Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Nje burrč te pasur apo te varfer?Per femrat pergjigja eshte e qarte,te pasurin Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 4.33.
Gjithsej 16 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
uragani
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 08/10/2003
Vendbanimi: UK
Mesazhe: 92

"Ruhuni nga zengjini i ri"!

Gjeja e pare qe une shikoje tek nje Femer jane syte. Kur mua me shikone
per here te pare nje femer nuk mi hedh me syte. Populli thote se "kush ka fat ne pasuri nuk ka fat ne dashuri" dhe anasjelltas, ose natyra kompeson, te jep pasurine e te merr shendetin. Populli thoshte "me mire te dish se sa te kesh" por edhe kjo thenie nuk doli gje se ka dale nje tjeter fjale e urte qe thote se "kush ka patjeter qe di" etj..etj... Une fatkeqesisht nuk po shoh asnje prej ketyre te mirave. Shpresoje qe njerezit per mua te thone "duroi por fitoi". Ja fitova por cfare do fitoje?!!! I Urti thote se "dy te mira nuk vijne bashke". Ehhhh bela e madhe!!! Dikush tha se "nuk ka ndonje te pasur budalla. Une them se ka nga ata trima qe nuk u bene syri terr dhe e kane vene pasurine nen rrezikun e ligjeve dhe plumbave te kundershtareve. Populli thote "budallai eshte trim". Po ta zgjidhim ne menyre te trashe kete ekuacion i bie qe budallai = trim, trimi = pasuri, pasuri = budall. Mu be kacurrel arsyetimi tani..... jo per gje po kam frike te ve pasuri tani se do me marrin per budalla.....
Gjyshja ime thote "ruhu nga zengjini (pasaniku) i ri" patjeter kjo ka lidhje me fjalen e urte "hapi rrugen budallait". Sa e mencur qenka gjyshja ime... prandaj eshte edhe e varfer!!!!!
Uhhhhh! Sa kunfuz qe jam tani. Me duket se po behem budallaaaaaaa!(i bie qe se shpejti te behem edhe i pasur apo jo?!)

__________________
..nga ferra e vogel del lepuri i madh...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Janar 2004 02:23
uragani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė uragani Kėrko mesazhe tė tjera nga: uragani Shto uragani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto uragani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JamCelik
Aurvandil the Bold

Regjistruar: 05/08/2003
Vendbanimi: Jutland
Mesazhe: 179

ai qe nxjerr parane vet me zotesine e tij nuk eshte asnjehere budalla, une kam inat ata tipa qe qe kur kane lindur kane patur miliona ne emrin e tyre neper banga dhe kane gjetur c'do gje gati. dhe ne nje menyre ose nje tjeter te gjithe i hedhim syte nga pasuria e partner'es(it).

__________________
I'm Aurvandil the Bold, once king of Jutland, married to Gerutha and son's name Amleth. Killed by my brother Feng who married my wife. "Who created a star out of my frozen toe??"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Janar 2004 11:13
JamCelik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JamCelik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JamCelik (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JamCelik Shto JamCelik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JamCelik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AsE Vogel As E madhe
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 22/12/2003
Vendbanimi: U.S.A
Mesazhe: 95

Talking

Hej, ajo nuk esht e sakt fare, per mua leket s'kan rendesi fare!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Janar 2004 21:57
AsE Vogel As E madhe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AsE Vogel As E madhe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AsE Vogel As E madhe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AsE Vogel As E madhe Shto AsE Vogel As E madhe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AsE Vogel As E madhe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SEXY_GIRL05
BEST DANCER

Regjistruar: 18/11/2003
Vendbanimi: HAWAIIAN STYLE
Mesazhe: 326

Talking

ci doni lloact

Aman er se ju bo menja mony degjomni mua hiqni dore nga zgjedhja e nuses ose e burrit me leke shume se per demin e kokes eshte
jamcelik me pelqevi mendimi jot lal edhe une ate doja te thoja qe
parane ta nxjeresh vet edhe me djerse jo me pislliqe
ju pershendes te gjitheve byeee

__________________
Pfffff sa mire jeta e beqarise........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2004 17:27
SEXY_GIRL05 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SEXY_GIRL05 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SEXY_GIRL05 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SEXY_GIRL05 Shto SEXY_GIRL05 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SEXY_GIRL05 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

Me kushtoi me shume se gjysem te ore te lexoja kete teme te sotme..pasi po e shikoj qe po bime ne kontradita me fjalet qe themi.

