Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > E dini se.....
Gjithsej 25 faqe: « E parė ... « 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Po ti sa une ke keshtuqe o do te permendja ty o veten njelloj eshte.


10010 una, rri ti rri

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Tetor 2011 17:15
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha Eria


10010 una, rri ti rri

E de mire ma kalove, po mos kerce kaq shume se ke fundin e shkurter.

Qe te mos dalim nga tema.

E dini pse qielli ne avatarin e erias eshte jeshil?
Ka ngjyren e syve te mi prandaj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Tetor 2011 17:23
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Tetor 2011 17:33
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Thumbs up

Alkooli, Shėndeti dhe Jeta Seksuale

-Nga Adem Harxhi-

Le të flasim për një paradoks. Alkooli është një drogë, që në vartësi të sasisë që konsumohet, mund të jetë ndihmues ose tmerrësisht i dëmshëm. Përpara se ta merrni edhe një herë gotën në dorë, hidhni një sy në këto efekte kontradiktore të alkoolit:



1-Sasi të vogla bëjnë mirë për shëndetin, por sasi të mëdha e shkatërrojnë shëndetin.

Studimet e fundit kanë treguar se sasi të vogla alkooli, mund të kenë efekte të mira kundër plakjes, për punën e zemrës dhe për sistemin e qarkullimit të gjakut. Konsumimi i verës së kuqe ndihmon për shëndet të mirë. Pse? Sepse vera e kuqe përmban antioxidantë, që janë substanca që luftojnë plakjen, e cila kryesisht shkaktohet nga radikalët e lirë që qarkullojnë në trup.
Sido që të jetë, kurrë, mos harroni se vera ka efekt pozitiv mbi shëndetin, vetëm kur përdoret në sasi ditore fare të vogla. Për gratë, sasia ditore është gjysëm gotë verë në ditë dhe për burrat rreth një gotë në ditë.
Tejkalimi i kësaj sasie alkooli të lejuar, mund të shkaktojë sëmundje të zemrës, të mëlçisë, DEGJENERIMIN e trurit, prishjen e funksionimit normal të të gjitha organeve dhe sjell pleqërinë e parakohshme.



2-Përdorimi i moderuar mund t’u çlirojë nga frenimi seksual dhe t’u sjellë në formë për seks, por shumë alkool e shkatërron aftësinë për lojë dhe kënaqësi seksuale.

Shumë njerëz, e kanë provuar se sasi të vogla alkooli i bëjnë më “kurajozë”. Të gjitha veprimet që lidhen me seksin, kur keni pirë pak alkool i bëni më me kurajo dhe më me lehtësi. Sapo merrni alkoolin, truri juaj (i burrave dhe grave) prodhon hormonin dopaminë. Ky hormon bën që ju të nxiteni seksualisht. Deri këtu, gjithçka, duket se është në rregull, a po jo? Ndërkaq, po të merrni disa gota të tjera me alkool, gjithë kjo që sapo thamë shkatërrohet shumë shpejt. Pse? Sepse alkooli bën që të bjerë shpejt niveli i testosteronit në gjak. Pas dy gotave alkool, burrat do të ndjejnë se ereksioni u dobësohet dhe nuk do të arrijnë dot në orgasmë. Me 4 deri 5 gota, shumica e burrave humbasin komplet aftësinë të arrijnë në orgasmë. Madje, ka edhe më keq, pija e tepert që zgjat për disa vjet (alkoolistët kronikë ) shkakton dëmtime permanente – burrat e humbasin fare ndjeshmërinë e penisit. Ka shumë burra që i vuajnë këto efekte negative të alkoolit dhe vinë për ndihmë tek doktori, i cili nuk ka çfarë t’u bëjë..



3- E thene permbledhtazi: Pak alkool ndihmon ndërveprimet shoqërore, por shumë alkool çon në shqetësim total ose keq gjykim të situatave shoqërore.

Gota e parë dihet që nxit vetëbesimin. U bën të ndjeheni më interesantë, më me humor dhe më tërheqës. Por shumë alkool, ashtu si shumë prej jush me dhimbje e kanë provuar, u shndërron në një të dehur që ka humbur gjykimin, në një njeri me sjellje të pa përshtatëshme, që nuk është terheqës për askënd, e aq më keq për një partner seksual. Disa fillojnë t’u merren këmbët, të tjerë shkojnë edhe më tej. Atyre u duket se bëjnë mirë dhe ditën tjetër ndjehen të turpëruar në publik, me veten e tyre dhe me dashnoret e tyre. .

Këshilla më e mirë është: hiqni dorë nga gotat që i ktheni njëra pas tjetrës dhe kur pini alkool merrni sa më shumë ujë e lëngje. Ju do të ndjeheni më mirë, po të merrni një ose dy gota me ujë pas çdo pije alkolike.

Por, shumë njerëzve u ka ndodhur të provojnë të pijnë, ndonjëherë, shumë alkool. Kujdes. Kur nuk i shmangeni dot pijes, përdorni një pilulë që është një preparat krejt natyral, të cilin mund ta merrni kur do të filloni të pini. Kjo pilulë që quhet Chaser Pill, i bën gjërat më të lehta dhe ul në mënyrë dramatike efektet e këqija të dehjes.

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Nëntor 2011 17:25
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ky eshte koncerti prej 12 minutash qe mbajti Madonna ne pushimin e ndeshjes se super bowl american.



U interesova sa mund te kete kushtuar. Flitet qe keto 12 minuta kane kushtuar 84 milione dollare...Pra 3.5 milione dollare cdo 30 sekonda. Nderkohe thuhet se reklamat qe transmetohen paguhen 2.5 milione dollare per 30 sekonda. Ne fakt ka aq shume buje per ato reklama saqe shikimet rriten gjate reklamave ne vend qe te bien.

Sipas revistes Forbes Madonna mund mos kete marre asnje lek per koncertin qe dha. Faktikisht finalja ka aq shume shikues (rreth 100 milione) saqe kengetaret jane gati te shkojne falas per ti bere reklame vetes. Madje ndonjehere kerkojne te paguajne qe te kendojne gjate pushimit. E tille eshte rritja ne karriere.

Aktualisht Madonna ka nje album qe pritet te dale ne Mars dhe nje film qe ka regjizuar vete (obobo).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2012 16:07
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
(obobo).




Degjova qe paska kenduar ne playback.. vate dhe Madonna..

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2012 16:12
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

shikuesit e Super Bowl - 160 milione , une nje nder ta
sidoqofte mua mu duk spektakolare dhe me i rendesishem mesazhi ne fund te shfaqjes.

meqe jemi te Madonna flitet qe Rai po perpiqet ta kete ne naten finale te festivalit te Sanremos . 350 mije euro ka kerkuar Madonna per te mare pjese.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2012 16:20
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Citim:
Po citoj ato që tha al74
350 mije euro ka kerkuar Madonna per te mare pjese.

Shto dhe ato te Vierit dhe Celentanos... Leket tona jane po he, budallenjte e canone rai..

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2012 16:24
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

Citim:
Po citoj ato që tha Dulcis in Fundo

Shto dhe ato te Vierit dhe Celentanos... Leket tona jane po he, budallenjte e canone rai..



kurre nuk e kam pagujt canone e as do e paguj nojhere .

Vieri nuk e di po Celentano ka deklaruar qe do jape ne bamiresi te gjithe shumen . Emergency .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2012 16:36
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha al74


kurre nuk e kam pagujt canone e as do e paguj nojhere .


__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2012 17:14
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:59 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 25 faqe: « E parė ... « 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > E dini se.....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.