Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Fizikė dhe Astronomi > Nje Planet i Dhjete???
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ipersfera
Parazit

Regjistruar: 21/02/2003
Vendbanimi: v.k.
Mesazhe: 58

Aaaaaaaa se kemi mire keshtu

Me vjen shume keq ne kete forum sidomos ne kete teme te behen bisedime te tilla. Kur oashe titullin u bera kurioz se mos kishte nanje gje te re ne fushen e kerkimeve por pashe nje bisede banale qe mund ta degjosh ne rruget e nje qyteti normal shqiptar. Kjho tregon qe shqiptaret nuk kane per tu ndrequr nanjehere. Edhe ne shkence ku emocionet(intriga cmira inat etjetj) nuk kane vend ne do ta gjejme nje shkak.
Kini nje gje parasysh se nje nje njeri eshte gjenetikisht me aftesi te mira shkencore (pra eshte i dhene gjenetikisht per mendim kompex) dhe jo se ka lexuar shume libra. Megjithate shkenca ose me mire materializmi thote se ne bote cdo gje eshte relative dhe asgje absolute, dhe rrjedhimisht mund te themi se smund te percaktosh asnjehere ne mrnyre absolute aftesite e nje personi per tu shprehur. Respektoni mendimin. Ne te kundert hapni nanje teme tjeter ne nonje nen forum dhe shahuni e grihuni pastaj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Dhjetor 2004 12:59
ipersfera nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ipersfera Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ipersfera (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ipersfera Shto ipersfera nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ipersfera nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eng_girl
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 02/12/2004
Vendbanimi: absolutely, relatively here
Mesazhe: 381

ke te drejte ipersfera.
te njejten gje thashe edhe une me lart, por jo te gjithe jane ne gjendje te argumentojne mbi temen, qe mu duk interesante dhe prandaj vendosa te bej nje tip kerkimi mbi te.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Dhjetor 2004 13:51
eng_girl nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eng_girl Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eng_girl (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: eng_girl Shto eng_girl nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eng_girl nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Citim:
Po citoj ato që tha eng_girl
Shiko zemra, ky nuk eshte vendi i duhur per ti bere te ditur te tjereve fjalorin tend. Fakti qe njeh kaq shume fjale me ben te miratoj idene time per "ju maloket". Une per vete jam shume krenare per origjinen time dhe nuk lejoj askend te me ofendoje ne nje menyre te tille, dhe per me teper ty.

Ato fjalet qe njoh un , i njihke edhe ti perderisa kapesh pas tyre te me besh edukate morale..lol
Idene tende e mbash me shendet se pak ( ose me mire aspak ) me intereson !
Dhe ajo fjala "malok" ishte me ironi (pasi un per vehte jam prej veriut) por nuk pretendoj qe ti ta kuptosh
Citim:
Mesa kam degjuar, nje inxhinier vjen i dyti ne rradhe per matematike, pas nje matematicieni te mire, dhe menyra qe zgjodhe ti per te justifikuar mungesen e njohurive eshte vertete shume e dobet.


Ke vendosur te me besh testimin tim profesional ? Nuk je ne gjendje pasi je hala tek shkallet e fakultetit..!
Une te them ja ku asht ujku , ti me thua ku jane gjurmet..!
Un te bej pyetje profesionale inxhinierike , ti me permend limitet dhe derivatet qe jane bere qe ne shkolle te mesme !
Well , ta thashe qe s'ka qene fusha ime ajo e limiteve pasi edhe vete drejtimi im profesional i anashkalonte keto burokracitet matematike !
S'gjete argument tjeter te kapesh ti qe te shprehesh paaftesine te mbaroje ate qe nise vete ?lol
Hajt germo prape ne forum se ndoshta gjen ndonje fjali qe e kam shkruar larg rregullave drejtshkrimore te gjuhes shqipe dhe ndoshta te bie shi ne bahçe..lol
Citim:
Une jam nje nga personat me te qete dhe te durueshem qe do te njohesh ndonjehere dhe ndoshta je ti ai qe duhet te konsiderosh nje anger management class...dhe me vjen vertete keq qe kjo teme precipitoi ne te tilla mesazhe - gjithcka thashe ishte "po e marr si kompliment"
.

Gjithe te mirat dhe Gezuar Krishtlindejt!!!


Yeah , edhe mu me vjen keq pasi thjesht ju bera ju te dyve nje kompliment qe nuk ishit aq te zgjuar te kuptonit..!
Gjithe te mirat back... ( krishtlindjet nuk i festoj ) keshtu qe Gezuar weekendin pushim lol:p

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Dhjetor 2004 16:52
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dieFaustNeu
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: atje
Mesazhe: 786

Citim:
Po citoj ato që tha Unstoppable
Ca po bahet ktu , meditime ndaj pakenaqesise se te shprehurit ?lol
eng-girl , ca ke mi zemra qe kercen si pupagjel ?lol ( ose kokoshke i keni thane ju maloket )
Limitet dhe derivatet i kam bere ne 2 vitet e para te ING dhe sic ta thashe me lart , kane qene nje formim i pergjithshem , te cilave meqe nuk e kisha ndermend te dilja mesues matematike ne shkollat e mesme , nuk i kam kushtuar rendesi !
Ato 3 vitet qe vijne mbas tyre jane ato qe te formojne profesionalisht ne rrugen inxhinierike..!
Ti tashi po rremon neper forum per te gjetur argument mbrojtes ndaj paaftesise tende per replike ?
Ncncnc , probably you should consider an intensive anger menagment class...lol

Ti FastFood (lol) , ti shko meso te shkruash nji here masandej hajde te me besh si po'rdhac i zgjuar !lol



ti ing- tullash ,

sa per pune ... zgjuarsie e aftesie per te shkruar ik blej ndonje fjalor


pastaj po qe se te gryen ndonje gje brenda per te thene ec dil knej nga mu e mi thun ne fyture...

... nejse vazhdo te pastrosh banjot se me duket se vetem ate di te besh mir ti..(lol)

hajd shnet...

PS o engi ca ke qe merzitesh me fjalet e stopistit ti, ai sak pune tjeter e shkruan ketu (kur mbaron se pastruari banjot).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Dhjetor 2004 12:47
dieFaustNeu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dieFaustNeu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dieFaustNeu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dieFaustNeu Shto dieFaustNeu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dieFaustNeu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

lol
Sa vjec je ti grupo ?( te pakten tja atribojme moshes se re idiotizmat qe ke shkruar me siper ..lol)

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Dhjetor 2004 01:12
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dieFaustNeu
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: atje
Mesazhe: 786

Citim:
Po citoj ato që tha Unstoppable
lol
Sa vjec je ti grupo ?( te pakten tja atribojme moshes se re idiotizmat qe ke shkruar me siper ..lol)



gjithashtu plak eshte reciproke

sa per moshen ka teme me vete ku thuhet mosha LoL

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Dhjetor 2004 14:05
dieFaustNeu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dieFaustNeu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dieFaustNeu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dieFaustNeu Shto dieFaustNeu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dieFaustNeu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:09 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Fizikė dhe Astronomi > Nje Planet i Dhjete???

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.