Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Analizat qė provojnė se shqiptarėt janė me gjak arian
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

ADN-ja (DNA-ja), piktor, eshte me vertetuese pa diskutim per percaktimin e origjines se nje njeriu, nje fisi, nje krahine, nje zone dhe nje populli, nga sa eshte etimollogjia. Ketu fole drejt. Ndaj dhe une po te tregoj, se ne ato 4-5 emisione TV qe kam pare dhe ato te dhena qe kane dhene shume njerez mbi ADN-n e tyre ne internet, shihet qarte se sa te perzier jane popujt. Hebrejte po na dalin se nuk jane e njejta etni e lashte e pandryshuar, turqit po dalin po ashtu sa nga mongolet dhe nga hebrejte jugore, (cfare shifet dhe me sy ne fytyrat e tyre), biles kane me provat e deritanishme te ADN-s nje rezultate prej rreth 20 perqindesh brumi sllav, cfare mua nuk me habit nga sa i kam njohur vete. Po keshtu eshte me te gjithe popujt; provat e ADN-s te kryera deri tani, perforcojne gojdhenat e ndryshme qe ka cdo krahine dhe popull europian mbi ardhjet dhe levizjet e veta. Dikur, kur punoja ne Mat, nje macukullas me fliste per gojdhenat e prejardhjes se tyre, mas Cukullit nga ... (e kam harruar anen e prejardhjes, por turbullt e kujtoj, nga veri-lindja, nwse s'gaboj tani). Po keshtu me te gjithe qe pyesja dikur, aty ku shkoja ne Shq. Pra, c'domethen kjo: gjak arian! Te vetmit qe e pretendojne kete jane disa grupe kriminele dhe gjysem-kriminele sot ne Europen veriore, grupe me emra hell-angels, etj., te cilet duan te hiqen si grupe kulturore, per te fshehur aktivitetet e tyre me droge dhe femra. Boll me keto komplekse, gjak arian, etj, sepse kater jane grupet kryesore te gjakut, dhe keto jane pak a shume te shperndare njetrajtesisht ne te gjithe cepet e botes.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2013 17:27
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha robert
te cilet duan te hiqen si grupe kulturore, per te fshehur aktivitetet e tyre me droge dhe femra.


Si ishte kjo se qenka e lezecme?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Prill 2013 15:56
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Sic duket, ne te dy temat e stergjatura te helenve dhe arianve, po behet perpjekja per tu mbyllur. Kjo tregon se disa nga idete shkencore te mesuara ne shkolle, kane zen vend. Me ate rast edhe une dola pak nga modestia, -dhe modestia e tepruar esht hipokrizi- duke zbrazur ketu disa materiale nga librat e mi, meqe nuk kam asnje vend dhe menyre tjeter per ti reklamuar nga pak.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Prill 2013 18:13
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha robert
Sic duket, ne te dy temat e stergjatura te helenve dhe arianve, po behet perpjekja per tu mbyllur. Kjo tregon se disa nga idete shkencore te mesuara ne shkolle, kane zen vend. Me ate rast edhe une dola pak nga modestia, -dhe modestia e tepruar esht hipokrizi- duke zbrazur ketu disa materiale nga librat e mi, meqe nuk kam asnje vend dhe menyre tjeter per ti reklamuar nga pak.


Ke bere shume mire dhe sigurisht qe te kane ndjekur.

Por pse o robert ato qe kemi mesuar ne shkolle nuk jane te verteta?

Ja paskemi futur kot thuaj.

Kjo duhet konsideruar nje teme me vete

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Prill 2013 19:50
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

E drejt shelgo. Ato cfar kane mesuar greket serbt dhe maqedonsit ne shkolle nuk vlejn asgje. Them se ka me shume vlere nje plakushe qe te shikon filxhanin se shkollat e tyre te historise.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2013 15:22
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

dua te me shikojn edhe mia pak filxhanin. ... se margerites nuk parą i besoj shum!

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2013 18:19
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kurt
E drejt shelgo. Ato cfar kane mesuar greket serbt dhe maqedonsit ne shkolle nuk vlejn asgje. Them se ka me shume vlere nje plakushe qe te shikon filxhanin se shkollat e tyre te historise.



O kurt miku jem une flas per shkollen ku kam mesuar vete.

Une e dija se ato qe kam mesuar kane qene te drejta dhe hic, ja kshu.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Prill 2013 02:13
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Citim:
Po citoj ato që tha kurt
Prejardhja e shqiptarve dihet tani.
Pak a shum Tosket vijn nga mesotopinia 35 mij vite me pare dhe geget nga afrika veriore/lindore 20mij vjet me pare.
Nga tosket/pellazget eshte krijuar rraca qe ne sot i thojm mesdhetar, spanja jugu i italise franca etj dhe nga geget ata evropian qendror/perendimor; austria jugu i gjermanise veriu i italise etj
Pik muhabeti

e fort kjo -tash na bat afrikan ne Geget......e toskeet po ti shikjossh Jan te shkurt e te zinje,si tuqit......une kam frige se jugu shqipnis asht i ardhun e na keni infektu rracen.......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2013 13:16
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRA4001
e fort kjo -tash na bat afrikan ne Geget......e toskeet po ti shikjossh Jan te shkurt e te zinje,si tuqit......une kam frige se jugu shqipnis asht i ardhun e na keni infektu rracen.......


Kshu duhet te jete mire e ke

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2013 15:46
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Ku gjinded ky raid se ka humb krejt?
Se sja kam haberrin ktyre punve dhe kam shume pyetje..
Une I mora rezultatet e analizave te DNA-se time qe kam bere dhe Kane dale te cuditshme.
Pavarsisht qe ne ancestry composition shenoj 99.9% evropian, nga ana e nenes me ka dal nje kod krejt i pazakont, dmth Jo evropian.
Kjo do thote ose eshte shume I vjeter prezenca e ktij kodid ne evrope dhe e izoluar, ose eshte thjesht nje linje perqindje teper teper e vogel meqe edhe me cuditerisht shenoj perqindje te lart evropiane gjithsej kur llogariten te dyja anet e kromozoneve te mija, pra ne ancestry composition.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Qershor 2013 11:40
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:06 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Analizat qė provojnė se shqiptarėt janė me gjak arian

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.