Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Kendi Rinor > ~Ke do zgjidhnit Midis Karrieres dhe Dashurise?!~
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Kela
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/08/2005
Vendbanimi: Ne Realitetin e botes njerezore
Mesazhe: 427

Citim:
Po citoj ato që tha myzeqari
Ejj une e kam hell hadhin tim , po ja them per ca te tjere haha


Po rri e pra me, leji njerezit te qajne hallet vete!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2005 17:01
Kela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kela Shto Kela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darma
Heshtje

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 747

Tani te jemi realiste...ose me mire ta marr temen pak personalisht meqe dhe pyetja eshte se c'do te benim ne si individe......
Une per vete nuk do ta zgjidhja dashurine perpara karrjeres...sepse.. ne rradhe te pare une nuk do ta doja nje partner qe do te me vinte ne pozite te zgjidhja...te luftosh me vite per te arritur diku ne karrjeren tende dhe te te vije djale i botes te te thote o mua o shkollen apo punen...ne djall te veje Nuk mund ta mohoj mundin e gjithe ketyre viteve nuk mund ti hedh tutje sakrificat netet pa gjume endrrat....
Karrjera eshte e ardhmja ime...siguria ime....burrin sot e kemi neser se kemi (se helbete jeta eshte e gjate) apo mos duhet ta shikoj veten nene te dy femijeve pa burre pa te ardhura duke punuar per buken e gojes....dhe duke jetuar me pendimin e nje dashurie te humbur...
Nuk i dihet se ku na con e nesermja por te pakten jemi te sigurt qe jemi te afte te ecim me kembet tona....
Pastaj perse duhet ta shikojme me nje sy egoist dike qe zgjedh karrjeren....pse kete mund fundja fundit per ke e kemi.... per vete dhe familjet tona...
nuk mund te shijosh asgje en vetmi asgje nuk ka vlere nese nuk ndahet me njerez qe ti do shpirti...
karrjera ime jam une...eshte endrra dhe deshira ime....pasjoni im..ajo qe dua te jem ...

__________________
Pasqyra ku shoh veten
Ndodhi perhere e thyer

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2005 17:13
darma nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darma Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darma (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darma Shto darma nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darma nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Te paren KARIEREN
Te dyten DASHURINE

Dhe kur ti siguroj keto te dyja FAMILJEN. Dhe kur dashuria mbaron, KARIERA ende vazhdon.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2005 19:47
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ruby_DR
Special

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: aty ku nuk ta pret mendja
Mesazhe: 2080

dashuria shkon dhe vjen, maron dhe fillon.........
kshuqe karrjera nuk maron kurre

__________________
<<<<<<<< VENTO DI PASSIONE MAI DOMATA>>>>>>>>>>>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2005 23:59
Ruby_DR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ruby_DR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ruby_DR (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ruby_DR't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ruby_DR Shto Ruby_DR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ruby_DR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Demokrate4ever
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2005
Vendbanimi: Eastern Seaboard
Mesazhe: 4434

Dashurine! Dashuria eshte pika kyce e cdo arritje qe kerkon te besh ne jete.. Me pare do doja te ndjehesha e lumtur shpirterisht ,se sa te isha nje bukuri siperfaqesore ne syte e te tjereve.

__________________
I say there're no depressed words just depressed minds.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 00:17
Demokrate4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Demokrate4ever Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Demokrate4ever (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Demokrate4ever't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Demokrate4ever Shto Demokrate4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Demokrate4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amici di Nessuno
Kompetent

Regjistruar: 12/01/2004
Vendbanimi: Afganistan
Mesazhe: 1613

Ca karriere mor lal, kush po pyt per leket?!, ku ka si dashnia.

We’ve got to hold on to what we’ve got
’cause it doesn’t make a difference
If we make it or not
We’ve got each other and that’s a lot
For love - we’ll give it a shot

__________________
LA MIA JUVENTUS E' MORTA IL 14 MAGGIO 2006
MA IL MIO SANGUE SARA' SEMPRE BIANCONERO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 04:11
Amici di Nessuno nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amici di Nessuno Vizito faqen personale tė Amici di Nessuno't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amici di Nessuno Shto Amici di Nessuno nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amici di Nessuno nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
naimi
puntor ipa lodhur

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: ch
Mesazhe: 533

Une per veten time kam zgjedhure dashurine

sepse kam menduare se keshtu kam lumturi me te mire ne jete

pra edhe dashuria dhe karriera nuk shkojne se bashku por njerzit po i frigohen dashurise dhe kalojne ne karriera duke menduare se aty kan nje siguri me te mire ne jeten e tyre .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2005 22:50
naimi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė naimi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me naimi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė naimi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: naimi Shto naimi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto naimi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ida19ath
akooooma studente

Regjistruar: 13/11/2005
Vendbanimi: Greece
Mesazhe: 374

pyetje teper e veshtire.
po te zgjedhi dikush (me shume per vajzat kjo) dashurine, me pas mund t'i leje i dashuri (burri) dhe nuk do kene se si te perballojne jeten dhe ne fund do kthehen prape te prinderit e tyre.
kurse po te zgjedhin karrieren rrezikojne te humbin dashurine e vertet (lumturine). tani vajza e djem ka plot, por asnje nuk eshte si ai qe do ti.
une do zgjidhja dashurine se nuk me intereson te bej karrier. me mjafton nje pune me te ardhura te mira.
urime per temen, teper e bukur.

__________________
Te gjitha perballohen per nje cast,me pranon ti mua keshtu sic jam,ti me ben mua te ndjehem gjalle,qendro prane meje, PERGJITHMONE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Janar 2006 08:11
ida19ath nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ida19ath Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ida19ath (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ida19ath Shto ida19ath nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ida19ath nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Imortale Jecur
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/12/2005
Vendbanimi: Durres
Mesazhe: 67

do preferoja me teper te zgjidhja nje rruge te ndrmjetme, por nese do ishte e pamundur per nje rruge te ndermjetme ndoshta do te zgjidhja dashurine nese ajo do te ishte vertete dashuri. megjithate nuk duhet te krijojme iluzione se zgjedhjet tona jane te pagabueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Janar 2006 14:46
Imortale Jecur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Imortale Jecur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Imortale Jecur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Imortale Jecur Shto Imortale Jecur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Imortale Jecur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

ue, e perse u dashka te zgjedhim o dashurine o karrieren? Nuk paska rruge te ndermjetshme keshtu? how about qe te dyja!
Le qe, kjo pyetje nuk me pelqen hic fare sepse karriera ketu ka marre nuancat e dickaje pa shume vlere dhe kjo nuk eshte aspak e vertete.
karriera nuk eshte vetem puna qe ke por sakrifica, mundimi, netet pa gjume, izolimi nga shoqeria e familja per te arritur pasionin tend. Dmth karriera eshte veprimtari e jetes, ajo qe ti si individ nderton dhe per te cilen ke dhene vite te jetes tende per te kompletuar personin tend! Karriera nuk eshte "evil" i dashurise (sic eshte paraqitur ketu) dhe madje e them me bindje te plote qe nje dashuri e denje nuk do te prezantonte kurre para nje kryqezimi te tille, ne te kundert ajo do te inkurajonte dhe do te suportonte karrieren tende. (dhe kete te fundit e mbeshtes me pervoje personale)

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Janar 2006 15:30
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:47 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Kendi Rinor > ~Ke do zgjidhnit Midis Karrieres dhe Dashurise?!~

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.