Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?
Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?
Greqia
Italia
Turqia
Gjermania
Franca
Britania
Rusia
Kina
ShBA
Kanadaja
Tjeter
Asnje
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 9 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Ne duhet te duam njeri tjetrit dhe te jemi te bashkuar;te bashkpunojme per te miren e kombit.
Persa ju perket te huaja udhehiqen nga interesat e tyre,ekonomike,politike e gjeostrategjike.Askush nuk na ka xhan.Mos t'ju genjej mendja.
Edhe Turkey eshte xheloze karshi Greece dhe i skermit dhembet heleneve,sa here ajo leviz bishtin.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Prill 2007 18:38
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
el-Nino
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/02/2007
Vendbanimi: KL
Mesazhe: 436

me sa di une ne shqip nuk i themi Turkey por Turqia :-) .. edhe une  si popull mendoj se  jane me te afert me shqiptaret, nuk e kam fjalen politikisht (andej nuk dua te futemi se normal cdo shtet duhet te mbroje interesat e veta) por si popull. ketu ne shkolle ku jam shoh qe turqit shkojne mire me shqiptarët.. besoj puqemi deri diku me to..

respekte a.m

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Prill 2007 07:46
el-Nino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė el-Nino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me el-Nino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: el-Nino Shto el-Nino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto el-Nino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Nuk e dija une tani e mora vesh.Une gjithashtu i therras banooret e saj turcelinj.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Prill 2007 19:05
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

une personalisht... kam shume inat kur themi qe turqia na ka xhan ose italia... e para... dihet .. edhe se edhe ne indetifikohemi si shtet mysliman,, e dyta..nuk di ca te them kur pash si na mbyten ne det.. gra dhe femije.. ju thoni na kane qejf.. HISTORIA NA MESON.. i thone nje fjale.. po ti referohesh periudhave historike do te shikoni se vetem nje qendrim kameleoni kane.. shikoni pak investimet qe kane bere.. e para na mashtroi per metalulgjikun e elbasanit e dyta asnje investim serioz.. vetem rrobaqepsira ku i ishfrytezojne nenat dhe motrat tona as ne hale nuk i lene te shkojne..SHIKONI ZVICERIANET,AUSTRIAKET..GJERMANET,AMERIKANET ato qe bejne i bejne me seriozitet.Ju se dini por ANGLEZET.. KANE ndihmua shqipetare te hapin floketore i kane mesuar ne angli dhe i kane ndihmuar te hapin dyqane ne shqiperi.. ANGLEZET i kane ndihmuar te bejne vreshta.. te prodhojne vere... kjo eshte qe duam ne ... por bollni me turqit dhe italianet.. se esht nje mashtrim

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Prill 2007 21:28
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
leopardi
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 07/06/2005
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 220

Turp

 

Qe sot  eksiston shqiperia fale, ITALISE DHE AUSTRISE  (konferenca e Londres 1913)  historia tregon se gjithmone kur kemi patur lidhje me Italjanet ka qene periudha me e ndritur e jona p.sh koha e principatave, apo koha pas ngritjes se flamurit.

Une bej cudi se si i bejme nje himn Turkut, oh zot sa poshte jemi si popull. Si ka mundesi qe ky forum permban njerez te Turqizuar, te gjithe jemi Turq, turpi jone....Turqit qe nuk na kane dhene asgje. (babai im thote qe turqit sollen vetem fene islame dhe mullinje kafesh)

 

p.s. jam shume i indinjuar

__________________
e harrova.

Modifikuar nga leopardi datė 02/04/2007 ora 22:32

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Prill 2007 22:23
leopardi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė leopardi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me leopardi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: leopardi Shto leopardi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto leopardi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Tema quhet "Cili popull mendoni se ka me xhan Shqiperine" dhe secili flet nga eksperienca e vet. Nuk ka pse te futet politika ne cdo teme. Personalisht a kam vene re me shume se njehere se turqit jane te vetmit qe nuk kane paragjykimin me te vogel ndaj nesh. Italianet jane kulture tjeter dhe kurresesi nuk mund te kuptojne shqiptaret aq sa i kuptojne turqit. Ky eshte fakt social dhe jo politik.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Prill 2007 22:56
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
leopardi
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 07/06/2005
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 220

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Tema quhet "Cili popull mendoni se ka me xhan Shqiperine" dhe secili flet nga eksperienca e vet. Nuk ka pse te futet politika ne cdo teme. Personalisht a kam vene re me shume se njehere se turqit jane te vetmit qe nuk kane paragjykimin me te vogel ndaj nesh. Italianet jane kulture tjeter dhe kurresesi nuk mund te kuptojne shqiptaret aq sa i kuptojne turqit. Ky eshte fakt social dhe jo politik.


