Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Imazhi i Shqiperise ne bote....???
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Meqe nga i ftohti i madh na ka ngrire truni dhe eshte n/4 me vonese .... cfare lidhje ka ky peisazhi i mesiperm me temen?????

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 15:30
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Eshte imazhi i Shqiperise ne nje dite Gushti. Nuk ka lidhje me temen?

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 15:48
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Me c'kuptova nga shkrimi i pare i temes (te tjeret i lexova shkarazi) kishte te bente me kendveshtrimin qe na shohin te tjeret ne, jo ne veten tone. Me sa kuptova nga videoclipi, ky i fundit ishte pregatitur nga Fajtori ....... . (Tani une vertet ne te kaluaren kam lexuar plot akuza ne kete forum se Fajtori eshte grek, eshte i shitur etj gjera si keto. Po asnjehere nuk i kam besuar ...... . )
E dyta, mua mu duk me shume si imazhi i ures se Lanes ne nje dite Gushti .... jo i shqiperise.
Dhe e treta ......... nuk e di me c'qellim jane kapur ato imazhe, po te tilla mund te gjesh plote ne Rome, Paris, New York, Toronto ....... megjithate thashe, nuk e di se cfare ka dashur te shprehe ai qe ka kapur keto imazhe. Ndoshta diversitetin e shoqerise, bashkejetesen e shtresave te ndryshme ....... varferine .... Nuk e di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 16:37
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gazmori
Se prish terezine !!

Regjistruar: 07/06/2005
Vendbanimi: Karaburun
Mesazhe: 116

Fajtor tju shkruaj me nje stil popullor se llafet e medhaja nuk para me zene vend !
Cfare ndoqa pak me lart ishte nja karvan arixhinjsh diku ne Tirane , lidhjen me temen sikur nuk po e kap !
Atij policit i ishte djersit koka , kete e vura re

E dyta une besoj se ka plot qelbsirlleqe te tjeter lloji ne vendin tone qe pse jo duhen diskutuar dhe demaskuar por jo kjo video qe sapo ndoqa , video te tilla te bej une ne minute ketu ne Angli , mjafton te futesh ne nje lagje ku jetojne Pakistanezet dhe ''kenaqesh'' me cte sheh syri , por kjo nuk do nxirte ne pah anglezet dhe menyren e jetimit dhe fuksionimit te tyre !!
Imazhi jone , keq e mos me keq , mos degjojne se nga je ketu ku jam une se llaf te dyte nuk te thone , jo se mua personalisht me rruhet fort !

__________________
Internacionale

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 17:03
Gazmori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gazmori Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gazmori Shto Gazmori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gazmori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Kam bindjen se imazhi i Shqiperise per te huajt varet VETEM nga imazhi jone per Shqiperine. Thene ndryshe, kur ftoni nje te huaj ne Shqiperi ju e dini shume mire si do i shikoje gjerat, sepse (fatmiresisht) shumica jetojne jashte dhe e dine cfare eshte specifika shqiptare.

Video me lart nuk perfaqson Shqiperine, por nje grimce te saj. Ajo eshte qendra e Tiranes ne nje dite Gushti. Dhe lypesit e atyshem nuk jane as turpi dhe as krenaria jone. Perkundrazi gjate intervistave doli se ata kerkojne vetem PUNE, e cila shpesh nuk i jepet sepse jane me ngjyre.

Kjo eshte Shqiperia dhe ky eshte rezultati i imazhit te saj (te pakten per mua).

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 17:13
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Gazmori
Fajtor tju shkruaj me nje stil popullor se llafet e medhaja nuk para me zene vend !
Cfare ndoqa pak me lart ishte nja karvan arixhinjsh diku ne Tirane , lidhjen me temen sikur nuk po e kap !
Atij policit i ishte djersit koka , kete e vura re

E dyta une besoj se ka plot qelbsirlleqe te tjeter lloji ne vendin tone qe pse jo duhen diskutuar dhe demaskuar por jo kjo video qe sapo ndoqa , video te tilla te bej une ne minute ketu ne Angli , mjafton te futesh ne nje lagje ku jetojne Pakistanezet dhe ''kenaqesh'' me cte sheh syri , por kjo nuk do nxirte ne pah anglezet dhe menyren e jetimit dhe fuksionimit te tyre !!
Imazhi jone , keq e mos me keq , mos degjojne se nga je ketu ku jam une se llaf te dyte nuk te thone , jo se mua personalisht me rruhet fort !



Fare fare, nuk te rruhet?

Po pse na shajne keta anglezet o Gaz-pac perhere jarabi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 17:29
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gazmori
Se prish terezine !!

