Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Netet e mia pa gjume (Ditari i i_lire) Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

Te ndjej.... shume here ndjej qe te kam prane dhe me ledhaton.. por kalon nje çast i shkurter dhe ti zhdukesh dal ngadale. Zgjas duart per te kerkuar si e verbuar po nuk te gjej, atehere mbeshtillem prape ne vetmi.Dhe ti zhdukesh dhe nga mendja ime. Pse nuk arrij te te kem ne zemer gjithmone? Pse s'kam arritur te krijoj akoma ate besim te ty, ai besim qe te me ndjeki ne cdo hap te kesaj rruge e quajtur jete, ai besim qe te bej ferrin e perditcem me te bute, me te kendshem? Sot te ndjej shume larg, te ndjej shume distant nga mua, shume te ftohte dhe ndjej qe pak nga pak po te humb. Imazhi jot po zhduket prape mbas reve te shpirtit tim... jo sot, sot jo, mos ik te lutem! Kam nevoje te ndjej afer ngrohtesine tende, kam nevoje te ndihem akoma gjalle nen duart e tua, sepse shpirti im po digjet ne vetmi, pak nga pak po bashkohet me indiferencen e kesaj bote te panjohur. Kam nevoje per ty o Zot, mos ik....

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Mars 2004 23:58
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darke
Syri i Natės

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: night
Mesazhe: 2545

Citim:
Po citoj ato që tha i_lire
(It's like the wind, you don't see it - but you feel it)
Citim:
Po citoj ato që tha BlEdUmI
cool.....


...what about when it's like the sun, you see it, you feel it - but you can't reach it...

cool too...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Mars 2004 00:46
darke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darke Shto darke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

Melodia e embel e nje kenge te shtyn shpesh here te mendosh mbi jeten...kjo melodi me shtyn ne mendime te thellta...
Tani Orfeo po me kerkon, ka disa dite qe me kerkon po une nuk pranoj te rri me te.. dua te mendoj ne vetmi, te enderroj, te jetoj zgjuar sa me shume, nuk dua te mbyll syte, kam frike se mos neser ne mengjes zgjohem e ndryshuar, zgjohem e rritur dhe pa endrra...

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2004 01:16
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Nuk e di pse gjumi s'po me ze sonte...Per ty mikesha ime qe je kaq larg kete poezi nxora nga faqet e ditarit , ndoshta do ti lexosh keto rreshta ndoshta jo.... Kujtohu si kemi thene: "nje jete miqesi nuk mjafton"..

Ne se..


Ne se nje dite rastesisht,
gjen nje poezi te lene ne mes
pa titull persiper
e nese ne zemer dhimbje ndjen vertet
atehere mos rri, po nxito
thirr dy zogj mali dhe tergojua poezine
ata do ta marrin me vete
"bindu"! Do te thone “na prit ne lendine”
Dhe ti duke ecur ne token tende
luleve do tu marresh ere si e dehur
"dikushi" do te jesh, por
kembekryq do ulesh ne token ku ke ecur.
e duke pritur zogjte te te vijne
ca lule te bardha do te vene ne mendime
kuroren e flokeve sonte
do te t’i zevendesojne ca kujtime rinie
dhe mos u cudit
nese kenga qe do t’degjosh te dale prej luleve
ajo eshte romantika e moshes
jam e bindur
para saj me deshire do ulesh
dhe fletet do t’ja heqesh njeres
ne enderr jam apo jo
dhe do ta ndiesh thelle zemres
se eshte nje moshe, qe e kerkon kushdo
dhe zogjte me ciu-ciu do vijne serish
do sjellin qeshjen e kaltersise
dhe ti e gezuar do t’i pyesesh
-a me jepni gjysem vargu?
ti shkoj kornize vitet e rinise..
dhe ndihen se balli
clirohet nga rrudhat
dhe ndien si zemra te rreh nga gezimi
rinia I paska cudite me te bukura
rinia nuk me le ta ndiej trishtimin

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2004 05:01
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

edhe kur lumturia jone fluturon drejt yjeve dhe diellit, edhe kur ngreme duart te mbushur plot lavdi, endrrave dhe lumturise sone u vjen gjithmone nje fund dhe gjithshka perfundon me keqardhjen per ate qe kemi humbur. te jesh njeri eshte po aq e veshtire sa vete fati. te duash perjetesisht te jesh i kapur perdore dhe te humbesh sipas zakoneve te perjetshme. gjithe jeten te luftosh te perplasesh te vuash dhe te rrish pastaj ketu, dhe te kesh si te fundit gje qe te mbetet kengen e dallendysheve:

bote e larget, qe dikur ishte e imja

fluturimi i dallendysheve fluturimi i dallendysheve
nuk te kthen ate qe ke dashur
nuk mund te merret mbrapsh nuk mund te merret mbrapsh,
vetem kengen mundesh te degjosh

jeta vazhdon vazhdon derisa dhe ato buze qe kemi dashur dikur fajesojne- ah ti bote e larget qe dikur ke qene e imja....

shkeputur nga remark: mbreteria e endrrave. nje histori qe me kujton shume jeten time.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2004 22:31
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_lire
^^i_lire^^