Jane hapur shume tema per dashurine dhe me te shumten e kohes shkruajm shume per te sps eshte vertet dicka e vecante per cdo njeri..si i varver dhe si nje i pasur.
Te rrime shtrember e te flasim drejte, Nuk mund te krasojm ndjenjat sps edhe nje i pasur ka shpirt edhe gjithashtu ndenja. Pra se me bie mua per fat nje djale me shume para nuk do te thot qe une shikoj vetem parat. Mendimi im:
eshte e vertet qe paraja mund te bej gjithcka por cdo kush nga ne duhet ta kuptoj qe paraja ben shume gjera por jo te gjitha.

Vete une si vajze nuk do nisja nje dashuri vetem per para sps ne fund te fundit paraja shkon e vjen.

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Janar 2004 16:52
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

Talking

Uragano

ti e zgjidhe problemin lal, do behesh i pasur,do marresh nje grua qe do doje vetem parate e tua (kush ka fat me parate nuk ka fat ne dashuri)
keshtu qe ti e di se si do veje puna jote po qysh t`ja bejm ene te tjeret qe s`e dime

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2004 16:22
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Teme Interesante

Shume Interesante!!

Mua sme pelqen ky fenomen i ri ose sic mund te thuash modernizim , ne shqiperi kurre paraja ska qene pre e dashurise me pare por profesioni .

Nuk jam dakort me mona se qe nje marredhenie qe te shkoje sa me mire duhet te kete nje nivel financiar gjithashtu te mire sepse standardi i jeteses nuk ndikon cilesine e jetes.

Ketu marrim shembullin e shteteve , Une jetoj ne Kanada nje vend i pasur dhe te them te drejten se kam ndjer veten me mire se ne shqiperi sado i varfer si vend ishte , une isha shume i lumtur. (Balta -- m'ë ëmbël se mjalta)

Pra kur dy partner duan njeri-tjetrin i varfer , mesatar apo i pasur ajo nuk ndikohet nga paraja por nga tipi i njeriut.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2004 19:31
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SEXY_GIRL05
BEST DANCER

Regjistruar: 18/11/2003
Vendbanimi: HAWAIIAN STYLE
Mesazhe: 326

hirushe

te ralla jane ato femra qe kan fat te marin burre te pasur se shumica i zgjedhin se duan pare lal edhe ne nuk po flasim per fatin se fatit nuk i dihet po per njeriun se si femrat edhe cunat e sotem duan te martohen me njeri te pasur sepse mbase nuk kane edhe ndenje per ate njeri edhe martohen vec per pare qe keshtu eshte si shume diference me fatin kush do i do parte ajo nuk diskutohet po fat me pare eshet i zorshem te te biere
se kot nuk kane then PARAJA SHKON TE PARAJ .
HIRUSHE te uroj nje fat me burrin qe te ma kesh boss jo bos po ene mbret ishalla ta kesh se me mire se jo per gje ndihmon edhe shqiperine e shkrete lol bye all

__________________
Pfffff sa mire jeta e beqarise........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2004 17:26
SEXY_GIRL05 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SEXY_GIRL05 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SEXY_GIRL05 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SEXY_GIRL05 Shto SEXY_GIRL05 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SEXY_GIRL05 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Ok, po nqs bini ne dashuri me nje Djale te pasur, cfare duhet te beni?

-Ta refuzoni se eshte "zengjin" dhe te zgjedhesh nje te varfer me ideale te larta, se ......

Dmth sipas jush te pasurit nuk duhet te dashurojne kurre....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2004 18:28
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

Smile

Sexy_girl05

Une e di qe s'po flasim per fatin ketu dhe e bera si shembull dhe ne fakt ketu jam me Monen do zgjedhja nje burre te pasur qe mos te kem probleme ne te ardhmen.

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2004 18:40
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:57 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 16 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Nje burrč te pasur apo te varfer?Per femrat pergjigja eshte e qarte,te pasurin

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.