Regjistruar: 07/06/2005
Vendbanimi: Karaburun
Mesazhe: 116

Secili ka mendimet e tij dhe i mat gjerat me syrin e tij , une e di (me cfare ndjekim neper lajme dhe kronika) qe gjendja atje nuk eshte ajo qe pritej pas 18 vjetesh reformash dhe levizjesh , mendoj se vendi ka ecur ndoshta jo me hapin qe duhej por ka ecur , problemi me i madh dihet , papunsia dhe korrupsioni , ekonomia jo ne ate nivel qe pritej etj

cedrus cfare ke a derman , cfare ti them une anglezit per prostitucinin qe zoterohet nga shqipot ne nje mas mbi 50% ketu ne angli , apo mbi skandalet qe kane plasur ne Home Office [min e brendshshme] lidhur me shqipot qe kane marre pass angleze per kosovare , ne nje mas te madhe keta!
Shtypi dhe media ketu flasin shume keq per ne, kudo qe mund te lexosh albanian vetem per te mire nuk e lexon
Ketu disa shqiptare kishin vjedh ne Londer arkat me te hollat nga parkimi i makinave qe i ka nen kontroll bashkia e qytetit(gje e rendomte dhe asgje e vecante) dhe doli faqe e pare ne disa gazeta thua zotrote nuk eshte krimbur vendi nga 1001 ndyrsirlleqe qe ndodhin ne kete vend cdo dite !!

__________________
Internacionale

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 19:24
Gazmori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gazmori Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gazmori Shto Gazmori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gazmori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Une kam 10 vite qe jetoj ne UK,por gjer tani nuk me ka bere vaki qe dikush te shaj vendin tim apo shqiptaret ne ato ambjente ku me ka rene rasti te ndodhem.Sigurisht flas per anglezet,sepse per fatin tim te mire nuk me ka rene rasti te punoj me kombesi te tjera.Kjo nuk ka ndodhur as shkarazi te hidhet ndonje romuz.Nuk mund te flas per qytetet e tjera,sepse nuk kam jetuar.Thuhet qe ne veri te Anglise ka raciste,por keta nuk e besoj te jene me shqiptaret te till,por me te gjithe te huajt.Mbrapa krahve edhe mund te llapin c'te duan,ashtu sic grijne edhe per njeri tjetrin.Mua do te me indinjonte fakti te me ndodhte sic ju thone rendom ne Italia albanian merda ose ne Greqi sidomos.Me punen dhe sjelljen e tij cdokush nga ne eshte nje copez Shqiperi doemos.Shumica e emigrantve punojne hard dhe nuk kane kohe te merren me budallalliqe.Jane nje pjese e vogel qe kane bere dikur pislleqe,(r flas per Londren),por policia ua ka vene atyre kembet ne nje kepuce.Shumica jane neper burgje,sepse jane kapur me prostitucion,me droge e vjedhje.Kush ka mbetur jashte eshte ne survejim.Prostitutave po u krijohet nje ambjent mbytes edhe nga vete komuniteti.Ketu ku banoj une,sapo i shohin lajmerojne policine, e cila i qeron pune minutash nga rruget.Ketu ne Angli jeton edhe nje dore e mire gjaksish e kriminelesh te ndryshem.Homo Office ka filluar identifikimin e tyre.Atyredo t'ju anulohet azili dhe do te deportohen per ne Shqiperi te gjithe.Nje nga keta garipa eshte edhe nje fare Kumbaro(ka torturuar dhe zhdukur biznesmenin kosovar R Hoxha ne bashkpunim me Sefgjinin ne vitin 1996),i cili ishte maskuar bukur,kish ndrruar edhe emrin etj,por ce do nuk i eci.Ketu ka cecua bicak e t'i vene topet ne bige.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 19:28
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Demek te skopitin thua ti IQ.

Po ti IQ Nuk ke degjuar te shjne shqiptaret e?, Fare fare nuk ke degjuar? Apo kane frike nga ty ata anglezet dhe ruhen. Ndofta, ndofta. Nuk e di. Una ja po pyes. Shiko sa i sinqerte qe eshte Gazi?

Rrofsh o Gaz qe na informon, Gaz perhere pac, inshalla jarabi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 20:07
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Hajde provoje njehere dhe do ta shikosh te tem ne valle cedruse.
Une flas per njerez qe paren e nxjerrin me djersen e tyre e njeri prej tyre jam edhe une.Nuk e kam fjalen per batkcinjte,sepse sic te thashe shumicen i kane skopitur e proocesi vazhdon gjer sa t'ua lerojne
temat te gjithve. Dhe mire ua kane bere.Ketu nuk del dot nga burgjet me helikopter apo te largohesh ne drejtim te paditur.Policet ketu cedruse nuk mbajne kobure,por keta laro i kane bere zap.Ti duhet ta kuptosh vet,sepse je popull i bindur e dinak,cdokush nga ne e ka ne dore vet te tregoj qe eshte njeri me edukate e qe zbaton ligjet e shkruara e te pa shkruara ne ate shoqeri ku jeton.E kunderta jane ata garipet qe pjerdhin sot ne qyp e nenat e baballaret i kerkojne keta maskarenj te edukuar si kriminele nga ata vet tek emisioni ''Njerez te humbur''.Ata jane prinder e kane te drejte te shqetesohen per ta,por duhet te kthejne koken mbrapa e te kujtojne se cfare mutrish kane sjelle ne jete.Shume here jane diskredituar nga faktet negative qe u jane perplasur ne fytyre dhe genjeshtrat e tyre jane c'vleresuar.
Besoj se nuk ke nevoje me per komente.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Modifikuar nga IQVLORA datė 03/03/2009 ora 16:15

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Mars 2009 16:05
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:56 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Imazhi i Shqiperise ne bote....???

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.