Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Pse musilmanet sulmonje gjithmone kristianizmin duke analizuar Biblen?n
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
tonilittle
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/02/2004
Vendbanimi: trieste
Mesazhe: 33

e ke gabim zoteri

z i krishtere!
1. nuk jam as musliman as i krishtere
2.per kuranin, krishti eshte profet dhe i derguar i zotit ( mos ndofta prisnit qe ti jepnin edhe ndonje pasaporte krishtit??)
3.ne sna la islamizmi mbrapa more zoteri, se as evropen nuk e coi perpara krishterimi, po revolucioni i lavdishem francez dhe efektet e tij, ne evrope, revolucion i cili hodhi ne koshin e plehrave, dogmat fetare te kishes, dhe e beri evropen kete qe eshte sot.
4. ta dini zoteri qe bin ladeni deri ne fund te viteve 80, bente tregti me z. Bush Senior, dhe u perkrahte nga CIA per te luftuar kunder Bashkimit Sovjetik ne Afganistan. dhe tani jane kunder njeri tjetrit.
5.ti ngaterron situaten politike ne shqiperi me faktin qe jemi ( nqs jemi) musliman, po kujdes zoteri, sa njerez ne Evrope e konsiderojne veten te krishtere e besojne me te vertete???
respekte te sinqerta
tonilittle
e sa per bindjet e mia po te them qe anoj goxha majtas

__________________
zot, familje, atdhe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Prill 2004 14:30
tonilittle nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tonilittle Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tonilittle (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tonilittle Shto tonilittle nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tonilittle nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Pershendetje!

Te them te drejten kam lexuar shume pak ketu e se di se cfare temash hapen por mendoj qe cdonjeri e ka te drejten te pyese per dicka qe nuk e ka te qarte, fundja forumi eshte diskutim apo jo?

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2004 09:12
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_krishteri
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 06/02/2004
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 93

wow

Sheki:

Une nuk thashe se nuke therret por nuk e pranon siç eshte vet Krishti(nga vet emri Krisht). isa do te thote Jezus ndersa Krisht do te thote i vajosur me Frymen e Perendise(nese lexoni mire ne Mateun 3). Une nuk thashe se nuk eshte shkruar emri i Krishtit por thash se nuk e pranon Krishtin. Gjerat fallco qe ka kurani ndaj Krishtit, nuk i ka as Ungjilli fallco qe ka dale para disa kohesh(jane dy ungjij fallco qe kane dale). Te te them te drejten habitem me te gjithe ata qe lexojne kuranin dhe thone se Historia e Krishtit eshte ashtu siç thote kurani kur nuk e kane lexuar vet Biblen por jua kane mesuar(nga vet feja a tyre)..

i dashur mik kam disa pyetje me lidhjen e Jezusit(ato qe thoni ju):

1) Pse Jezusi lindi ndryshe nga te gjithe njerezit e tjere?

2) Pse kurani nuk flet per ardhjen e Krishtit nder profetet e tjere ndersa ne Bibel flitet?

3) Pse kurani mohon vdekjen e Krishtit kur ne kuran thuhet se Jezusi erdhi qe t'u mesoj njerezve faljen deri ne vdekje?Nese ai do t'u mesonte deri ne vdekje atehere Krishti duhet te kete vdekur, apo jo?Ne kuran thuhet se Krishti duhet te mesoj faljen deri ne vdekje(deri sa te vdesi) ndersa me pas thote se ne kryq nuk ishte Jezusi por ishte nje dishepull qe i ngjante. Kjo tregon se kurani genjen dy here:

a) dmth qe Krishti nuk ka vdekur..e pame me siper qe nese Krishti nuk ka
vdekur atehere nuk edhe tani duhet t'ju mesoj faljen njerezimit por ne
realitet nuk mund t'ja mesoj se nuk eshte ketu

b) qe Perendia eshte nje Perendi qe genjen sepse u arrestua Jezusi dhe
pastaj vendosi nje tjeter person. Perendia kur i ben gjerat, i ben jo me
genjeshtra apo me marifete(sepse kjo eshte nje marifet) por e tregon
nje gje haptas..

na del Perendia mashtrues i njerezimit qe nuk mund t'a shpetoj dot me fuqin e tij por e shpeton me marifete qe jane gjera djallezore
4) Pse Krishti u ngjit te qiell me gjithe trupe kur asnje profet tjeter nuk eshte ngjitur ne qiell me gjithe trupe?dhe pse do te rikthehet vetem Krishti dhe asnje tjeter?

