Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > cfare duan meshkujt?
Gjithsej 25 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Kobe4MVP
Sernior Network Analyst

Regjistruar: 01/04/2003
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 175

Thomasina

me shkrive...te them te drejten ne fillim ato 2 vjete e para e pyesja vehten se car dreqin beja ketu por jeta vazhdon the tani eshte komplet ndryshe. Une peronalisht nuk kthehem me ne shqiperi. Ketu eshte jeta ime dhe tani eshte ashtu sic e dua dhe si e kam ndertuar vete. Por, jam dakort me ty qe fillimet na e nxine jeten ketu. Tani nuk e nderroj kete vend per asgje ne bote. hehehehe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Prill 2003 19:40
Kobe4MVP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kobe4MVP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kobe4MVP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kobe4MVP Shto Kobe4MVP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kobe4MVP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Talking

ciao

Nuk ja dal te kuptoj nese ti bastardoni temat ndjeni kenaqesi....apo thjeshte kujtoni se me vulgaritetin tuaj beheni terheqes!Ne te dyja rastet doja te thoja qe keshtu hiqni jo vetem deshiren per te marre pjese ne debat por edhe personalisht me krijuat idene e dikujt qe influencohet sado-pak edhe nga seksi im ne te bere replike!KOBE me vjen keq qe ke perdor fjalen fshatar* ne nje nga ato replikat e ''zjarrta'' qe ke bere,jo se me prek drejteperdrejte por e gjykoj thjeshte si nje shenje intoleranze drejt te ardhshmit......''Jam duke menduar te hap nje teme me recetat e te gatuarit,si thua do te na bejne moderatore?!''.............P.s THomasina nuk e di nese te te pergjigjem apoooo.......imagjinoje vete

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Prill 2003 09:13
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ami-
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 569

Tashi ne eshte apo jo femer Thomasina me pyesni mua se meqe jam Moderator besoj nuk do ta vini ne dyshim fjalen time. Una siguroj une se kur i kam pare disa prova te feminilitetit te saj nuk dojsha me pa femer per nja nje muaj me sy pasi nuk me dukeshin ne lartesine e duhur. Pervec kesaj e kam komshije dhe sic e shihni nga replikimet nuk ia ha qeni shkopin.

Do te doja te kujtoja ketu se jemi ne nje forum te lire dhe komentet e ekzagjeruara apo gjykimet mbi nje shkrim me duken disi te ekzagjeruara. Nese do te qendronim brenda normave edhe lustrave do te dilnim jashte natyres se "Diskutimeve Shoqerore". Nuk besoj se duhet t'i imponojme njeri tjetrit mendimet apo menyren e te folurit ndryshe do te vdiste diskutimi. Shoh rendom qe disa persona kane frike nga fjalet qe mund ti quajne te pista apo nga mendimet me tre pika qe te cojne drejt mendimeve te tilla. Eshte nje nga hipokrizite me te medha qe hasen ne jete sepse cdokush prej nesh i di edhe i perdor fjale te tilla. Perderisa dikush i perdor vetem te nekuptuara mendoj qe nuk ka perse ngjall skandal sepse mesa di une shumica ketu jane madhore dhe me zotesi te plote juridike.

Tani po dal ne mendimin tim se cfare duan burrat:
Mund te flas se cfare dua une ne jete nga nje femer pa e pergjithesuar mendimin tim sepse ne keto gjera nuk kane te bejne fare klishete, jane gjera shume personale dhe mund te kete mendime nga me te ndryshmet dhe nga me extremet.

Une do te beja nje liste te gjate sepse gustot e mija ne kete drejtim ndryshojne kohe pas kohe ne perputhje me xperiencat qe kam ne jete nga marrdheniet me femrat.

Kam vene re se sa me teper femra njoh aq me teper aqrrij te gjej personin qe me pershtatet me teper. Pra nga cdo femer takoj kerkoj te mbaj gjerat qe me shkojne mua me teper dhe pasi historia mbaron atehere kerkoj ne nje femer tjeter dicka me teper. Cdo femer qe ka kaluar ne jeten time me ka lene brenda meje vetite me te mira te saj dhe une keto veti ia kam ngjitur modelit tim te femres ideale dhe cdo femer qe kalon e pasuron kete model.
Pra dua te them qe shijet tona ndryshojne ne baze te eksperiencave qe kemi dhe nuk mund te kete nje perkufizim te sakte.

__________________
Mendjet e mėdha diskutojnė ide, mesataret ngjarje, te voglat njerėz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Prill 2003 19:59
Ami- nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ami- Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ami- (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ami-'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ami- Shto Ami- nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ami- nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kobe4MVP
Sernior Network Analyst

Regjistruar: 01/04/2003
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 175

Insomnia

ketu nuk vij te diskutoj me zjarr por thjesht te jap mendimin tim. Tani ne rast se ty nuk te pelqen mendimi im per tema te ndryshme ketu atehere thejsht mos u pergjigj. Ne rast se ke ndonje mendim tendin atehere te lutem shume beje post ketu. Une nuk vij ketu te ofendoj njeri kur them "fshatar" me ato replikat e mia te "zjarrta" por thjesht sic thashe me siper eshte ajo cka mendoj.

