kujdes imazhin dhe personalitetin e Argita Berisha Malltezit. Konfidente me veten ka të mbështjellë rreth fytyrës një aureolë modestie. Nuk është as femër e bukur dhe sexy por femër e plotësuar pjesërisht. Nuk ndjehet maksimalisht e lumtur por ende vuan nga sindromat e së shkuarës.

Ka qenë një fëmijë i lindur në kryeqytet me të gjitha privilegjet që gëzonte klasa e mesme e regjimit komunist por pa shoqërinë tipike të lagjes dhe shkollës. Studioze,sistematike dhe korrekte me këdo dhe gjithçka që e rrethonte megjithëse paksa më e privilegjuar se moshatarët e tjerë nuk mundi të fitonte zemrat dhe simpatinë e të gjithëve. Vuante disi preardhjen e të atit dhe fisit të tij por në të njëjtën kohë kompesohej me familjen e së ëmës veçanërisht me gjyshen dhe gjyshin qytetaria e të cilëve ( megjithëse të vdekur) edhe sot e bëjnë të ndjehet krenare.

Tregojnë se fytyra dhe paraqitja e saj (kopje e babait versioni femër) i dhuruan një adoleshencë dhe rini të frustruar duke u strukur në qoshe pa i rënë në sy askujt. Pa aventurat dhe dashuriçkat e moshës, pa zënkat me prindërit,pa ngacmime djemsh,pa netët pa gjumë, e kontrolluar nga diktati familjar i të dy prindërve Argita u dashurua e u martua me të parin dhe të vetmin mashkull të jetës së saj, Jamarbër Malltezi.

Me një inteligjencë mesatare por nuhatëse e mirë e situatave, vajza e vetme e kryeministrit të vendit ka ditur të rikuperojë vuajtjet e së kaluarës me fuqinë e pushtetit të të atit dhe të dy së bashku komandojnë frikshëm një nga vendet më të varfra të kontinentit. Krenare për risjelljen e Sali Berishës në pushtet më 2005, ajo diti që me intelektualët e rinj të pakonsumuar tashmë të shpartalluar të KOP-it të fitonte sigurinë dhe votat e elektoratit. Lau me privilegjet e pushtetit të gjitha borxhet që kishte, njëkohësisht shpërbleu edhe shokun e vjetër të fakultetit Lul Bashën, ai që në kohët e vështira i gjeti punë në Prishtinë nga ku fantazonin dhe ëndërronin pushtetin dhe lavdinë që po gëzojnë sot.

Argita duket që është një grua dhe familjare e zellshme,tradicionale dhe konservtore por aspak e lumtur me jetën seksuale që i dhuron burri që ka në krah. E pushtetshme,e pasur, komandëdëgjuar,e respektuar sforcërisht,nënë e lumtur por një femër që epshet seksuale i janë tharë. Natyrisht si bijë e një familjeje të ngërthyer pas kompaktësimit tradicional dhe aspak liberale në çështje nderi, Argita fantazon frikshëm dhe fshehurazi.

Gjithçka e ka si të dojë dhe kur të dojë por jo një mashkull që do e bënte të ndjehej femër dhe skllave në shtart. Sindromat dhe përbuzja e moshatarëve në të shkuarën e kanë konvertuar në femër egoiste dhe posesive ndaj do zbërthehej e tëra të kishte përballë një mashkull potent,aspak të bukur por kafshë në krevat që ajo ta komandonte por të hastte në kundërshtimet e forta të tij. Si çdo femër e këtij planeti edhe Argita kërkon në fantazitë e saj të ketë 2 meshkuj: burrë,shok jete dhe baba fëmijësh e nga ana tjetër një skllav vetëm për joshje,vetëm për lojëra të çmendura në shtrat. Personaliteti dhe statura e Jamarbër Malltezit nuk ka shumë ndryshim nga Lulzim Basha. Sipas llogjikës sime Argita nuk ka dhe kurrësesi nuk do tentonte të tradhëtonte me një mashkull feminin, tip transi, soft dhe me karakter kurvash si tipi lulbash por si femër egoiste tradicionale që është brumosur, më mirë vuan disi në vetvete dhe kalon në orgazëm duke shpërdoruar dhe abuzuar me pushtetin e babit, duke parë nga lart si vuajnë aty poshtë ata që dje nuk i vërshëllyen asnjëherë poshtë ballkonit të saj.

Nuk ka dashnor Argita Lul Bashën të cilin gjithë vajzat e fakultetit e konsideronin si shoqe por nuk mund ta përfundojmë këtu këtë Love Story, njerëzia ka të drejtë kur thotë se Lul Basha është dashnor i dikujt brenda asaj familjeje.


-vazhdon-

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2011 14:16
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Thumbs up

Aishja e Saliut

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re argita-berisha-300x213.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 27 herė.