5) A e dini se Krishti ekzistonte dhe me pare? Kete e thone shkrimet e Shenjta Hebraike edhe pse hebrenjte nuk i besojne Krishtit seps po e presin disi ndryshe. Krishti nese e lexon mire ne Psalmin 2 do te shikosh shume gjera te ku flet per Birin e Perendise...

lexoje Biblen vet personalisht dhe jo ato qe thone ne fene islamike lexon. Lexoje ku mund te besh nje krahasim vet ti dhe jo nepermjet fese islamike. Nese do te jesh ti ai qe do te besh krahasimin do te shikosh se kush eshte Krishti dhe do te njehesh te verteten..shikoji mire gjerat, ok?
----------------------------------------------------------
tonilittle

Nese nuk do te ishte islamizmi qe na ka lene prapa, atehere pse shqiperia ka akoma ate ideollogji(mendim) se femra duhet te jete skllave e burrit ashtu siç thote feja islamike? Nese nuk do te ishte islamike nuk do te ishte siç eshte qe Babai vrau vajzen e vet sepse vajza donte qe te dilte nje mbremje(kur nuk e kishin ne tradite qe te dilte) dhe kur u kthye nga diskoja e vrau me çifte, kjo a nuk eshte mentalitet islamik qe babai ose burri eshte Zoti i shtepise? A nuk duhet qe te jete dashuria ne famije qe te veprohet me dashuri???

ata qe hidhen ne ere mesohen ne baze te asaj qe thuhet ne kuran dhe nje nga rreshtan ne kuran eshte ne 5:51 ku thote se nuk duhet te kene per miq te krishtere dhe hebrenje..Nejse do te sjelle te gjitha rreshtat e kuranit qe flet gjera te tilla dhe nuk them vetem Bin lademi. Ai eshte nje jo martire por eshte ai qe i nxit ose me mire njeri prej tyre qe i nxit. nuk te thashe se nuk bashkepunonte me CIA-n por thash se njerezit qe hidhen ne ere hidhe ne emer te hallaut dhe jo ne emer te Bin lademit..

shikoj mire gjerat dhe pastaj fol..ti je islamik edhe pse e mohon..
---
shikojini mire gjerat..

me respekt i krishteri!!!!

__________________
Tani, pra, kėto tri gjėra mbeten: besimi, shpresa dhe dashuria; por mė e madhja nga kėto ėshtė dashuria

Modifikuar nga Keni datė 05/04/2004 ora 22:37

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2004 13:29
i_krishteri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_krishteri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_krishteri (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė i_krishteri't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_krishteri Shto i_krishteri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_krishteri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sheki
MILANIST

