Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Njerėzimi > Burrat apo grate?
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Burrat apo grate?

Sipas BBC Magazine, një sondazh që përfshiu mbi 3000 të anketuar doli në rezultatin se burrat britanikë gënjejnë mesatarisht tre herë në ditë, për një total prej 1092 gënjeshtrash në vit. Ndërkohë që gratë paraqiten disi më të ndershme, me 728 gënjeshtra në vit. Për sa i përket llojit të gënjeshtrave, burrat gënjejnë më tepër për të mbuluar veset, me "Nuk kam pirë!" si gënjshtra më e përhapur. Ndërsa gratë gënjejnë për të mbuluar ndjenjat; "S'kam gjë. Jam mirë." është gënjeshtra e tyre e preferuar. Sondazhi gjithashtu tregon se 82% e grave thonë se ndihen në faj pas gënjeshtrës, ndërsa tek burrat, fajtorë pasi kanë gënjyer ndihen rreth 70% e të anketuarve.

Gënjeshtrat më të përdorura

BURRAT

1. Nuk kam pirë (shumë)
2. S'kam gjë. Jam mirë.
3. S'e dija
4. Nuk ishte shumë e shtrenjtë
5. Jam rrugës (duke ardhur)
6. Kam mbetur në trafik
7. Jo, nuk të duken vithet të shëndosha
8. Më fal, s'e kisha celularin
9. Je dobësuar
10. Këtë kam dashur gjithmonë (kur merr një dhuratë koti).


GRATË

1. S'kam gjë. Jam mirë
2. Nuk e di ku është. Nuk e kam zënë me dorë
3. S'ishte shumë e shtrenjtë
4. Nuk kam pirë shumë
5. Jo, se jam me dhimbje koke
6. Ishte në ofertë (me ulje)
7. Jam duke ardhur
8. Këtë (fustan) e kam pasur qysh-kur
9. Jo, s'ta kam flakur (në plehra)
10. Këtë kam dashur gjithmonë (kur merr një dhuratë koti).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 16:48
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Nga ato genjeshtrat me te perdorura kuptojme qe:
Burri shtirret me shume.
Gruaja genjen vetem per vetmbrojtje.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 17:00
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*
Nga ato genjeshtrat me te perdorura kuptojme qe:
Burri shtirret me shume.
Gruaja genjen vetem per vetmbrojtje.



Keshtu them edhe une Debora.

Po ti si thua' si eshte me mire?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 17:04
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Ajo e para ke femrat eshte e preferumja ime ...Se jap kurre veten,qe jam merzitur..apo me ngeli qejfi...nuk ndryshoj as pamjen ne surrat qe te le te kuptosh qe e ke ashtu muhabetin

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 17:06
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Keshtu them edhe une Debora.

Po ti si thua' si eshte me mire?


Une them qe dhe genjeshtra ka te miren e saj. Te shmang shume situata negative te panevojshme, plus qe ndonjehere genjeshtra eshte me e embel se e verteta. Si p.sh kur na beni komplimenta neve femrave dhe kur nuk i meritojme. Edhe pse e dime qe nuk eshte e vertete, prape na behet qejfi.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 17:16
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Pardje me dy çifte. Bie muhabeti qe nje nga çunat mbante ca objekte nga eksi vet. Per tu mbrojt i thote te dashures "pse ti s'mban asgje nga ishi". "Une i kam hedh te gjitha, ia ben ajo". Hidhet goca tjeter "Uaaa, dhe une i hedh te gjitha, cdo lloj objekti qe ka lidhje me ate e hedh". Moren situaten ne dore gocat e vazhdonin te tregonin si hidhnin çdo gje kur ndaheshin. Cunat rrinin duke pare ndeshjen dhe nuk nderhyne me.

Por nderkohe po beja nje rezyme te femrave qe njof. Vertet femrat jane te tilla. Kur jane ne raport te çajne derrasat me objektet, copa letrash, ndonje shall, bluze, data puthjesh e fejesash/martesazh/ditelindjesh. Kur ndahen pastaj i hedhin te gjitha, mundohen te mos mbajne asnje shenje nga qenia e vet me ate njeri. Dhe e bejne gjithmone me vetedije, me inat. Nderkohe meshkujt po mbajten diçka nga nje histori e duan si shenje pergjithmone.

Tani me thoni pak o zoçkat e forumit tone, kush eshte me i shtirur? Ai qe mban gjerat vetem gjate raportit me fanatizem per ti hedhur me pas. Apo ai qe mban gjerat pa fanatizem ne menyre kostante pergjithmone?

Jo po hajde bejme muhabet miau miau.


P.s. Fakti qe dikush genjen me shume nuk domethene vetem qe eshte genjeshtar, por edhe qe tjetri nuk jep hapesira lirie qe te mos genjeje. Ka gjithmone dy ane monedha...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 17:28
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Faje ka dhe raste kur i dashuri ti kerkon mbrapsht ato qe te ka dhene kur ishit bashke.
Fakti qe i mbajne nuk eshte vetem shenje dashurie, por dhe si tri umfe per mburrje. Ja c'me ka dhene filanka mua. Si deshmi qe e ka pat te dashur. Vdisni ju meshkujt te mburreni me numrin e te dashurave.
Femra mundohet ta mbaj te fshehte dashurine, kurse ju e kunderta.
Sendet me vlere monetare si hedh njeri, por e do puna te genjejne. U lidh me temen postimi im.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Modifikuar nga Deb* datė 25/05/2010 ora 18:00

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 17:51
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Ejjjjjjjjj une e pranova qe genjej ...co kjo pune kshu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 17:57
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Une ne fakt, kurre nuk kam genjyer.

Oj

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 18:17
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bolt thrower
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 21/05/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 35

per ca behet fjale nket teme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2010 18:50
bolt thrower nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bolt thrower Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bolt thrower (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bolt thrower Shto bolt thrower nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bolt thrower nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:36 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Njerėzimi > Burrat apo grate?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.