Nga Bledi Mane




3. Qejf o qejf o qerrata!


Lexojmë si fillim çka shkruan publicisti Mero Baze e më pas analizojmë së bashku:
“Kur ai u shfaq në oborrin e Berishës dhe u bë yll i politikës së tij, ky qytet dinte shumë pak gjëra për të. Shokët e gjimnazit e kujtonin si një djalë që i kishte spiunuar tek drejtoria e shkollës kur ata kishin qëlluar jo aq pa dashje me domate portretin e Enver Hoxhës. Më tej nuk u kujtohej asgjë. Të tjerë mbanin mend një periudhë të shkurtër të punës së tij si kamerier në Aeroportin e Rinasit, një privilegj që u bëhej njerëzve të lidhur me regjimin. Dikush përfoli lidhje të familjarëve të tij me Drejtorinë e Pritjes dhe prej aty lidhjet e tij si shoqërues i një veprimtari të shquar për të drejtat e njeriut, Barend Cohen. Me honorarët e tij ai shfaqej në mitingjet politike të viteve 1991 deri në zgjedhjet e vitit 1992. Edhe pse vetëm një shoqërues që fliste anglisht dhe i tregonte veprimtarit të të drejtave të njeriut rrugët e qytetit, ai nuk ngurroi që 20 vjet më vonë këtë ta quante në këtë fushatë elektorale si status vëzhguesi në zgjedhjet e 22 marsit 1992. Më tej akoma ai guxoi të quajë shoqërimin e këtij veprimtari në takimet me Komitetin e Helsinkit Shqiptar, si anëtarësi të tij në këtë Komitet. Edhe pse kujtesa e këtij qyteti e ka fare pak të regjistruar praninë e tij në vitin 1991- 1992, sa herë që ai tenton t’i referohet asaj periudhe, gënjen. Gënjen kur nuk tregon kush ja mundësoi punën si kamerier në aeroportin e Rinasit në një kohë që Shqipëria ishte ende e izoluar dhe vendi qeverisej nga nomenklatura e fundit komuniste. Gënjen kur thotë se ka qenë vëzhgues i zgjedhjeve të 22 Marsit dhe më pas anëtar i Komitetit të Helsinkit Shqiptar. Pastaj hesht për periudhën e shkollimit të tij në Holandë, falë një dobësie njerëzore që ka pasur për të veprimtari i shquar Barend Cohen, i cili i mundësoi shkollimin dhe qëndrimin në Holandë.
Në pranverën e vitit 2005, ndërsa Lulëzim Basha po kandidonte si “ylli” i ri i Berishës, njeriu që e kishte shkolluar dhe kishte ndjekur me përkushtim atëror gjithë rrugën e tij të vështirë në Holandë dhe më pas në Kosovë, Barend Cohen, mbërriti në Rinas me një buqetë lulesh për t’i uruar Lulëzim Bashës futjen në politikë. Ai shkoi ta priste në Hotel Sheraton, por Lulëzim Basha nuk gjeti kohë të shkonte ta takonte. Njeriu i mirë Barend Cohen u kthye i dëshpëruar në Hollandë dhe pas një muaji vdiq.”