Regjistruar: 20/11/2003
Vendbanimi: SHKUP
Mesazhe: 243

i krishter ky parashtruar pyetje pa kontekst po do te mundohem te jap pergjigje

i krishter

shkojm me radh
1) isa lindi ndryshe sepse bota e asaj kohe ishte futur nr nje mllef te madh dhe per tu shpetuar nga kjo zoti vendosi te beje nje nga mrekullit e tij dhe keshtu tu tregoj se cdo gje zoti mund te ben
2)kete pyetje mund ta gjesh ne kuran sepse nuk eshte e vertet se nuk flitete per ardhjen e ises flitet edhe ate shum por ju nuk keni lexuar aspak per kete gje
3)krishti potoncohet qart6se nuk ka vdekur dhe nuk eshte i gozhduar a thau zoti eshte i madh dhe ai ka derfuar dhe te lejon aq leht qe te vdes ne ate menyret te mundimshme ne kuran potoncohet se isa do te kthehet edhe ate ne menyre tryumfale. dhe zoteri ju lutem mo e quani nje te vertet genjeshter permbahuni ne fjalimet tua
4) isai u ngjit ne qiell ajo e4shte e vertet por ju nuk jeni ne dijeni dhe me hamendje flisni fjal te kota e te pabaza isa u ngrit ne qill por ta kishe lexuar kuranin ateher do te shiqoje se edhe pejgamberi i fundit kishte hypur ne qiell.
dhe per fund une biblen e kam lexuar dhe kam potencuar edhe me par por ju zoteri nuk jeni ne dijeni per islamin e kuranin

pershendetje sheki

__________________
LIVE YOUR LIFE AND BE FREEE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2004 14:54
sheki nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sheki Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sheki (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sheki Shto sheki nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sheki nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Muslimani
Anetar i ri

Regjistruar: 11/02/2004
Vendbanimi: North York
Mesazhe: 14

Re: Muslimani

Citim:
Po citoj ato që tha i_krishteri
Nuk e di por isha shume i qarte se ku e kisha fjalen kur thash Injorant. E di qe ne shqiperi kjo fjale eshte bere bose dhe nese dikush thote inkorat, sikur ka thene pa shkolle..injorant nuk do te thote pa shkolle por do te thote nje person qe injoron diçka ose nuk e perfille..

..




Nuk kame qef te diskutoj gjate me ty se dukesh qe paske te meta mendore ndryshe nuk do te flisje ne kete menyre!

Ku bazohesh ti qe njerzit qenkan te paditur (ose injorant) nga qe nuk kane te njejtim mendim me ty! ateher jane injorant ? C' ti besh o i krishteri ja qe dhe ti nuk je ne nje mendim me ne amos duhet te quajm here pas here injorant
Apo te duket habi qe ne bote ekzistojne njerez me mendime te ndryshme nga ato te tuat?

__________________
Deshmoj se ska hyjni tjeter pervec Allahut NJE dhe i pa shoq deshmoj se Muhammedi eshte rob dhe i derguari i Tij

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2004 15:06
Muslimani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Muslimani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Muslimani (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Muslimani't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Muslimani Shto Muslimani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Muslimani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tonilittle
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/02/2004
Vendbanimi: trieste
Mesazhe: 33

dhe nje here per keqperdorimet

i nderuar mik I KRISHTERI

jam aq maxhoren sa ta di fort mire se jam apo jo musliman, po po ta them dhe nje here qe anoj fort majtas
nqs ti zoteri i nderuar i ve fajin muslimanizmit, qe paska bere babain te te kete nje mentalitet te tille sa te vrase vajzen, kujt duhet tja veme fajin per prifterinjte pedofile ( qe na jane bere edhe kardinale), bibles apo Krishtit?
Aspak smund ti ve fajin bilbles apo te derguarit te zotit, per priftin pedofil apo per afaret shumemilionshe te vatikanit.
pse Bin ladeni filloi tani ti vriste te krishteret, e pse si vrau nja 10 vjet perpara, kur kishin ne dore tregtine e opiumit, apo tani filloi ta lexoi bin ladeni kuranin, dhe te kuptoje qe duhet te vrase????
ne emer te kujt, jane zhdukur dhjetra qyteterime, duke filluar nga amerika veriore e jugore, afrike, nga ana e " kristianeve" te civilizuar, spanjolle e angleze, ne emer te bibles? PO
A duhet thene se e ka fajin bibla dhe krishti per kete gje ? ABSOLUTISHT JO
sic mund ta dish, kemi qene 500 vjet nen nje shtet musliman, dhe sdi te jene vrare ne mase, te krishtere, vetem e vetem se ishin te krishtere, po jane vrare se kane qene armiq te sulltanit, dhe me sa di une te gjitha kishat katolike e ortodokse, jane ruajtur qofte ne shqiperi qofte ne zemer te stambollit.
e pra nqs do ishin frymezuar nga kurani, pse se kane bere me perpara ? apo tani filluan ta lexonin kuranin?
respekte
tonilittle

