Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Shqiptari me i madh i te gjitha koherave Vlerėsimi i Temės: 8 votime, mesatarja 3.25.
Gjithsej 19 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Re: Si mund tė themi se i bėri mirė Shqipėrisė SALIU?

[QUOTE]Po citoj ato që tha Annika
Si është e mundur që të pranohet një politikë shkatërruese për Shqipërinë e bërë nga një njeri që vetëm për këtë do kujtohet në histori?
Pyes: Pse duhet tani bregdeti të kthehet në gërmadhë? Pse s'e bëri në dimër xhanëm, që kur të vinte vera të mos na zinin sytë vetëm shtëpi të prishura? Hamëndësoj se po ta bënte atëherë do kish dalë më keq se sa humbi në zgjedhje. Tani ju turr bregut. Kur isha vjet në Vlorë ata të bregut ankoheshin për drita (ndeshjet e kampionatit botëror nuk arritën ti shohin)e ujë por tani nuk ka më kush dëshirë të shohë edhe gërmadha, dhe ku pa në vëndet më të bukura të Shqipërisë dhe pikërisht në pritje të pushuesve. E kuptoni se ka lajthitur Kryeministri?
A mund të bëjmë gjë ne që jetojmë jashtë vëndit?
Ne mund të ndihmojmë duke përkthyer ligje të vëndeve ku jetojmë, dhe të shohim se si mund të përshtaten për Shqipërinë, e jo të gënjejnë parlamentarët shqiptarë duke thënë se kopjojnë Europën.
Prandaj do doja nga ju që shkruani në faqe interneti, ulini gjakrat e bëni një të mirë për vëndin, është i shqiptarëve jo i Saliut. Prandaj dhe nuk e meriton të radhitet si shqiptar i madh, është shumë, shumë i vogël për t'u krahasuar me ata që me të vërtetë bënë vënd në Histori.
[/QUOT

Sa keq me vjen!
Duket se te jane prekur interesat ty moj shoqe,prandaj shprehesh keshtu.
Shume mire ua ka bere,bile ky aksion i paralajmeruar eshte i vonuar pak.Ku na con mushka kur sejcili te beje ndertime pa laje si i dashka qefi.Keto nuk jane shtepi banimi por lokale te ndertuara ne menyre shume te crregullt e pa leje.Ketej nga jetojme ne ,nqse e shkel projektin edhe 1/2m ndertimi te prishet e jo me te besh ndertime pa patur asnje lloj leje nga instancat kompetente.Une do te isha i mendimit qe per kete pune qe po bene shteti keta shkeles ligji te paguanin gjoba te medha dhe te kompesonin per punen e policise ndertimore,ne te kundert te shkonin edhe mbas hekurave per shkelje te ligjit.Autoriteti i shtetit vihet ne vend duke u zbatuar ligji.
Ne frazen e fundit besoj se ke parasysh diktatori kur bene krahasimin.
Emrin e enverit historia do ta shkruaj me te zeza dhe ata 50 vjet do te jene vite turpi per ne.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Prill 2007 14:11
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

e ke gabim o ti IQ se ato 50 vite sjan turpi per ne.. po jan emri per ne.. se ne ato 50 vite nuk te erdhi ndonje shtet tjeter te tallej me ty

kure ti i thua te jan prek interesat.. dhe ty te qekan prek interesat gjat atyre viteve.. kshu qe mos gjyko t etjeret pa filluar nga vetja nje here...

meqe ky sala yt e idhulli yt qeka kaq i mire... me thuaj nje cik kohen kur ishte qe sdilte dot gruaja nga dera?? ne ato 50 vite.. apo kur e mori idhulli yt pushtetin???


e ajo ka te drejt per prishjen e ndertimeve.. apo i harruar premtimet e sales?? per legalizime?? ku i ke???? apo ekish llafet vetem per ata te veriut qe do zinin toka ne tr??? po e ka inat jugun dhe kete se luan as topi... e shkatrroi kur ishte 92-97 do ta shkatrroj dhe tani... po ka then ai dermani... mos luaj me zjarrin.. se po mori zjarri.. te djeg te pervelon.. e me duket ky po e kruan prap me zjarrin... e sbesoj se i del mire kesaj here.

