Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > "Kuriozitete nga fleurs de l'orne"
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Ore mendimi im personal eshte qe ne Shqiptarve na duhet se z'ben nje gjysem diktatori te koherave moderne ne krye te qeverise. Kjo per shume arsye...ne duhet te mesohemi te zbatojme ligjet...ne jemi mesuar te vendosim rregullat tona per cdo gje! Ik aman se s'behet ai vend as me Salen e as me Edin...ato jane palaçot e politikes Shqiptare!

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2011 19:36
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Ketu me poshte eshte nje bashkim i gjysem tullave te hedhura ketu. Se c'pata pak qef te filloj te bej nje kala.
......

Kush te eshte vene kunder, se kuptoj? Ndryshe nga fleur, per mua mbaj anen e kujt te dush, bej ca te dush, hidh valle labe ose pogonishte, kerce maje fikut ose maje thanes. Ato qe replikoj kane te bejne me pasaktesi shkencore ose me tema qe perfundojne ne kuzhine pa fantazi (tip pilafi me groshe).

Po te duash e leme qe 2+2=6, ose antibiotiket vrasin viruset, ose vaksinat ekzistojne per cdo lloj virusi. Une e kam te qarte qe me shqiptaret dhe matematika eshte opinion, por kjo s'ka te beje me dicka personale ndaj teje. Eshte thjesht qe une matematiken e konsideroj shkence ndersa theniet personale opinion. Ajo qe mund te ndryshoje ne shprehjen personale eshte vizioni qe transmeton tek te tjeret. Meqe e hape kete muhabet po te jap ndonje keshille falas. Thenia personale eshte nje fjali qe te perfaqeson, nje menyre prezantimi qe tregon thelbin tend. Te fillosh thenien me "urrej" nuk transmeton asgje pozitive. Le pastaj kur lexon fjalet enverist, komunist, bllokmen, etj, gjera qe shume prej jush i ka me te degjuar, sepse ndodh rendom qe mediokriteti qendron ne mes, nuk njeh as privilegjin, as vuajtjen. Ne kete konteskt, po te besh llogarite, mund te dale se thenia jote nuk transmeton asgje vec mediokritetit te nje fushate elektorale, ku mileti pa tru polarizohet dhe politizohet me shprehje pa kuptim (ose me sakte dogma). Prandaj mos me perzjej te lutem me diskutime politike te nivelit te thenies tende personale. Nese vertet ke nevoje te kesh miq dhe armiq ja ku ke fleur te gatshme te aplikohet politikisht. Mua s'me ke as mik dhe as armik. Mundohem vetem te ve llogjiken ne perdorim dhe ti gjej perkufizimin fjaleve qe flas, para se ti flas. Dhe mundohem ti jap pak nga ky zakon te tjereve.

fajtor pyeten nje cifo sa bejne 1+1.Ai nuk u pergjigj por mori leter e lapes e beri hesapin.Pyeten nje cam.Ai tha 2 por po te duash ti bejne edhe 1+1=3. Keshtu qe the ti 5-4here alias fajtori shikoje mencurine dhe servilizmin se cfare nderthurje kane.Kjo nuk ka lidhje me ty, te kupotohemi.
Persa ju perket keshillave mbaji per vete ose per ndonje qe ka nevoje per to,sepse une nuk kam nevoje.Bindja ime eshte se kam te drejte.Njerzit i kane syt hapur dhe po shikojne se cilit persona jane ata qe ja ndjejne aq shume eren pordheve te politikes.Shtrohet pyetja pse jo djemte dhe vajzat e njerezve qe dikur s'kane patur lidhje me te kaluaren? Ata edhe pse te shkolluar ne shkollat me te mira te perendimit ,bile me rezultate shume te mira,nuk pranohen ne politike,por duhet te kesh nje mbiemer te njohur te para viteve 90. .Kjo i bene ata te painteresuar e keshtu trashegimia vazhdon.
Shprehja ime ka shume kuptim,pavaresisht se dikujt nuk i intereson dhe e quan mediokre.Arsyeja eshte ajo qe sapo pohova me lart.Sigurisht nga ajo qe ke ti ne mendje kuptohet qe nuk te intereson e verteta,sepse mund te hysh edhe vet ne ate kategori.Po fajtori, nje mike si fleurs me pelqen.Ajo eshte nje vajze intelektuale e shkolluar ne nje vend si Franca,bije e nje familjeje te zakoneshme shqipetare,por me veti e vyrtyte fisnike.Ajo nuk i perket mbiemrave te njohura para vitit 90.Per nje vajze te till me vlera ne shqipetaret do te kishin votuar me shume deshire e besim po te futej ne politik,ndersa per nje si ty,apo ndonje si ty fajtori kurr.Mos kujto se ti apo ndonje si ty ju marrin si njerez me tru.Mashtroni veten po mendove keshtu.Jam dakord se bashk nuk jemi as miq e as armiq,thjesht do te kemi mardhenie si dy te panjohur duke e respektuar njeri tjetrin.Une nuk do ta tejkaloj masen,por po e tejkalove ti do te marresh pergjigjen.Aludime mos beje jo me leber e me malok,apo me te shqiperise se mesme,por sillu ne menyre korrekte.E pelqejme apo nuk e pelqejme njeri tjetrin eshte tjeter problem.Diversiteti i mendimeve do respektuar.
Ah se harrova 5-4 here!Per semundjen shqipetare nuk po gjendet ilac,pra nuk po gjendet vaksina edhe me perqendrimin e shume mendjeve europiane te shkences.Ke te drejte per antibiotiket te cilet nuk bejne efekt tek bllokqente,sepse semundja i tyre ka fituar imunitet.

