Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Turizmi eshte e ardhmja e Shqiperise…
Gjithsej 24 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Talking

Per cfare turizmi behet fjale ketu, se une sa here pyes shqiptaret "Si ja kaluat me pushime?" e vetmja pergjigje eshte: "Shkelqyeshem por s'kishte uje dhe drita" Si mund te konceptohet nje vend turistik kur dy nga faktoret me mediate mungojne. Keshtu qe une ja mbath andej nga Greqia ose Italia deri sa te vine dritat

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Nëntor 2005 17:36
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
peshtimi
I paregjistruar

Regjistruar: --- JO ---
Vendbanimi:
Mesazhe: N/A
0

Smile

Abrakadabra

Agata,

Turizmi nuk eshte "shkopi magjik"qe mund ta shpetoje Shqiperine.Per me teper,lufta me fqinjet,per te shkeputur nje pjese te tregut do jete e ashper dhe shume e gjate.....Duhet te shetitesh me shume neper bote,qe te shohesh se sa mrekulli te natyres dhe te dores se njeriut ka.....Edhe ne kemi shume,por me pare se investimet e shumta ne turizem duhet te rregullojme shume aspekte te ekonomise dhe shoqerise sone...Keshtu,vete shqiptaret do shkojne te bejne pushime ne plazhet tona,ne vend te Turqise,Greqise apo Egjiptit.

E ardhmja e Shqiperise eshte:Nje shoqeri normale,e cila punon shume dhe ofron edhe turizem....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2005 16:05
Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Citim:
Po citoj ato që tha football
Per cfare turizmi behet fjale ketu, se une sa here pyes shqiptaret "Si ja kaluat me pushime?" e vetmja pergjigje eshte: "Shkelqyeshem por s'kishte uje dhe drita" Si mund te konceptohet nje vend turistik kur dy nga faktoret me mediate mungojne. Keshtu qe une ja mbath andej nga Greqia ose Italia deri sa te vine dritat



andej nga fshati "qimarios" që rri ti domosdo që ska drita se i keni pre shtyllat për drru zjarri.
aty dhe helikopteri svje dot se ka frikë se thy qafën.....
pastej pse ankohesh ti deri sa shkoke te mama eladhaqis, çdo më tepër???

ik o njeri i zotit ik që ke qejf të shpërndash vetëm rreze negative.

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2005 12:34
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Amoxil nga e di ti nga eshte ajo !!!!!!!
Pastaj pse po genjen gje a si , se nuk po te kuptoj , drita ke , po uje , po ruge , po mirembajtjen e terenit e ke , po abuzimin dhe korupsionin e ke , cfare do te fshehesh kur cdo gje eshte mese e qarte !!
Nje keshille nga une , leri ironit dhe mundohu te diskutosh mbi bazen e fakteve dhe te vertetes , ky eshte mendimi im !
Per cfare turizmi te flasim ne kur nuk plotsojme dhe kushtet me minimale ndaj kesaj ceshtjeje !
Une jam nga Fieri qe te mos kemi keqkuptime

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2005 16:57
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Citim:
Po citoj ato që tha eXplore

Une jam nga Fieri qe te mos kemi keqkuptime



Une nuk kam keqkuptime, por kisha kuptuar nje qytet tjeter...qe me pelqen me shume se Fieri

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2005 17:07
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Citim:
Po citoj ato që tha eXplore

Une jam nga Fieri qe te mos kemi keqkuptime



atë e thua ti....se je nga fieri.....ku ta di unë se???