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Prill 2007 16:08
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Vet pergjigja jote o kotar tregon se edhe ty te qenkan prekur interesat nga prishjet qe po ju bene shteti lokaleve pa leje ne bregdet.
Po si mor Kota ti ke kerkuar zbatimin e ligjeve gjer tani,kurse ne kete moment na mbroke shkelesit e ligjit.Nqse ato ndertime jane te mafiozve te kuq ,une po te kisha ne dore do ta dekoroja ish komunistin Berisha.Kota te kam thene dhe po ta perseris :"Gjuha shkon ku dhemb dhembi i dashur".Me vjen keq i dashur per moshen tende,por konstatoj se ne ndergjegjen tende rrojne idealet komuniste. Por ti je nje i arratisur ne Amerike dhe ne baze te nenit 55 te pret nje ''denim'' i rende.
Nuk dua te hyje ne te thella,por per nje gje te vockel dua te te pyes:"A i zoteron veprat e sh enver dhe fjalimet e tij programatike ne biblioteken tende?''
Me vidiot e enverit te vendosura nga ana jote ne internet me ke zhgenjyer.
Megjithate puna jote,vazhdo te flesh me ato endrra.
Mos merr flake kur thua se Saliu qenka idhulli im,( gje qe nuk eshte e vertete) sepse une nuk te gjykoj qe ti ke idhull diktatorin enver hoxha.
Besoj se ato kohe kur komunistet u turren si vandale mbi depot e ushtrise dhe rrembyen armet e i vune flaken Shqiperise nuk do te kthehen me.Keshtu kecenojne edhe djemte e komunisteve te tipit edvin rama e kompani ne PS.Por ata gabohen rende,USA nuk i perkrah me komot te bejne nje revolucion si ai i vitit 1997,por edhe populli nuk i ndjek me ata nga mbrapa.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Prill 2007 18:40
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

un sjam i arratisur o iqvlora ... po kam ardh ne usa me dokumenta te rregullta.... dhe mua sme e shte prish ndonje ndertese.. pasi tokat i kam ne Pilur, borsh dhe vranisht... po dhe ti ke zhgenjyer vloren me kete mitiltantizmin tend pro nje idjoti si ai... un te dija burr me mend.. po nejse mendje mendje kjo dynja.. ato ndertesa sjan as te kuqve as te blujtve jan te popullit... mos tu ngrinte mendjen kot me legalizime ne prona te tjetrit ai zotria qe eshte ne krye ... apo e duan jalen se do ven te ngren ndertesat e tyre.. e?


e un idhull skam ndonje politikan po mberoj ate qe punon per vendim tim.. zgjedh te keqen me te pakte... puna eshte te gjykoni me tru.. jo te gjykoni si gjykon eprori juaj politik... ti e di vet ca te them un... e kam pare qe je demokrat i flakte... un mendjen sta ndryshoj dot me.. se thone njeriu mer kethes sa eshte i ri.


ti po thu abota ashu bota shu... shifi mire se ca po thot bota.. se i degjoni dhe i pergenjeshtroni lajmet persprapthi( ne pergjithesi te blujtet).. ca raportesh japin ata e ca nxjerin kampi blu ne koferenca...

thot mire ari77 jan ber si hani stavros

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Prill 2007 19:30
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Duhet te dish dhe te kuptosh dicka ;une jam antikomunist,ndersa ju jeni nje enverist.Ketu ndahemi me njeri tjetrin.
Te kesh idhull diktatorin enver hoxha eshte vertete skandal,sepse ke zgjedhur te keqen me te madhe,ndersa une nqse kam" idhull" Saliun,gje qe nuk eshte e vertete, kam zgjedhur vertete te keqen me te vogel.Komunizmi eshte murtaja e Shqiperise dhe ata qe e duan ta ringjallin enverin jane ata qe duan ta kthejne rroten e historise ne vitet e diktatures,jane ata qe e duan Shqiperine si me 1997.
Besoj nuk kam ngelur te me gjykojne burrerine dhe mendjen time enveristet.Vlonjatet dhe une bashke me ta nuk e mbajme portretin e enverit as ne gjirizin e halese.
Thua se njeriu merr kthesen sa eshte i ri.Vertete ashtu eshte ,por ti edhe i ri, nuk e ke marre dot kthesen sepse te ka ngelur ora me kohen e enver hoxhes.
Kota po te pyes nese e di qe ne USA nuk lejohet krijimi i partive komuniste dhe propogandimi i ideve komuniste,bile Hysni Milloshve ambasada amerikane nuk i jep vize.


PS;Me i kujdeshem ne leshimin e fjaleve pa dogane patriot.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Prill 2007 20:26
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

p.s qe te maresh ti vesh meqe po na quan enverist edhe me ben thirrje mua per leshimin e fjalve pa dogane... familja ime ka qen e interrnuar, e more vesh tashi?

dhe smund te permbledhesh vlonjatet me veten.. se sjan aspak ashu vlonjatet. me ben cudi si ske lindur ne shkoder me kete mendje qe ke ti



edhe per ate qe je, je! ate mbaje.