Ate them dhe une. Fleur te kantidoje ne politike dhe ti mbeshtete. Do i shtohej biodiversitet politikes.

Iu ka ngel vetem nje detaj, te bini dakort ke do mbeshtesni. Nese je gentleman duhet te c'bindesh qe ke te drejte dhe te mbeshtesesh Fleur, domethene Salen. Por nese nuk shkeputesh dot nga bindjet e tua do prishej ideja e kantidimit dhe mbeshtetjes tende. Vertet gjynah. Nje si puna jote do shtonte goxha ne stafin e PD-se. Po edhe ne PS-se xhanem... Nje si puna jote shkon ne cdo parti.

Degjo mua, s'ke ku gjen kantidat me te mire se Fleur per te mbeshtetur. Bashkoju turmes dhe vrit virusin e bllokmeneve me llastiqet e bindjeve intelektuale. Lere matematiken e mjekesine, ketyre i ka kaluar koha. E tregon fakti qe doktoret e Enverit behen politikane dhe marrin votat e atyre qe s'duan bllokqenet.

Ps. Me mbetet vetem nje dyshim. Mos valle kjo teoria e bllokqeneve ka te beje me deshiren per tu futur ne big brotherin e kryeqytetit? Se nuk eshte cudi qe te rinjte e etur per pushtet ne kohen e partise hakerrehen sot pse i la partia ne llumin e periferise, pse nuk iu dha e drejta te behen bllokmene. Ti do te dish nese jam une i tille? Le themi keshtu, bllokun e kam pare pas viteve 90, por kisha nje shok qe shkonte 3 muajt e veres te blloku ne Durres. Po te duash mund te me konsiderosh bllokmen se 20 metra afer meje banonte.
Ti zotorote, ke qene ndonjehere i internuar, pashaportizuar, denuar me vdekje, burgosur, qofte dhe ne fis? Se shume po na derdellis me aluzione mediokre. Mos del pastaj qe ty a tet ate e ka kuruar ndonje doktor i njohur ne qytetin tend, i denuar me vdekje nga Enveri dhe i degdisur te punonte per fshatare rrethesh me gjithe diplome perendimore. Se mos del qe ndonje intelektual i familjes time "bllokmene" vuante denimin te rrinte me ndonje te familjes tende... He te keqen, jep nje pergjigje te hajrit e na trego cfare i persekutuari na qenke. Dhe ishalla s'na del me 6 muaj burg per shitje farash perballe shkolles.