Regjistruar: 02/08/2003
Vendbanimi: ^^__^^
Mesazhe: 1610

Gjumin naten ma prish dhimbja e trupit... Gjumin e nates ma prishin gjemimet e trupit tim... Gjumin e nates, qe nate me s'eshte, ma prish renkimi im. Dhimbje, dhimbje dhe vetem dhimbje ne cdo hapesire te ketij trupi te lodhur e vuajtur, shiringat e pameshirshme fryme s'e lene te marr... Kura dhe vetem kura ne shprese te nje agimi te ri, te ndryshem, plot fat... jo si ai i fundit. Ah, ai i fundit lindi si gjithe te tjeret, plot ankth e djerse, plot frike e pashprese, por ne kete nate plot dhimbje... plot gjemime, trupi im i vetmuar lutet per agimin qe pret, lutet per sherim, lutet per nje nate te qete. Dhimbja, qe pa te me s'jetokam dot, vrapon, e pameshirshme ne cdo skute timen, gjakun ma infekton, zemren ma lengon, koken ma rendon, kembet mi plogshton... e vrapin s'e ndalon. Une, po prap ne kete nate, qe nate s'eshte me, i vetem, i harruar, lutem... per nje agim, vetem nje agim pa dhimbje... pa renkime... pa gjemime.

__________________
s...._d._m... says: for nothing that happened this time...!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2004 16:46
i_lire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_lire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_lire (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė i_lire't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_lire Shto i_lire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_lire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Voglia di vivere


Bimbo sulla spiaggia
bimbo di fronte al mare
con quelle gambe sottili
dove vuoi andare?
Uccellino che non sai volare
uccellino sopra il mondo
a cosa stai pensando
non sai nemmeno che č tondo!

Allora gira, gira in tondo
che questo mondo č il tuo quartiere
a un'ora di volo c'č la guerra
anche se qui c'č gente dal barbiere

E gira, gira in tondo
anche per me che ti sto a guardare
e che mi trovo confuso
a guardarti e poi a sperare...

Che la voglia di vivere
non ti possa mancare
la santa voglia di vivere
ti faccia sempre sognare
ti porti molto pił in alto
pił in alto del tuo aquilone
la santa voglia di vivere...

Bimbo sulla spiaggia
chissą se un tuo pensiero
potrą pulire anche l'acqua
e un tuo sogno diventare vero

Se il poco che sei sarą coraggio
il coraggio diventa fantasia
come il calore della tua bocca
su un'altra bocca
qualunque sia...

Allora gira vagabondo
tra le case del tuo quartiere
per tutti quelli che ti stanno intorno
e anche per me che posso solo sperare...

Che la voglia di vivere
non ti possa mancare
la santa voglia di vivere
ti faccia sempre sognare
ti porti molto pił in alto, pił in alto...

Fa che la voglia di vivere
non ti possa mancare
la santa voglia di vivere ti faccia sempre lottare
ti porti molto pił in alto
pił in alto degli aquiloni
la santa voglia di vivere...

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2004 17:11
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re healing.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 331 herė.

sherimi i dhimbjes fillon nga shpirti ..... shpresoj qe te gjesh balsamin e shpirtit tend dhe nuk do e ndiesh me veten as te vetmuar as te harruar por gezimi do te te buroje nga shpirti.......

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2004 18:13
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

I_lire,po te dergoj nje perqafim dhe shpresoj te ndjehesh me mire.Te shkuara!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2004 18:29
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_lire
^^i_lire^^

Regjistruar: 02/08/2003
Vendbanimi: ^^__^^
Mesazhe: 1610

Lindim te vegjel, te paditur, pa faje, pa mekate, lindim si pasoje e nje ndjenje qe dy njerez ndajne, bekuar qofte. Vijme ne kete jete pa na pyetur dikush, vijme dhe duhet te jetojme, te rritemi e ta perballojme. Me rritjen tone - rriten dhe ndjenjat... fuqite e shpirtit rriten cdo dite (te pakten keshtu mendoj). Ndjej... qe ti me fuqite e tua te shpirtit je rritur kaq shume brenda meje, je futur kaq thelle, edhe une ne rritjen time kam ty, ty brenda meje, fort ne shpirt... fort, fort, fort, fort!!! Eshte mrekulli te rritesh me ty, eshte mrekulli te vish ne jete (edhe pse pa pyetur) e te dashurosh ty. Sot fuqite e shpirtit tim jane rritur, me shume se dje. Sot ndjej gjakun te me gufmoje neper deje dhe te me perplaset furishem ne kraharor duke me dhene jete. Jeta ime! Pres t'me vish kete nate, eja t'i falemi kohes, eja te harrohemi diku neper frymarrjet tona, eja merr nga jeta ime, eja me beko me puthjen tende, eja dhe kurre mos shko. Jeta lind ne ty dhe mbaron ne mua. Me lindjen tende u shkrua fati im, eja!

__________________
s...._d._m... says: for nothing that happened this time...!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2004 08:18
i_lire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_lire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_lire (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė i_lire't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_lire Shto i_lire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_lire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Netet e mia pa gjume (Ditari i i_lire)

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.