Pastaj lulke pse te djek ty me aman. hahaha. Shaka po bej mos u ofendoni nga flale qe perdorim ketu sepse jane thjesht fjale. Dreqi ta haje ketu per te dhene mednim tone kemi ardhur dhe ne rast se e do te ishim balle per balle une do ta kisha perdorur ate fjale apo edhe fjale te tjera. Amon hiqni dore nga keto; "mos perdor kete", "mos perdor ate".

Mos u merzisni kot per budallaliqe. Thejsht mendimin tone po japim. NUk eshte se po shaj njeri drejt per se drejti.

P.S. per sa i perket gatimit...hahahahahhahahahahahhaha sa per te qeshur. hahahahahahahahahah

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2003 05:54
Kobe4MVP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kobe4MVP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kobe4MVP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kobe4MVP Shto Kobe4MVP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kobe4MVP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
denisa
Anetar i ri

Regjistruar: 29/01/2003
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 14

[Ami ti fole po sna the gje hic,u nise te thoje ate cka kerkon ti nga nje femer,por the vetem qe eksperiencat te pasurojne cdo here.Sinqerisht nuk je i pari qe e thua,prandaj behu pak me konkret!

__________________
Jam ketu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2003 15:27
denisa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė denisa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me denisa (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: denisa Shto denisa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto denisa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kobe4MVP
Sernior Network Analyst

Regjistruar: 01/04/2003
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 175

ok. cfare dua une nga partnerja ime?!

me pak fjale do te doja qe te ishte shoku im me i afert(ngushte) ne kete bote. Do te doja qe ajo te me trajtonte si shok ne rradhe te pare dhe si partner. Nje njeri qe te me degjonte se cfare kisha per te then dhe te me thote "mbeshtet koken tek une shpirti im" kur gjerat nuk jane duke ecur keq ne jeten time. Nje person kur te shkoj ne shtepi te me thote "si te shkoi dita e punes?". Nje person te qe di edhe te kete klas por te dije se si te sillet edhe me nje njeri te rendomte the ti pershtatet. Te shkoje ne clubs gjithe naten. Te jete indipendente dhe konfidente. Nje person qe di ta shijoje jeten. Te doje femijet dhe te dije te flasi me 1 adoleshent, moshatar ose te moshuar. Do te doja qe ne diten me te keqija te me merrte ne tel dhe te me qante hallin dhe kur une nuk ndihem mire te me beje te buzeqesh. A last call of the day(from the movie Bounce). Personi i fundit qe ti them naten e mire dhe personi i pare qe ti them mirmengjes.

Ne jetojme ne nje bote ku shumica e njerezve jane me teper siperfaqsore dhe fizik sesa shpirterore. ne jetojme ne nje bote qe eshte shume e veshtire te gjesh pikerisht ate qe te pelqen dhe problemi eshte qe kur e gjen ate person qe te pelqen, ajo nuk te pelqen ty. Sa mu kujtua nje shprehje qe me kane thene para shume kohesh kur isha ne gjimnaz dhe isha akoma idiot dhe mendjen e kisha vete per sex dhe cdo gje tjeter nuk me interesonte. Nje burre i moshuar(babai i nje goce qe kisha te dashur ato kohe) me tha nje dite;

"Ne kete bote ne te tjere duam, te tjere na duan dhe me te tjere martohemi". Te them te drejten ne ate kohe as nuk e koptova se car deshte te thoshte me ate shprehje. Kaluan 2 vjet dhe mua mu thye zemra nga dikush dhe vetem atehere fillova ta kuptoj se car donte te thoshte ai me ate shprehje.

PO te kete keto cilesi ajo femer kur vjen ora 5pm eshte gjeja e pare qe mua me vjen ne mendje time. Dhe ne momentin qe e takoj gjaku fillon te levize ne drejtimin e kundert. Zmera fillon te me rrani shpejt dhe gjunet me dridhen.


Keto jane ato qe une shikoj ne nje femer. Nuk dua tja di nese eshte nga hena ose marsi. Per sa kohe qe eshte prane meje kur une dua te kem nje njeri prane meje dhe me thote; "mos u merzit shpirti im se cdo gje do rregullohet tani qe une jame prane teje".

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2003 18:20
Kobe4MVP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kobe4MVP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kobe4MVP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kobe4MVP Shto Kobe4MVP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kobe4MVP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Kobe,
as presjen nuk i leviz kesaj qe the me siper.
ate kafen kur do ta pime neve :p

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2003 18:53
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kobe4MVP
Sernior Network Analyst

Regjistruar: 01/04/2003
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 175

analistja

hehehe...

ahhhhhh. jemi nje oqean larg. hehehe.