Ti hiqesh sikur nuk te intereson politika,por te intereson e kjo duket qarte.Besoje i ke lexuar mesazhet e mia ku une e them hapur qarte dhe prere se duhet ndryshimi.Dhe ndryshimi eshte ardhja e bllokqeneve te rinj ne pushtet me Edi Ramen ne krye.Jam i bindur dhe kete e kam theksuar se ardhja ne pushtet e te rinjeve pavaresisht begraundit, do te sjelle ecje perpara ne cdo drejtim.Kete qe them e besoje.Saliut i ka perenduar ylli.Nuk mund te rrije me ne pushtet duke vjedhur,duke falur siperfaqe te territorit shqipetar,duke bere koncensione te atilla sa te sjelle rrezik edhe per homogjenitetin e popullsise se vendit.Ketij njeriu i ka perenduar ylli.Ju gaboheni ne percaktimet tuaja.Meqe me kujtove Big Brotherin e Topchenel qe eshte vene ne sherbim te bllokqeneve e ka futur djalin e nje bllokqeni si banor te BBAl4.Ky eshte nipi i Beqir Ballukut.Eshte e turpeshme qe Topi e mbane ate brenda akoma kur shqipetaret e votojne per ta nxjerr.Pse?Sepse eshte kunati i Sokol Balles dhe vellai i zedheneses se Edi Rames,Belina Ballukut,gruas se Sokolit.Babai i tij ishte rritur me cokollata dhe nje kacafytje qenesh te bllokut beri qe njeri qen te ngordhte(bequa) nga ndukjet e qenit te madh,por edhe pse i internuar jetonte ne kushte komode po ta krahasosh me nje djale tjeter nga Lezha(familje e internuar),te cilin familja kur e solli nga materniteti e vendosi ne nje shport te vogel per shkak te varferise,ndersa i nipi i Beqos flinte ne krevat.
Kam luftuar per demokracine dhe kam dhene kontributin tim modest,por thjesht e kam bere se isha idealist e jo se kerkova te perfitoja.Kete e them me ndershmeri,Po deshe besoje, po deshe jo.Nuk ka problem.Ndersa persa i perket persekutimit nuk dua te flas shume se do te duket per mburrje,por e kam vuajtur brenda familjes bir i se ciles jam.Ndersa xhaxhallar e me the e me thashe fis, jane larg fajtori.Une te flase per ata qe kam ndare nje cati shtepie,more vesh.Une nuk kam derdellisur ndonjehere iluzione,por realitete te jetuara fajtor,prandaj mos e beje veten fajtor karshi meje te lutem.A mund te gjesh te kem deklaruar ndonje persekutim timin?nNe cilin mesazh e ke pare?Pse ja fut kot?Te persekutuar kane qene te gjithe shqiptaret,pervec ketyre qe une i quaj bllokqene e nuk jam dakord me riciklimin e tyre.Nuk kam qef e nuk e besoje qe t'i te jesh bllokqen fajtori,por te lutem mos i perkrah per cfardolloj arsye qofte ata.Qendrimi jot pro tyre ,por pak me dinakeri me bene te dyshoje se mund te jesh nga ata qe kane perfituar kur bllokqente kane qene ne pushtet.Edhe keta jane perseri te rrezikshem.Une te ardhmen time jua kam besuar forcave te mia.Ndersa vajzen me emer luleje do ta kem mike pavaresisht se nuk kemi te njejtin opinion per ceshtje te ndryshme.Une i respektoje ata qe mendojne ndryshe nga une,perfshir edhe ty,nqse dialogpojne me mua brenda normave te etikes ,ndryshe behem i prape.Po te them edhe dicka;se une nuk te behem servili ty qofsh edhe zoti vet jo pronar i nje forumi si ky,por edhe te mirkuptoje.
Ndoshta une do te te mbeshtesja edhe ty po te kandidoje per kryeminister,por me nje kusht qe fleurs te ishte ministre e brendeshme.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2011 21:45
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2011 22:03
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
Ketu me poshte eshte nje bashkim i gjysem tullave te hedhura ketu. Se c'pata pak qef te filloj te bej nje kala.
......



A te honksha trute une ty (ky ishte nje kuriozitet komplet jashte teme).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2011 22:14
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Ja nje kuriozitet... nuk thuhet te hongsha trute... por te krypsha trute

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2011 22:28
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Ja nje kuriozitet... nuk thuhet te hongsha trute... por te krypsha trute


goce te krupsha eshte mallkim ne ti ne po shprehim dashuni moj nuk isha ne stadium ti sot ...neser nese ke kohe me merri nje autograf atij Saliut per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2011 22:33
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


goce te krupsha eshte mallkim ne ti ne po shprehim dashuni moj nuk isha ne stadium ti sot ...neser nese ke kohe me merri nje autograf atij Saliut per mua



jo nuk eshte mallkim

__________________
.

Modifikuar nga AngelDevil datė 26/03/2011 ora 22:56

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2011 22:39
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re f.0326000556826_m.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 9 herė.