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2005 20:41
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Citim:
Po citoj ato që tha eXplore
Amoxil nga e di ti nga eshte ajo !!!!!!!
Pastaj pse po genjen gje a si , se nuk po te kuptoj , drita ke , po uje , po ruge , po mirembajtjen e terenit e ke , po abuzimin dhe korupsionin e ke , cfare do te fshehesh kur cdo gje eshte mese e qarte !!
Nje keshille nga une , leri ironit dhe mundohu te diskutosh mbi bazen e fakteve dhe te vertetes , ky eshte mendimi im !
Per cfare turizmi te flasim ne kur nuk plotsojme dhe kushtet me minimale ndaj kesaj ceshtjeje !
Une jam nga Fieri qe te mos kemi keqkuptime




o myzo djali.............
se nga është ajo e shpreh vetë dashnia që ka ajo për mëmëtokën e saj......
nuk thash se gënjen por të dish diçka......se dolëm nga skamja dhe mjerimi para 15 vjetësh dhe sot e ksaj dite akoma kemi qelbsira filo-greke si puna e nanos (se mos më thuash që është atdhetar) dhe ndërhyrjen e fuqishme greke në çdo fushë të ekonomis dhe jetës shqiptare....apo e kam gabim???
pastaj të kalojm tek turizmi. Po bëjn të gjitha përpjekjet pronarët e hoteleve dhe vetë ministria e turizmit që të stabilizojnë ujin dhe korrendit ktu e disa vjet. Pa më thuaj o myzo djali ke qënë në ndonjë hotel turistik ti në shqipëri apo si??? Stë kanë informuar as ty as footballin me duket për gjeneratorët dhe çisternat që kan istaluar pothuajse të gjithë hotelet......Nuk është nje kusht minimal ky apo të duket ironi???
tani ti një këshillë nga unë, lëri ti ironit dhe footballi dhe mundojuni të diskotini ju mbi bazat e fakteve dhe të vërtetës.

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2005 20:49
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Degjo qe Nanua ka lepire kockat e grekut per sa kohe kishte pushtetin ajo sdo mend sps dhe sikur te mos doje ti edhe une ta bente ai te qarte , se ngeli buzuqeve te Athines i paturpshmi !
Tani ke quan turizem ti Amoxil , vajtjen tende ose times ne nje hotel e zeme brenda nje mrekudhi e vertet por e rethuar me tela me gjemba dhe po dole jashte perplasesh me realitetin e frikshem , kete quan turizem ti ?

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Nëntor 2005 00:33
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Citim:
Po citoj ato që tha eXplore
Degjo qe Nanua ka lepire kockat e grekut per sa kohe kishte pushtetin ajo sdo mend sps dhe sikur te mos doje ti edhe une ta bente ai te qarte , se ngeli buzuqeve te Athines i paturpshmi !
Tani ke quan turizem ti Amoxil , vajtjen tende ose times ne nje hotel e zeme brenda nje mrekudhi e vertet por e rethuar me tela me gjemba dhe po dole jashte perplasesh me realitetin e frikshem , kete quan turizem ti ?



po në kuba a e di ti ça gjëndje është???

javën e kalume kishte shku një miku im dhe erdhi nga kuba shumë i dëshpërum për gjëndjen dhe se si jeton populli atje.....
por ama turizmi në kubë ecën marshalla lale......
tesh e kemi thën që jemi keq, por tema është tek turismi, e ardhmja e Shqipërisë.
Poshtë nanoistat........

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Nëntor 2005 01:00
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Po pse mor lale te jemi ne si Kuba , Mexico apo dhe Jamaika qe je krejt i pasigurt po dole jasht kampeve te pushimit !
Pastaj turizmin ti nuk e lidh me ekonomin dhe mireqenien , mendo vendet e punes !
Kemi bukurira te panumerta dhe nuk po i shfrytzojme ne dobi te vendit , vertet jane hedhur disa hapa , por me shume ne vend numero jemi , por kur ske qeveri dhe pushtet ne vend keto do presesh

Jo jo Fierak jam lali , dhe ne do hapim turizmin ne Seman do ta bejme fshatin qytet
Apo thua te jem ''vorio epiriot'' edhe une

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Nëntor 2005 11:48
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 24 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Turizmi eshte e ardhmja e Shqiperise…

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.