Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Filozofia > Evolucioni Vlerėsimi i Temės: 5 votime, mesatarja 4.80.
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
sjara
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/04/2008
Vendbanimi: gjėegjėzė
Mesazhe: 173

Shpresoj habia tende mos kete nje buzeqeshje naive nga pas. Nuk jam per debate dhe fjale boshe ne kete forum.
Ky liber eshte Kur'ani, puna jote nese per ty nuk eshte ky.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2008 13:23
sjara nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sjara Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sjara (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sjara Shto sjara nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sjara nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Cdo debat, kur nuk ka fyerje dhe  qendrime agresive eshte i kendshem dhe dobiprures. Ashtu na meson edhe libri qe ti ze ne goje sjara. Njerzit merren vesh me njeri tjetrin duke biseduar. Cdo perpjekje imponuese eshte e demshme sepse e ben partnerin qe te mbyllet dhe heqe dore nga debati.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2008 13:33
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sjara
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/04/2008
Vendbanimi: gjėegjėzė
Mesazhe: 173

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus
Cdo debat, kur nuk ka fyerje dhe  qendrime agresive eshte i kendshem dhe dobiprures. Ashtu na meson edhe libri qe ti ze ne goje sjara. Njerzit merren vesh me njeri tjetrin duke biseduar. Cdo perpjekje imponuese eshte e demshme sepse e ben partnerin qe te mbyllet dhe heqe dore nga debati.




Ne kete forum kam pare mjaft demabte cedrus, nuk jam person qe behem pjese e tyre. Postimet e anetareve me ndihmojne te di me ke po flas dhe sa vlen diskutimi.Ka raste hur heqja dore nga debati eshte me e dobishme se debati qe i dihet fundi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2008 13:38
sjara nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sjara Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sjara (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sjara Shto sjara nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sjara nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha sjara
Ne kete forum kam pare mjaft demabte cedrus, nuk jam person qe behem pjese e tyre. Postimet e anetareve me ndihmojne te di me ke po flas dhe sa vlen diskutimi.Ka raste hur heqja dore nga debati eshte me e dobishme se debati qe i dihet fundi.


Sjara, ne jemi thjesht nje grup njerzish qe duam te shkembejme mendime. Une debatin e quaj perhere dobiprures kur zbaton ato parimet qe zura ne goje me siper.

Kurre nuk i dihet fundi nje debati kur ka nje deshire te mire per te biseduar.

Nena ime gjithmone me thote: Duaje njeriun dhe ndihmoje gjithmone.

Kjo mendoj une eshte hapi i pare ne nje debat

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2008 13:44
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sjara
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/04/2008
Vendbanimi: gjėegjėzė
Mesazhe: 173

askush nuk ka gjithnje te drejte ashtu edhe une, por me keto qe thashe personifikova veten time. Nese do te isha e afte ta beja nje debat pse jo do ta nisja.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Qershor 2008 19:50
sjara nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sjara Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sjara (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sjara Shto sjara nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sjara nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Depertuesi
Anetar i ri

Regjistruar: 11/01/2010
Vendbanimi: ne toke
Mesazhe: 10

Re: si erdhem ne ketu

Citim:
Po citoj ato që tha Kobe4MVP
Ok. Konkluzioni im personal qe kam arritur une deri me sot me gjithshka qe kam lexuar.

Po e filloj ashtu sic mendoj se ju do ta kuptoni me mire. Ne ditet e sotme ne(njerezit) kemi krijuar robotet e sotem qe jane komplet te programuar dhe nuk jane aspak inteligjente. Pra, robotet jane thejsht nje makine e fuqishme qe punon ne baze te nje programi. Pra, ZOTI i robotit jemi ne(njeriu). Pse?! ne e krijuam dhe e beme ate qe eshte sot dhe normalisht ai eshte perkufizimi i zotit me pak fjale. Tani, lind pyetja; Fizikisht a jane Robotet me te fuqishem se ne? besoj se te gjithe jemi dakort per kete qe robotet jane me te fuqishem por fakti qe ato nuk jane inteligjent i ben ato qe te mos jen me te fuqishem se ne(njerezit). Imagjinoni kete tani, po sikur nje dite ne te prodhojme robota inteligjente. A jeni dakor me mua qe sikur kjo gje te ndodhte do te merrte fund njerezimi?! Pse?! po robotet jane me te fuqishem se ne dhe jane po te zgjuar se ne keshtu qe kjo trgon qe njeriu si qenie do te zhdukej. Ku dua te dal me kete do te thoni ju?! Ketu dua te dal tek fakti qe njeriu pra ishte ZOTI i roboteve dhe ato na zshduken neve nga faqja e dheut pse dreqin duhet qe robotet te besojne tek NJERIU(zoti i roboteve) kur ne jemi zhdukur si qenie.

Pra me kete desha te them qe une besoj se njeriu eshte krijuar nga kishush apo nje qenie inteligjente por puna eshte qe ne ishim me te fuqishem nga ana fizike os inteligjente dhe ZOTI zhduk si qenie ne kete planet dhe tani jemi ne qe mbizoterojme kete bote.

Kjo eshte nje ide qe une kam krijuar gjate gjithe viteve qe kam diskutuar me njerez te ndryshem. Cuditerisht nuk kam lexuar apo degjuar qe kjo teori te jete e botuar por thejsht desha te jepja endimin tim. hehehe...Pra kjo eshte teoria ime per evolucionin dhe zotin. Pra, une besoj se ka pas ekzistuar ZOTi por nuk ka asnje arsye se pse duhet te besojme ne zot sot per sot.

lale me fal se ndoshta nuk tregohem etik por ky eshte ligjerimi me qesharak qe kam degjuar ndonjehere, As mos e co ndermend ate punen e roboteve vella nuk ka per tu realizuar kurre kot shpreson.
Sa per temen teoria e darvinit ka rene shkencerisht por vazhdon te mbahet me force akoma ne disa qarqe shkencore fanatike te materjalizmit,deshtimi i teorise se evolucionit mbeshtetet qofte ne panteologji qofte ne gjenetike, te me thot dikush nga ju se ben vaki une te jem mendjengushte e i pa informuar se kur dhe ku eshte krijuar nje molekule jete,me sa di une ska e nuk ka per te pas mundesi qe nga materja inorganike te krijohet organikja,mundesia eshte 1000000^10

__________________
Une ne tok Zoti ne qiell

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Janar 2010 20:52
Depertuesi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Depertuesi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Depertuesi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Depertuesi Shto Depertuesi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Depertuesi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Filozofia > Evolucioni

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.