Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > perse femrat shqiptare!!!!!!
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

Citim:
Po citoj ato që tha darma
Po jo mo une nuk marr hak, po ca te bejme qe jeni bere si ujet e paket


jemi bere si ajo vesa e mengjesit ne ca ti bejme, duhet te dilni heret te na mbidhni...

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2005 20:10
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Syri_Magjik
VIP Baby

Regjistruar: 26/04/2005
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 528

HEY ~URIME PER TEMEN HALFGANG~

Citim:
Po citoj ato që tha naimi



dhe nuk kam se qka te shtoi me shum te gjitha mvaren nga prinderit .



Ne kete mes nuk iu ve faj prinderve se dhe prinderit flasin flasin e flasin sa ska ku te vej me, ky femij se degjon ateher pse duhet ta ket fain prinderit??? Cti besh atyre vajzave / djeme qe jan nga 13 e poshte pa nga 15 e larte kuptojn dhe shum qe keshtu shumica ka shum mundesi te kujdeset dhe te kuptoje vet, nuk po them qe ja une jam 17 e skam nevoj per prinderit sepse PRIDNERIT jan pjesa e jetes time deri ne moshen me te madhe / vdjekje.

NEJSE, e di qe ketu sbehet fjale per te gjitha FEMRAT SHQIPTARE por vetem per shumicen ateher me sa lexova me lart pothusje jan then te gjitha skam cte shtoj me.

__________________
PrOuD 2B ShQiptAre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2005 22:18
Syri_Magjik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Syri_Magjik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Syri_Magjik (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Syri_Magjik't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Syri_Magjik Shto Syri_Magjik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Syri_Magjik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
naimi
puntor ipa lodhur

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: ch
Mesazhe: 533

pasi

qe pergjegjsin per femie mbajne prinderit te kulturoshe nje gjenerate te re eshte nje ardhmeri e nje vendi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2005 23:28
naimi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė naimi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me naimi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė naimi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: naimi Shto naimi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto naimi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
katia
Under Investigation

Regjistruar: 07/10/2005
Vendbanimi: Atje ku ka njerez dhe kafshe
Mesazhe: 89

Kendi i te shikuarit te ne njrezoreve eshte i ngushte dhe mos gaboj eshte 45 grae. nese digush qedron ne nje peme ateher dikush tjeter qe eshte poshte pemes dhe do te kryej nje veprim, ka pak gjasa te kontrolloje lart ne peme. ateher ky i fundit mendon se eshte i lire dhe ben gjera qe nuk do te kishte kurre guzimin ti bente nese do te dyshonte se do te mund ta shihnin.
pak ashume kete fenomen Sarter e quan "pushteti i te shikuarit te gjerave nga lart".
Nese do ta kishim kete mundesi atehere nuk do te qe nevoja te shkoni, ne emigracion per te pare se cduan te bejne dhe nuk e bejne dot ne shqiperi grate...dhe jo vetem ato
Tung

__________________
Oh, baba i katėr puhive, fryji velat e mija pėrmes deteve tė viteve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Tetor 2005 22:34
katia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė katia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me katia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: katia Shto katia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto katia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
naimi
puntor ipa lodhur

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: ch
Mesazhe: 533

Sa edi une

edhe te paret tane iliret kan qene te lidhur me boten dhe ne duam njesoje .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Tetor 2005 22:59
naimi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė naimi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me naimi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė naimi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: naimi Shto naimi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto naimi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

Citim:
Po citoj ato që tha katia
Kendi i te shikuarit te ne njrezoreve eshte i ngushte dhe mos gaboj eshte 45 grae. nese digush qedron ne nje peme ateher dikush tjeter qe eshte poshte pemes dhe do te kryej nje veprim, ka pak gjasa te kontrolloje lart ne peme. ateher ky i fundit mendon se eshte i lire dhe ben gjera qe nuk do te kishte kurre guzimin ti bente nese do te dyshonte se do te mund ta shihnin.
pak ashume kete fenomen Sarter e quan "pushteti i te shikuarit te gjerave nga lart".
Nese do ta kishim kete mundesi atehere nuk do te qe nevoja te shkoni, ne emigracion per te pare se cduan te bejne dhe nuk e bejne dot ne shqiperi grate...dhe jo vetem ato
Tung



ketu doja te theksoja dhe per ato goca qe vene per studime jashte rretheve te tyre sidomos ne tirane... fillon nxjerrja e barkut jashte, mini mini, dhe shume te tjra qe nuk dua ti ze ne goje...