Qysh kur ia servirën zyrtarisht biografinë e Lulit, Sali Berisha duhet të jetë bërë kureshtar. Ka menduar thellë-thellë në vetvete se çfarë ka misterioze ky djalë që paska joshur një plak hollandez? Përgjigjen, Berisha ia ka kthyer vetes gradualisht nga viti në vit. E ka bërë 3 herë ministër, 2 herë deputet, i dha fjalën se do e bënte kryebashkiak dhe mbajti premtimin duke shkatërruar çdo standard demokracie. Berisha e kërkon ta ketë afër Lulin, e telefonon çdo ditë dhe të dy ndajnë sekretet. E mbani mend para 4 muajsh kur e prezantoi si kantidad për Tiranën, Berisha ishte i pari që na tha se gruaja e Lulit është me barrë? Po para 1 muaji e mbani mend kur tha që Luli nuk shkon në shtëpi në drekë por ushqehet në bashki ? Po më 21 janar kur bulevardi digjej dhe Berisha kujtoi se i iku pushteti pasi dha urdhërat, vetëm me Lulin ngjitur shikonin si dy dashnorë venedikë nga zyra kryeministrore si vriteshin protestuesit. Në 2009 Berisha bëri një lëvizje historike duke ia shprehur tërthorazi simpatinë Lul Bashës: e caktoi deputet të Elbasanit dhe vetë mbeti deputet i Kavajës. Nuk më thoni të dashur shqiptarë se Berisha riskoi veten duke na ringjallur gojëdhënat etnolgjike shqiptaro-osmane se pasiviteti kavajas ka nevojë për potencialin elbasanas?
Berisha më duket si Ali Pashë Tepelena tek mban poshtë këmbëve të tij në kanape Bajronin e bukur. E do Lulin ta ketë afër, ta ndjejë,ta nuhasë,ta prekë, të torturohet nga ai si irlandezi i çmendur Oscar Wilde me dashnorin anglez Alfred Douglas. Nuk mendoni ju se Berisha bëhet xheloz kur dëgjon e shikon se pleq të rrjedhur e të djallëzuar e kanë fiksim Lulin e Xhelalit ? Pse plaku leshator analisti Artur Zheji shkruan me admirim për shalët e gjata të ngjitura, pa qime dhe me muskuj të Lulit, pse veterani Sabri Godo kërkon ta shikojë Lulin e bukur kryeministër, pse ambasadorët e thinjur të Trojkës në Tiranë i shkojnë në zyrë, pinë bir(r)a dhe nuk bëjnë sher(r)e me Lulin.
Berisha dihet që është tashmë një plak. Humbet çdo ditë atë pak energji që i ka mbetur në trup, dhe potenca e tij e ngjizur në malësi po i thahet gradualisht. Ka konsumuar tashmë gjithë fuqinë dhe adrenalinën gjenetike në 67 vitet e jetës së tij që nga fëmijëria me kalë, shkollimi,mjekësia,partia e punës,pluralizmi,presidenca,partia demokratike, 1997-a,qeveria,skandalet,vjedhjet e votave dhe tani i ka ardhur koha të marrë diçka. Edhe bashkëshortja e tij tashmë po plaket dhe nuk mund ti dhurojë pjalmin e mbijetesës. Liri Berisha ka si detyrë primare gatimin dhe garderobën, asgjë tjetër. Shkencërisht meshkuj energjikë të kësaj kategorie pasi humbin vitalitetin mashkullor kthehen gradualisht në plaka llafazane dhe gore të këqija duke marrë nëpër gojë të madh e të vogël. Këta lloj pensionistësh i përplasin rezonancat e tyre tek i njëjti seks duke munduar të përfitojnë çka u mungon sa për pleqëri të qetë. Mbas një rrugëtimi të gjatë plot ulje-ngjitje Berisha mendon se ka gjetur kraharorin e duhur ku do të mbështesë kokën, mendon se rrahjet e zemrës së Lulit do ti inkorporojnë energjinë e humbur dhe që të dy të qeverisin pafundësisht. Gabohet, Berisha plak gabohet. Nuk është i bredhur,nuk ka eksperienca seksuale të tjera përveç Lirisë, Berishën nuk ka guxuar ta prekë asnjë femër a mashkull tjetër. Gabohet rëndë Berisha.sepse i janë errësuar sytë nga dashuria platonike. Luli është mashkulli tipik lindur me hormone të ngatërruara, mashkull tipik qullac, dembel,mashkull që kërkon ta ketë çdo gjë gati pa u lodhur dhe nuk jep asgjë. Mashkull aspak potent dhe pasiv, aq i mefshtë sa të hënën që shkoi u eksitua në zyrën e tij ngjitur me xhaminë tek dëgjonte në mesditë zërin e trashë potent të imamit duke kënduar hytben e drekës. U eksitua se iu kujtuan marokenët muslimanë emigrantë në Utreht të Hollandës që i mungojnë shumë në Tiranë, u eksitua dhe filloi të masturbonte por si delikat pasiv që është shembi krahun pa kaluar fare në orgazëm.



3.Shënim i rëndësishëm:
Si autor i këtij artikulli që jam nuk pranoj asnjë kërcënim,mallkim a sygjerim. Të vetmen replikë apo argument shkencor e dua ta shkruajë prof.Dr Tritan Shehu. Faleminderit!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2011 14:24
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Pordhe me rigon i thone kesaj.

-Nje gazetar qe shkruan ne kete menyre kunder te bijes se Sales, ka mbrojtje te plote nga nje fuqi e madhe.
-Per pasoje edhe shkrimi eshte i ujdisur per bukuri sipas shijeve te atij qe servir mbrojtjen.
-Ose, vete sala me te bijen per te treguar se ata jane liberale dhe vendi ka liri shtypi e fjale, nxisin, madje pse jo eshe paguajne per shkrime te tilla
- keto shkrime qe duken sikur kushedi se cfare jane, se fundi nuk kane ndonje gje me shume se ato qe i di gjithe bota.


Prej ketu lindin disa pyetje:
Ore si shpjegohet qe sala erdhi prape ne fuqi, ndrroi kushtetuten, beri ato qe donte dhe serisht eshte ne fuqi akoma?

Une nuk besoj se medemek populli e zgjodhi e lesh me qime.

Mos valle ai mjeshter qe e rrezoi ate mars, e ngriti prape me kembe?

Thone qe krimi i organizuar e mban e mekon Saliun.