__________________
zot, familje, atdhe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2004 16:39
tonilittle nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tonilittle Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tonilittle (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tonilittle Shto tonilittle nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tonilittle nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
melina@pra
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 09/03/2004
Vendbanimi: Gjilan
Mesazhe: 41

More qka keni kshtu o njerz pa shikoni punen tuaj.. si te doni mbaneni fene askush s'ju sulmon ju lutem... Une jam per ta mbajtur fejen time nuk kam urrejtje ndaj askujt por kurren e kurres nuk do te adhuroja nje fe tjeter perveq Islamit ...Mburrem qe jam e till askend nuk e sulmon askush sepse te gjithe njerzit qe i besojn Zotit pamarr parasysh perkatsin fetare nuk e sulmon askend
Nuk me ineteson si lindi KRISHTI oki se shume i dhate hapsire kesaj gjeje ajde ju punen e juaj ne tonen e mos te marr permasa te medha kjo gje pa nevoje....

__________________
une une une

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2004 21:28
melina@pra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė melina@pra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me melina@pra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: melina@pra Shto melina@pra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto melina@pra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

Ju drejtohem te gjitheve pa perjashitm. Kjo tem eshte nje tem te cilen e kam lejuar pak me shume se te tjerat qe te diskutoni ne menyre paqesore per problemet ndermjet dy besimeve, por kjo nuk do te thot se duhet te kaloni ne ofendim te besimit dhe ne ofendim te njeri-tjetrit.
Nese do vazhdoni keshtu do me detyroni te editoj ose te fshij mesazhet tuaja. Do tju lutesha qe te diskutoni ne paqe pa u futur ne debatet nese eshte i drejte ky besi apo eshte i shtrember. Nese dini te diskutoni dhe te ruani respektin per njeri-tjetrin vazhdoni nese jo me mir mos u futni fare ne diskutim.

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2004 23:07
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_krishteri
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 06/02/2004
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 93

sheki:

1) kur une thash per ardhje, e thash per kohen perpara se te vinte ose me mire te lindte dhe jo ne kthimin e dyte te Tij. prandaj te thash qe ardhja e pare e Krishtit nuk u shpall nga profetet e kuranit..oh me fal se ai nuk ishte arab por ishte hebre dhe eshte normale qe kurani nuk mund te thote te gjitha per Krishtin(pikerisht sepse Arabet i urrejne hebrenjte)...

2)- ju thoni se Krishti nuk ka vdekur sepse e thote kurani, por si mund te pohoj kurani kur historia laike(jo fetare) deshmon per vdekjen e Krishtit? Problemi eshte se çdo fe e ka ndryshuar historine e Krishtit: Ju thoni se nuk ka vdekur por Zoti vendosi nje dishepull ne vendin e Tij. deshm. thone se ai vdiq por nuk u ringjall por trupi i vjeter i tij u eliminua dhe Perendia i dha trup te ri.. ka dhe hustori te tjera.
Une ne fakt e thash dhe me pare se nqs Perendia do te kishte vendosur nje tjeter ne vendin e TIJ(Jezusit), atehere Perendia na duket mashtrues dhe mekatar sepse nuk harrinte dot qe t'a shpetonte pa mashtrime(duke bere nje mrekulli apo..). Perendia nuk eshte mashtrues dhe as mekatar por teoria juaj nuk ka kuptuar se kush eshte Perendia dhe sa i Zoti eshte Ai qe harrin te bej nje mrekulli pa mashtruar por me Drejtesine dhe Shenjterine e Tij..!

nese do te lexosh me me kujdes shkrimin tim nuk do te flisje pa me kuptuar, nejse..!
---------------------
tonilittle:

kjo ngjarje vjen nga nje mentalitet musliman dhe i qe beri, e beri sepse ishte i bindur per femijet nga feja e vet. Nje prift qe eshte pedofil nuk eshte se eshte rritur me kete ideollogji por sepse ne fakt ngaqe nuk ka mardhenje seksuale dhe nuk di se nga t'a shfryje(eshte fakt psikollogjik dhe jo bindje fetare)..

