Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Filozofia > Cila ėshtė filozofia e jetės tuaj apo filozofi juaj i preferuar? Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Citim:
Po citoj ato që tha RAIMONDI


                                         Hej po flet me faqet e fundit te fjalorit,mbaje gojen dhe kerko falje per ato qe the para vajzave degjove ore ,se me ato fjale dime te flasim dhe njecike me mire se ty biles.




mos u shqeteso kaq shume!

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Korrik 2007 21:33
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

jeta eshte vetem nje loder

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Korrik 2007 21:34
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aquila
Anetar i ri

Regjistruar: 22/07/2007
Vendbanimi: italy
Mesazhe: 29

Une kam nje molle, dhe ti ke nje molle.
Une mollen time ta jap ty dhe ti mollen tende ma jep mua?
Do te ngelemi te dy me nga nje molle perseri.
Por ne se une kam nje ide edhe ti ke nje ide, une timen ta jap ty dhe ti tenden ma jep mua si do te ngelemi?
Me dy idera...........

- Sokrates-
------------------------------------------------------------------------
Duhet te jemi te dashuruar gjithmon, mbas nje dickaje te pa ariteshme.

__________________
mos mirenjohja=poshtersi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2007 20:01
aquila nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aquila Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aquila (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aquila Shto aquila nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aquila nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha aquila
Une kam nje molle, dhe ti ke nje molle.
Une mollen time ta jap ty dhe ti mollen tende ma jep mua?
Do te ngelemi te dy me nga nje molle perseri.
Por ne se une kam nje ide edhe ti ke nje ide, une timen ta jap ty dhe ti tenden ma jep mua si do te ngelemi?
Me dy idera...........

- Sokrates-



Kisha vite pa e degjuar Gjenialiteti i lashte...

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2007 20:09
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arbri2008
Anetar i ri

Regjistruar: 12/10/2007
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 17

filozofi im i preferuar

EMMANUEL KANT. Absoluti i filozofise,Askush nuk mund te perballet me brendesine gjeniale te ketij filozofi.Enfatizimi i misheruar ne figuren e tij permes filozofise se tij kritike dhe trashendetale.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2007 00:23
arbri2008 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arbri2008 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me arbri2008 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: arbri2008 Shto arbri2008 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arbri2008 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:53 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Filozofia > Cila ėshtė filozofia e jetės tuaj apo filozofi juaj i preferuar?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.