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Tetor 2005 17:18
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tironce4Life
LiL'AnGeL

Regjistruar: 05/06/2003
Vendbanimi: home
Mesazhe: 1

Nuk eshte mir ti konsideroni gjith femrat nje soj. Un kam 8 vjet qe jam larguar nga vendi im shum e vogel 10 vjec. Shipen jo qe se kam harruar po as nje her ne jeten time nuk kam pasur te dashur te huaj dhe as nuk mendoj qe do kem te gjith shoqerin e kam shqiptar. Pavarsisht se jam ne pun po as nje her nuk jam shkeputur nga shoqeria shqiptare. Eshte endrra ime qe nje dit te krijoj familje me nje person nga vendi im sic edhe shum goca qe njoh un. Por ka edhe nga ato qe kan harruar se nga vin dhe bejn si angleze. Edhe kur i flet shqip ta kthejn anglisht sikur s'te kuptojn.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Tetor 2005 23:30
Tironce4Life nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tironce4Life Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tironce4Life (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tironce4Life Shto Tironce4Life nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tironce4Life nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
katia
Under Investigation

Regjistruar: 07/10/2005
Vendbanimi: Atje ku ka njerez dhe kafshe
Mesazhe: 89

Citim:
Po citoj ato që tha halfgang


ketu doja te theksoja dhe per ato goca qe vene per studime jashte rretheve te tyre sidomos ne tirane... fillon nxjerrja e barkut jashte, mini mini, dhe shume te tjra qe nuk dua ti ze ne goje...


Epo si i thone " sheh piqi piqin dhe rrushet" mor vella.

Por mos harro se nuk eshte ekskluzivja e askuj e drejta per te qene ai qe deshiron te jeshe. Jane njerez dhe fshataret. gjithsesi jam dakord me ty se te ato ndodh me shume.
Best!

__________________
Oh, baba i katėr puhive, fryji velat e mija pėrmes deteve tė viteve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2005 22:07
katia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė katia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me katia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: katia Shto katia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto katia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vdekja_22
I zhgenjyer Xfundimisht

Regjistruar: 20/12/2005
Vendbanimi: Big City Life
Mesazhe: 219

#......

Injoranca e padituria vella e qe nuk u shkon fare vajzave shqiptare mendoj.

__________________
Lavdia eshte juaja...
Hakmarrja eshte imja....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2006 21:33
Vdekja_22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vdekja_22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vdekja_22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vdekja_22 Shto Vdekja_22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vdekja_22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ida19ath
akooooma studente

Regjistruar: 13/11/2005
Vendbanimi: Greece
Mesazhe: 374

Cfare do te thuash me kete Vdekja_22? Per cfare jane te paditura?
Neri diku me lart ke shkruar: nuk kam thene te gjitha femrat une por per shumicen e tyre....
sapo kane mesuar gjuhen vendase, nuk flasin me shqip ne vende publike, ka dhe shume qe nuk flasin as ne familje shqip...sapo u bien pak leke ne dore fillojne blejne rroba firmash( harrojne qe ne shqiperi kane qene me breke me andra)sapo mesojne se cfare eshte kafja e shoqerojne me cigare ( pa djenine e prinderve)
u del para per ti propozuar - TI I FLET SHQIP, AJO PERGJIGJET GREQISHT...
Per keto jam dakort me ty, por kam disa pyetje:pse e ke problem qe nje vajze pi cigare? Ti nuk e pi? Cfare ndryshimi ka kur e pi nje djale dhe kur e pi nje vajze?
Diku prape ke thene: ku jane ato goca qe dashuronin vetem njehere ne jeten e tyre dhe fshehtas prinderve???
ku jane ato goca qe per te dashurin e tyre linin koken???
ku jane ato goca qe te thone jo qe ne fillim, por te thone po per te pasur nga dy e tre te dashur......
Te bej te njejtat pyetje per djemte.
Karakteri I cdo njeriu (vajza&djem) ndryshon per nje arsye:
JANE LENDUAR NJE HERE OSE DY DHE PER TE MOS KALUAR PRAPE TE NJEJTAT DHE TE ZHGENJEHEN, BEHEN PAK ME TE MBROJTUR, PAK EGOISTE. (per lidhje ose nje njohje e kam fjalen, se per te tjerat ndikojne dhe gjera te tjera). Dhe kjo ka si rrjedhoje te mos shprehen ashtu si ndjehen, por ti mbajne disa gjera brenda vetes.

__________________
Te gjitha perballohen per nje cast,me pranon ti mua keshtu sic jam,ti me ben mua te ndjehem gjalle,qendro prane meje, PERGJITHMONE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2006 17:44
ida19ath nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ida19ath Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ida19ath (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ida19ath Shto ida19ath nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ida19ath nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > perse femrat shqiptare!!!!!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.