nejse nese do te shikoje me kujdes gjerat do te flisje me pak ne ate menyre..

ka nje problem qe mund te ngjaje i vogel por qe eshte me i madhe seç e mendon ti:

Katoliket kur benin keto gjera duke djegur dhe duke vrare, e benin ne emer te Krishtit por ne realitet ata nuk e lexonin Biblen sepse e kishin vendosur Biblen nder librat e ndaluar per t'u lexuar. a e di ti arsyen perse ishte e ndaluar Bibla nder katolike, a e di ti se kur filloj leximi i Bibles ne kishen katolike???

Ne fakt ne kuran eshte shkruar qe "nese shikoni idhujtare(idhujtare jemi ne te krishteret per islamistet), i vristni por nese ata pendohen dhe kthehen tek islami atehere i falni". dhe eshte shume i qarte fakti, ne kuran thuhet qe mos te kihe per miq te krishtere dhe hebrenj..

menyra jote tregon qe je islamik dhe jo ajo "ngulje kembe" duke thene se nuk je. nejese ka shume gjera qe nuk harrin ti shikosh nese do te anohesh nga feja islame..a ke degjuar qe skenderbeu ka qene tredhetar?une e kam degjuar nga disa islamista kete gje..
----

muslimani

çfare te djeg ty? une te thash arsye por ti kerkon qe te debatosh?uen nuk dua qe te debatoj me ty sepse nuk kam as kohe dhe as koke per te debatuar..
nese ke ndonje gje vertet qe te djege (qe nuk ke kuptuar)thuama qarte dhe jo i bie ana e anes..
---------------

Keni

me fal nqs e zgjata kete ne kete teme.

__________________
Tani, pra, kėto tri gjėra mbeten: besimi, shpresa dhe dashuria; por mė e madhja nga kėto ėshtė dashuria

Modifikuar nga Keni datė 06/04/2004 ora 16:10

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Prill 2004 14:54
i_krishteri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_krishteri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_krishteri (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė i_krishteri't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_krishteri Shto i_krishteri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_krishteri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tonilittle
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/02/2004
Vendbanimi: trieste
Mesazhe: 33

me falni per kembenguljen

i nderuar mik i krishteri !
e the vete qe katoliket i benin ato gjera ne emer te krishtit. dhe une te thashe te njejten gje.
pse se kupton i nderuar mik?
shume gjera kane bere katoliket ne emer te krishtit,e shume muslimanet ne emer te zotit, po a eshte zoti pas tyre??????
kjo eshte ceshtja !!!!!!
s do fort mend per tu kuptuar qe luftrat behen ( si ne kohen e kolonializmit ashtu dhe tani ) jo sepse kshu thote bibla apo kurani, por sepse jane INTERESA EKONOMIKE pas tyre.
ja pse "katoliket" shkaterronin qyteterime ne shume vende te botes, ja pse nazisti BUSH, po djeg tere lindjen e mesme, ja pse nje dite te bukur bin ladenit ja dha truri dhe zbuloi qe paksa te krishtere ne kete bote dhe duhet te vrase, pse se beri kete gje para 10 vjetesh? pse se bejne mbreterit e Arabise, presidentet e libise, egjiptit, tunizise, kete gje ? sepse se kane lexuar kuranin, sepse se dine qe en bote paska te krishtere??
jo dhe jo zoteri, pas cdo lufte ka interesa ekonomike, dhe mbulimet fetare apo ideologjike apo etnike qofshin jane per ti hedhur hi syve njerezve
HASTA LA VICTORIA PER SIEMPRE

__________________
zot, familje, atdhe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Prill 2004 15:57
tonilittle nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tonilittle Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tonilittle (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tonilittle Shto tonilittle nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tonilittle nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:43 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Pse musilmanet sulmonje gjithmone kristianizmin duke analizuar Biblen?n

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.