Ore dini gje ju t'kem hedh kandidature per Politike ?

un mora mbare gjith fisin telefon, se me ngau lemza, e hiç mendja ketu .

Nejse ti rikthehemi pak temes :

**********************************************




Lulet dhe rrjedha e energjisë.

Lulet në hapësirë mund të ndikojnë edhe me pozitën e tyre. Duke shikuar lulet tuaja se si rriten, do të rritet edhe vetëbesimi juaj.
Në këndet e hapësirës së banimit rëndom grumbullohet energjia e harruar, e pashfrytëzuar, andaj me vendosjen e luleve që kanë formë kaçube apo lule që rriten shumë do të zgjidhin grumbullimin e energjive të tilla dhe do të nxisin rrjedhën e saj. Në korridoret e gjata është e nevojshme që pengohet rrjedha e shpejtë e energjisë: nëse e vendosim lulen në mes të korridorit, energjinë do ta ngadalësojmë dhe do ta bëjmë të dobishme.

Dy apo më shumë këshilla
Caktojeni ditën e posaçme në javë kur do t’u kushtoni pak më shumë kohë luleve tuaja shtëpiake. Me kujdes të drejtë, me heqjen e luleve dhe fletëve të vyshkura e të thara, me prerjen e rregullt të degëve, me shtimin e ushqimit në dheun e tyre, lulet do të kenë kushte të shkëlqyeshme për rritje dhe zhvillim.

Njëra nga rekomandimet është që secilës lule në banesë apo në shtëpi t’i dhuroni ndonjë kujdes siç janë mirëmbajtja e shëndetshme, mirëqenia, avancimi në karrierë, puna e mirë, suksesi në shkollë apo ngritja e vetëbesimit. Duke shikuar lulet tuaja se si rriten, do të rritet edhe vetëbesimi juaj. Me heqje të çdo flete të venitur dhe të tharë do t’i liroheni edhe ju nga sjelljet e vjetra negative dhe do t’i plotësoni me ato pozitive. I gjithë mundi rreth kujdesit të luleve shumëfish do t’ju kthehet nëpërmjet bukurisë së tyre dhe krijimit të rrezatimit të energjisë pozitive. Telegrafi.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Modifikuar nga lule datė 27/03/2011 ora 01:35

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2011 01:14
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ne shqiptaret jemi mesuar te merremi me gjysma tullash. Po u be keshtjelle si intereson njeriu. Ja ate bashkimin e lostit per shembull, kush ka durim ta lexoje. I kam shkruar vete dhe prape s'kam energji ti lexoj




Po pse kendrevica, tani e kuptove si funksionon Topi dhe Big Brother? Kujton se vetem nje a dy jane me rekomandime dhe miq? Sidoqofte ky eshte argument qe s'ka lidhje me politiken dhe bllokmenet. Permiresimi i mediave eshte nga ato gjera qe kane te bejne me nivelin e demokracise dhe kultures. S'ka si te arrihet kur te gjithe turren tek politika dhe gjejne interpretime politike per cdo gje. Ne s'na duhen politikane, na duhen njerez te thjeshte qe dine te vleresojne teresine e jetes civile. S'mund te lidhet gjithcka me politiken dhe bllokmenet. Dhe kjo s'ka te beje me mbrojtjen e tyre, por me tejkalimin e ngercit mendor qe na ka lene e merremi me argumente pa bereqet. Fjala vjen, ne vend te hapim syte si ka mundesi qe Filip Cakulli merr ne telefon ministrin Ylli Pango per ti gjet vende pune, merremi me bllokmenet qe po na "pushtojne" Big Brotherin. /ndonjehere me duket sikur jemi te ai filmi me te hollin e te trashin. Njeri merr dicka e con andej. Tjetri e merr andej e sjell prape ketu.

Modifikuar nga Fajtori datė 27/03/2011 ora 02:19

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2011 01:40
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Amon re çpasket qene per tu more me lloqe re ..

Losti e ka mire, ja tha po kujt ja tha.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2011 01:43
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:00 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > "Kuriozitete nga fleurs de l'orne"

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.