Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Arbereshet.
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

@raimomdi
Ke te drejte per ate qe thua por jo te gjithe jane ashtu.
Edhe fakti qe shqiptaret jane te mire me te huajt dhe noshta jo edhe aq te mire njeri-tjetrin akoma tregojn nivel civilizimi/evolimi nga nje ane tjeter..
Kane te pakten 2000 vjet me njeri tjetrin ne ftyre te njeri-tjetrit dhe sic kane thene burrat a urte te perendimit "famialiarity breeds contempt"

Por shumica e ktyre njerve te vegjel qe me te vertet kane vnere brenda ne shqirt dhe urojn fatkeqesine e nje shqiprari tjerer, jane kancer i gjalle. Fuck the lowlifes. Bota e tyre eshte shume e vogel dhe e mykur, jane existenca skandaloze.

Por edhe te ishim te dashur me njeri tjterin eshte qualitet i njerzve injoranta, dhe kte nuk e kemi. E kam fajlen ne muhabetet debatet ne lidhje me kombin tone, se si kundershtojm njei-tjetrin tregojm vetem individualitet..
Ja shiko serbet, njerzit me lame dhe me nje character tamn primitive twisted injorant si komb.
Jane te gjithe brainwashed..ja edhe greket, othodox injoranta.
Ne shqipot pozesojm te gjitha qualitet e nje populli superior modern.
Kemi lowlifes kancera te vegjel ne showerin tone por kemi edhe njerz shpirtra taman nobel.
Ndryshimi i madh i opinioneve dialekteve, traditave, fese, etj, brenda kombit tone, ka krijuar gjithnje ambjentin qe do gdhent gjithmone njerz te larte gjithashtu edhe disa morracak me vnere.
Disa pleq te urte shqiptare jo vetem qe ishin te urte, por edhe njerz te lart ne shqirt.
Fytyra tipike portreti i nje plaku te urte shqiptar gjtihashtu rrezaton edhe bukurine e shpirtit shqiptar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2012 03:12
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Jo ore Kurt je gabim .

Njerezit shpirt vegjel jane 90 per qind e shqiptareve, DHE BILES JANE ATA LLOJ NJEREZISH QE jane njerez normale , paqesore ,, qe hiqen edhe si moderne, apo edhe qe jane injoranta fae
Ligesine per njeri tjetrin shqitparet e kane si virtyt, ndersa per te huajin behen ure , servila
--Vdesin te fitojne simpatine e te huajit , te hedh poshte menjehere vetem e vetem te fitoje simpatine e te huajit,Le te jesh ti shqiptar

Me nje fjale shqiptaret ketu ne USA jane komplet garbages., por thashe ne maredhenie me njeri tjetrin , se ne maredhnie me te huajte jane shume friendly


Pra, Shqiptaret e kane te meten midis tyre , dhe tani qe eshte futur ne loje edhe kisha e grekut ne mes tonel, e kane shtuar akoma me shume ligesine per njeri tjetrin, percarjen etj


Ne fakt kjo eshte e theksuar ne emigracion, dhe tregon mungese shtet formimi

Sidoqofte me bashkimin e Shqiperise me Kosoven do jete nje gje shume e mire ne drtiejm te ritjes se forcimit te shoqerise shqiptare , te frymes patriotike etj

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2012 05:23
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Arbereshet.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.