 

Po te kujtoje se tema eshte " Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan shqiperine.

Eshte ndryshe : cili popull mendoni se e ka me "xhan" shqiperine.  

 

P.s. nuk duhet analize apo interpretim qe te kuptosh kte teme.

 

__________________
e harrova.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Prill 2007 23:02
leopardi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė leopardi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me leopardi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: leopardi Shto leopardi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto leopardi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Cfare ironie!!!

Askush nuk duhet te habitet qe ka forumista qe thone pa pike turpi qe Gerqia na dashka e na paska "xhan".Patjeter na ka "xhan" sepse arriti qe edhe eshtrat e te pareve na i nxori nga varret dhe ushtareve ju meson kenge me urrejtje e ksenofobi karshi popullit tone etj.Keta forumista jane patjeter ne sherbim te sillogjeve vorio-epirote.Kam te drejte ta them me plot gojen nje konstatim e fakt te hidhur.Mos t'ju vije hidhur.Turp t'ju vije qe na hiqeni edhe patriote,kur ne te vertete jeni filo greko-vorioepirot te kulluar.Perbri emrit "Gerqi" diagrama duhet te ishte zero te dashur djem e vajza shqiptare.Nuk propogandoje armiqesite midis fqinjeve,por greket nuk meritojne asnje fjale te mire nga ne.Nuk eshte vendi dhe koha per te permendur poshtersite e ketij fqinji i cili e ushqen popullin e tij vetem me urrejtje karshi nesh.Kur behet fjale gjoja dashurine midis popujve,patjeter dhe ne menyre te padiskutueshme eshte brenda edhe politika.
Ne duhet te kemi te qarte, se ne saje te ketyre qe na duan kaq shume dhe papergjegjesise se politikaneve tane ne do te vuajme per nje kohe te gjate.Ne jetojme ne Europe o njerez, ku Turqia eshte askushi.Kiheni parasysh kete.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2007 10:14
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Fatkeqesishto-fatmiresisht vetem Turqia...

Fatkeqesisht sepse eshte i vetmi shtet disi aleat
Fatmiresisht sepse pavaresisht derdellitjeve te disave me siper Turqia eshte shtet potent dhe me vlera jo vetem ne Ballkan. Edhe islami nuk ka pse te shihet si antivlere nese qendron ne kufijte joekstreme...

ndersa per sa i perket IQ vlores me formulat e tij te tipit "Ne duhet te duam njeri tjetrit dhe te jemi te bashkuar;te bashkpunojme per te miren e kombit"
me duken si formula shume de mode qe i perkasin viteve te "lulezimit" komunist qe ushqente popullin me demagogjira te tipit "lufte klasash"

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Modifikuar nga ksenia datė 03/04/2007 ora 11:00

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2007 10:44
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
el-Nino
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/02/2007
Vendbanimi: KL
Mesazhe: 436

...po nisem nga ajo qe tha ari77labi

une personalisht... kam shume inat kur themi qe turqia na ka xhan ose italia... e para... dihet .. edhe se edhe ne indetifikohemi si shtet mysliman..

kjo do te thote qe ne jemi te afruar me turqit..apo e kuptoj une gabim??dmth na duan se na identifikojne si muslimane!!pra shkurt, na duan!

..ndersa persa i perket asaj qe thote IQVlora:

Ne jetojme ne Europe o njerez, ku Turqia eshte askushi.Kiheni parasysh kete.

ne mos gabohem Fajtori ta tha njehere qe ketu nuk flitet per politike...vlen apo jo Turqia ne evrope pune per te tjere dhe per te..ne po flasim a na don populli apo jo.. ok!!mjafton ata na rrespektojne neve pavarsisht se evropa nuk i don ata.

p.s: cdonjeri ka mendimin e tij, mendim ky i cili ka te beje me shoqerine e huaj me te cilen ka patur kontakte ai person dhe ne c'rrethana i ka njohur ai ata.

respekte a.m

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2007 13:53
el-Nino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė el-Nino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me el-Nino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: el-Nino Shto el-Nino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto el-Nino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:48 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.