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Prill 2007 20:35
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Ti ke quajtur veten tende enverist me mbrojtjen qe i bene periudhes se diktatures.Gjithashtu publikimi e vidiove me enver hoxhen nuk le per te dyshuar.
Une jam shqiptar dhe cdo pjese ku jetojne shqiptar eshte Vlore per mua.Kete mesoje mire.Por keshtu si mua mendojne edhe shumica e popullit vlonjat.Mos kujto se vlonjatet mendojne si ty.Ti duhet te dish dicka se ne Shkoder dhe ne Korce ka lindur komunizmi per here te pare,por atje nuk zuri rrenje.Ai zuri rrenje ne Vlore dhe fanatiket e tij jane nga krahina jone.Ti vete e pranon kur thua se tezja jote ka kenduar kengen e fameshme te grupit te Tragjasit...ligjero shoku enver.Keto flasin qarte,jane fakte qe te dekonspirojne.
Familja jote mund te kete qene e internuar por askush nuk te beson per kete sepse ti publikon vidiot e diktatorit ne internet.Cfare i thua kesaj?


Keshtu do te thoje edhe une; qe je enverist je dhe kete mbaje nuk ta heq kush.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2007 17:04
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Annika
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 14/11/2003
Vendbanimi: suedi
Mesazhe: 42

Bir selman i nėnės kė tė qaj mė parė, kokėn apo kėmbėt qė i ke palarė

Të abuzosh me VLORA nuk fiton pikë, Vlora kurrë nuk mund të pranojë që pikërisht tani t'i vësh kazmën dhe të bësh gërmadhë mu në buzë të detit.
Por ti ose nuk e kupton ose nuk do ta kuptosh se qëllimi i atij njeriu që pretendon se është kryeministër i Vëndit tonë është që të bëjë ndarjen e Shqipërisë, Shkumbini e lart të quhet Shqipëri(nëse i ngelet edhe ky emër se si po duket edhe emrin do t'ja shuaj) e pastaj pjesa tjetër ti kalojë fqinjëve të jugut. E dëgjove Bollanon dje, nuk besoj IQ ta kesh dëgjuar.
Këtë ndarje Sala u përpoq ta bënte në kohën kur ishte president por s'ja arriti. Edhe tani, ke parë ti që kërkon të ndërtojë rrugët me paratë e bankave, ku ndoshta emigrantët kanë vënë kursimet e tyre, e pastaj tu thotë falimentoi banka, si bëri me ato që i quajti piramida por që ende s'e dimë se pse në kohën që ishte në pushtet i mbështeti aq shumë.
Kur të vish në Vlorë ti IQ do të duhet vizë për Tiranë, e vizë për Berat nëse do të takosh kushurinj, se nuk do jesh më brënda vëndit tënd e plot gjëra që nuk i numuroj dot. Ti thua mirë bën, më akuzon se paskam interesa, anjë interes përjashto se më dhëmb për vëndin tim, se më dhëmb për ato plantacione me ullinj, vreshta, portokalle e limona, fushën e begatë të Myzeqesë, liqenjtë e Lurës që janë tharë, pyjet madhështore të Pukës që janë kthyer në të vogla e sa e sa shkatërrime të tjera që në jetë të jetëve do kujtohen si shkatërrime të BERISHËS. Unë vetë jam rritur në Veri por mësuesit e mi ishin nga Vlora, Durrësi, Shkodra e Kukësi dhe asnjëherë nuk trajtoheshin inferiorë njerëzit, ata më edukuan me dëshirën për pune e jo për shkatërrim, me respektin për tjetrin e jo me denigrimin e tij si bëhet sot që nga vetë Sala i pari e deri tek ti që nuk arsyeton me mëndje të kthjellët por fyen të tjerët pse mendojnë ndryshe nga ti. Je i ri dhe nuk je mësuar të jetosh në një shoqëri ku të paktën diferencime nuk vije re, të tërë ishin aty aty, kush më shumë e kush më pak. Po sot? Ti do vish në fjalët e mia por do jetë shumë vonë, dy breza nuk mohohen në histori. Pse i trëmbeni Enverit edhe i vdekur? Se po mos të ishte AI, sot nuk do quheshim shqiptarë, do na quanin ishjugosllavë ose grekë, si shumë që kanë mohuar prejardhjen sot. Të gjithë lumenjtë e Shqipërisë t'i mbledhësh (atëhere kur kishin ujë, në kohë të ENVERIT) nuk lahen gjynahet dhe poshtërsitë e Kryeministrit të 20% të Shqiptarëve.

__________________
cfarė do mbjellėsh do korrėsh

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2007 20:50
Annika nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Annika Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Annika (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Annika Shto Annika nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Annika nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Eh...

Vetem ndonje postim te mirefillte ku te tregohet se kush ka qene shqiptari me i madh i kohrave nuk gjen ketu, gjithcka tjeter po.


Ndoshta kjo vjen dhe nga fakti qe nuk eshte kerkuar nje pasqyre me e qarte se cfare karakteristikash duhet te plotesoje nje figure per tu quajtur me i madhi i te gjithe koherave.