Amon se nuk kerkoj ndonje gje te madhe. Thejesht gjera njerezore dhe te vogla por qe bejne diferencen midis te dy personave. Jam i lodhur nga femrat qe takoj perdite dhe qe te ngrejne nervat me paraqitjen siperfaqsore qe kane. Mos me keqkupto jam mese i sigurte qe kjo vlej edhe per meshkujt...hehhehe...Te ngihen nervat me njerezit qe takon neper bare, clubs apo rruge. Njerez qe kur i takon te duken si te rene nga qielli nga pamja e jashme dhe qe ne 5 minutat e para qe ben muhabet e kupton se sa brum kane. Po, jam ne amerike dhe jo kjo nuk ka te beje fare se ne cfare nevdi je se njerez jemi te gjithe por per medimin tim nuk ka rendesi se ku je, dhe nga je. Njeriu e nderton jeten vete dhe une si besoj dhe ju shpresojme se nje dite do te takohemi me nje person qe te na leri pa gjume gjithe naten dhe te na beje te harrojme halelt e problemet. Deri atehere do vazhdojme dhe do shoqerehemi dhe do dalim me persona qe mendojme se jane sadopak afer asaj qe kerkojme ne jete. U bera 7 vjet ketu dhe kur rri e mendoj nganjehere lidhur me marrdheniet qe kam pasur kuptoj se pikpamjet lidhur me femrat me kane ndryshuar nga femra ne femer. Pra, me kete desha te them qe njeriu i ndryshon pikpamjet e partnerit "perfect" nga experianca personale. Shume njerez ngoshta kerkojne shume me pak ose me shume se sa kerkoj une nga nje femer por, kjo varet nga njeriu dhe perceptimi i jetes nga ai njeri.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2003 19:27
Kobe4MVP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kobe4MVP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kobe4MVP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kobe4MVP Shto Kobe4MVP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kobe4MVP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

mire e the nuk varet nga vendi, kjo bote me globalizmin e vet po i ben dhe njerezit te gjithe njelloj :p siperfaqesore, materialista, etj etj.

jam dakort me ate qe njerezit ndryshojne pikepamjet per partneret ne baze te eksperiencave, pasi sa me shume rritemi aq me shume mesojme te njohim njerezit dhe vetveten, sa arrin nje shkalle qe njeriu di se cfare kerkon nga vetja, cfare e ben te lumtur dhe ato cilesi i kerkon pastaj tek partneri i vet.
sa per oqeanin si dihet po he e pime kafen ne shqiperi nese do vish ne vere :p

pacim

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2003 19:34
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Thomasina
nena me e lumtur ne bote

Regjistruar: 15/01/2003
Vendbanimi: war land
Mesazhe: 11

Hem Kobe se di lal se me te vertete ky eshte vendi qe na jep cdo te drejte, edhe ate te drejte qe disa ketu ne forum na e quajne egoizem , budallallek apo dicka me shume....po une edhe pse kam gati 11 vjet ne US me merr malli e do te thoja me plot goje qe do te deshiroja te kthehesha qofte kjo per nje perjudhe kohe te shkurter ne TR.

Insome lal as mos u lodh se une per vete as e kom cu ne men me e imagjinu a ke bo ti ner men a jo me mu pergjigj mu.

Per sa i perket asaj te bastardimit te temave cdo kush ka te drejten e mendimit e shprehjes se atij mendimi ne menyren , cilesine e aftesine qe i duket atij/asaj eshte me e arsyeshme.......do te thuash ti me kete qe po thua ta kam mush menjen qe jam ca flutoron hahet.......hem edhe ky do te jete mendimi jot apo edhe i dikujt tjeter.......do thuash ti apo dikush tjeter e vej une ujin ne zjarr se ca po menoni ju per mu.....????????? ............NOOOOOOOOOOOOO.

Nuk me shqeteson fakti se sa pike do me jepni ju .........ka kush me vlereson e per me teper qe kam do te thoja me plot gojen mjaft vite eksperience mbi te pakten 90% te pjesetareve te forumit.......me ben kjo inferiore apo dicka me te zgjuar se ju te tjeret? aspak.......po me jep kofidencen e te drejtes te fjales e shprehjes se mendimit ashtu si ma nin per momentin ne fjale.

Amo yllo flm per kontinentin......desha te them komplimentin(lol)......o bo grupi kenej ka une na ka ardh komshija tjeter ...ajo volibollistja e Dinamos ne kat te trete...e ma men? Bjonde e gjate me pak kurriz te dale...tamom se celsi hajduti.(lol).

Mendimi im per c'fare dun burrat une e shpreha e nuk e lujne as topat e Mato Grudes.........

Bye e mos e merrni shume seriozisht se keni me u plak para kohe.

P.S. Amo kiss ty ene yllit tjeter.....see you soon in Italy.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2003 20:04
Thomasina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Thomasina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Thomasina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Thomasina Shto Thomasina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Thomasina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 25 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > cfare duan meshkujt?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.