Cfare kuptoni me fjalen "krim i organizuar"?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2011 14:42
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

shelgu sigurisht qe s'jane gjera te reja ato qe shkruan autori, por thjeshte "freskim" truri per ato qe sdine akoma shume gjera.

"krim i organizuar" ?
hm.. Kur ti, une dhe Fajtori ( po desh te vije dhe Kurti), krijojme nje grup, Organizate e cila kryen krime te paramenduara, te perllogaritura etj.

N.q.se ti do ti kryje vete keto krime, do te ishje i pa organizuar edhe pse krimin e kishe organizuar me vetveten por jo me bashkepuntore.

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2011 15:17
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Pordhe me rigon i thone kesaj.

-Nje gazetar qe shkruan ne kete menyre kunder te bijes se Sales, ka mbrojtje te plote nga nje fuqi e madhe.
-Per pasoje edhe shkrimi eshte i ujdisur per bukuri sipas shijeve te atij qe servir mbrojtjen.
-Ose, vete sala me te bijen per te treguar se ata jane liberale dhe vendi ka liri shtypi e fjale, nxisin, madje pse jo eshe paguajne per shkrime te tilla
- keto shkrime qe duken sikur kushedi se cfare jane, se fundi nuk kane ndonje gje me shume se ato qe i di gjithe bota



i ke rene pikes me kte analize shelgo.

kshtu po mendoja dhe une fillimisht meqe lexova vetem dy pjeset e para" paska liri me te madhe shqiperia se perendimi perderisa nje gazetar mund te shkruaj ne ket menyre.

gjithashtu ky mashkull apo femer gazetar me len nje shije te nyte karakteri, pa patur asnje interes ne mbrojttjen e ksaj femre qe nuk e dija qe egzistonte. tipik i shume tipave ne shqiperi sot qe kane marre nje klase psikolgjije apo kane lexuar ndonje frojd dhe mendojn se do intirgojn botekuptimin e njerzve, por ne fakt qesin ne drite varferine e tyre sexuale dhe perversitetin e tyre shemtuar ne shume raste te tilla.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2011 18:54
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

E kuptoj mire.
Une me Fajen dhe ti e kurti.
Po ndonje femer ore. Jo per gje po kane mendje si pjellore. Ku i dihet, pastaj me shume respekt.


Nejse. Ajo qe mendoj une eshte qe organizimi i krimit brenda Shqiperise eshte i lidhur me ate te jashtem. Armiku i jaaaashtem thoshte edhe dulla. Keta na mesojne neve keto gjerat e liga.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2011 20:45
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha kurti


i ke rene pikes me kte analize shelgo.

kshtu po mendoja dhe une fillimisht meqe lexova vetem dy pjeset e para" paska liri me te madhe shqiperia se perendimi perderisa nje gazetar mund te shkruaj ne ket menyre.

gjithashtu ky mashkull apo femer gazetar me len nje shije te nyte karakteri, pa patur asnje interes ne mbrojttjen e ksaj femre qe nuk e dija qe egzistonte. tipik i shume tipave ne shqiperi sot qe kane marre nje klase psikolgjije apo kane lexuar ndonje frojd dhe mendojn se do intirgojn botekuptimin e njerzve, por ne fakt qesin ne drite varferine e tyre sexuale dhe perversitetin e tyre shemtuar ne shume raste te tilla.



Kurt, ti i ben analize Autorit te shkrimit dhe "lirise" se te shprehurit! Ok. nuk eshte gabim por, do te ishte me mire t'i beje (bejme) analize domethenesies, asajt qe do te thote Autori, asajt qe cfare dhe si ndodh ne te vertete atje, atje ne Shqiperi!

Mua, nuk me intereonin rrjeshtat ku shkruhet se a ka apo jo lidhje dashnie Argita me Lulin (edhe te kishte, ska gje te keqe), por ai shkrim, eshte nje lloj Biografie te personazheve ne fjale.
Dhe, pavarsisht se ketu e futa te shkeputur, por, Autori e lidh me dokumentat-kapllogramet e shfaqura nga Wikileaks rreth informacioneve-opinioneve-raportimit qe Ish-Ambasadori Amerikan i dergon depertamentit Amerikan rreth kesaj femre!

Sic e thote dhe shelgu qe keto gjera i di-ne gjithe Bota (!!!), por, kur kete e perforcon dhe nje Zyratar "asnjenjes" si ish-Ambasadori, i cili e shikon ceshtjen aq Alarmante sa informon dhe Departamentin e shtetit te tije, atehere merr nje kuptim me te madh, me serioz cashtja dhe si rrjedhoje, ky person (Argita)!?

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Modifikuar nga Vizioner datė 03/09/2011 ora 04:03

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shtator 2011 03:38
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:48 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Shenjat e "lindjes" te nje Diktatori

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.