Vete koncepti i te gjithe koherave eshte i gabuar, pasi ne nuk dime asgje per te ardhmen e Shqiperise dhe figurave qe do te nxjerre ajo ne ate te ardhme, sa komplekse ka per te qene Shqiperia dhe ceshtja kombetare ne te ardhmen, etj.


Pastaj, per keto figura, a duhet pare dhe pranuar si ane negative ajo qe kane bere para se te benin dicka per Shqiperine, fjala vjen psh Ali Pashe Tepelena, ka qene hajdut para se tu bente Pasha nga Porta e Larte, kjo a duhet te ndikoje ne vleresimin e figures se tij? Skenderbeu para se te vinte e ngrinte flamurin ne Kruje ka qene komandant i trupave otomane qe luftonin ushtrite qe ishin kundra perandorise otomane, dhe per kete gje, a duhet llogaritur dhe kjo ne vleresimin e tij, apo duhen pranuar standarte te dyfishta? Ne kohen e Enver Hoxhes, u be elektrifikimi i Shqiperise, u zhduk analfabetizmi, gjakmarrjes iu dha fund, mgjt sistemi i tij nxorri shume viktima te pafajshme, prape a duhen marre keto parasysh apo jo?


Atehere, cilat duhet te jene karakteristikat e duhura per te pasur nje figure sa me te pranueshme?

Apo secili i jep sipas shijes dhe standarteve te veta. Dikush ngren ne qiell Sali Berishen se eshte demokrat vete, nje tjeter thote Enver Hoxha se nuk ka jetuar ne ate regjim kurre ose sepse ka qene familje komunistesh te privilegjuar qe nuk e njihnin tollonin e mishit/djathit etj etj.


__________________________________

Personalisht, mgjs ne nje postim timin ketu pata nxjerre Skenderbeun si shqiptarin me te madh, mendoj se ky vleresim i takon Ismail Qemalit dhe shqiptareve te tjere qe qene bashke me te ne ngritjen e Flamurit ne Vlore me 28 Nentor 1912, pasi ai eshte momenti ku Shqiperia u formua si shtet i pavarur me nje qeveri shqiptare me nje qellim dhe ide patriotike.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2007 22:22
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

o iq he ore mos?? he mo mos ti tashi se me preke ne seder.. hahahahahhahaahhhahaha


e para seshte tezja... e dyta... dhe ti ke kenduar kenge per xhaxhin enver.. dhe mbaje shami pioneri.. e jo ti po gjith shqiperia. me hir a me pa hir..

un se thash ketu te me besosh ti apo ndonje tjeter... se as sme intereson.. se jam ku jam e jam kush jam

un e them hapur e sjam si ty.. me dy fytyra... ato qe kish te mira ai sistem i kish te mira... ato qe i kish te keqija i kish te keqija e ska shum rendesi pse isha i interrnuar per ndonje arsye perparimtare.. ti je pak i moshuar te kuptosh se kush i ka postuar videot.. e si kupton keto gjera.. un solla vetem codin dhe e postova... e jan kosovar ata qe e kan postuar.. kshu qe iqvlora.. po te jet per enverist o je ti o seshte kush tjeter.. se njera mbetet o je enverist o je njeri me dy fytyra.. se un kam qen 2 vjec kur ka vdek xhaxhi veri.. dhe se kam njof


ate qe je je , e mbaje..


p.s: xhaxhi veri sberi loj me kufijte e shqiperise.... sic po ben baci yt e ata bacrit e tjer te ps's si nano me shoke... se ky qe eshte kryetar aktual i ps eshte pateriot.. e te maresh vesh ti pse jemi leviz nga vlora ne 64tren qe na kan shperngulur ne fshat.. se xhaxhai tim eti mesonte shum ne shkolle.. dhe nuk i dhan burse studimi.. e kshu u detyrua ne 64tren te arratisej, more vesh ti shoku komunist? PO e di si kush je ti??? ti je si Esat spaho-rit me shoke.. qe komunista te flakte ne kohen e xhaxhit, me poste te larta ne shtetin e atehershem.. dhe sa u kthye sistemi frrapp nderruat fytyre.. u bet pd-ista te flakte.. e direkt prap ne pushtet..apo mund te te krahasoj dhe te filmi vdekja e kalit.. qe ai ish gjoja komunisti flakte qe futi ate brenda per tu ngrit ne detyre.. sa u nderrua sistemi u be deputet i pd-s.. ja kush jeni ju!.

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Modifikuar nga Vlonjati99Tave datė 24/04/2007 ora 04:25

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Prill 2007 04:14
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:43 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 19 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Shqiptari me i madh i te gjitha koherave

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.