Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Fjalori romantik....
Gjithsej 38 faqe: « E parė ... « 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
heathcliff
i larguar.

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: brenda vuajtes.
Mesazhe: 555

Dashuria jote---- kaq e hareshme!

duke kenduar me krahet e saj te fresket

mbledh uje,,,,,,, ne pus te  zemres sime.......  :p

__________________
....i premtova vetes te mos hesht dhe heshtjes te mos flas.... s.o

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2007 21:05
heathcliff nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė heathcliff Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me heathcliff (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: heathcliff Shto heathcliff nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto heathcliff nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Tej ne Horizont

po shuhet dita.

Po fiket gazi

qe pata ne gji.

Vec shpresa

somnambul me mban zgjuar,

Kuvendoj me imazhin tend,

Buzeqesh ne enderr ashtu si ti......

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Maj 2007 19:36
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
zemer_mbyllura
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 11/11/2006
Vendbanimi: Shqiperi
Mesazhe: 350

Wink

Pershendetje te gjitheve!
Me pelqejne shume shkrimet tuaja.
Doja vetem t'ju falenderoj sepse me shkrimet tuaja me beni te mendoj qe ka njerez me ndjenja...
Faleminderit qe ndani me ne te tilla shprehje dhe poezi...

__________________
...Pervoja Eshte Nje Kreher Qe Jeta Ta Dhuron Pasi Te Kesh Humbur Floket...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Maj 2007 09:43
zemer_mbyllura nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė zemer_mbyllura Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me zemer_mbyllura (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: zemer_mbyllura Shto zemer_mbyllura nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto zemer_mbyllura nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Ti do te harrosh neser qe pjese e imja ishe,qe more fryme nga fryma ime,qe more gjak nga zemra ime,qe more dashuri nga qenia ime.Ti do te harrosh neser qe pjese e imja ishe dhe larg meje folezen tende te dashurise do ta ngresh.E di ,enderr edhe pse perpiqesh per te kunderten te me bidnesh,e di qe edhe ti do shuhesh si yjet qe bien nga qielli  dhe prej teje do mbesin vetem gjurmet e ekzistences tende dikur.Ah ,enderr strukur brenda endrrash pafund,sa shume e lendon shpirtin tim.Te pakten te ndahemi duke e pare njera-tjetren ne sy si dy mike te mira......sepse udhetimi i shpirtrave tane eshte i gjate......ndoshta nje dite takohemi perseri.....ku i dihet......Ndoshta.......!!

 

 

ps; zemer-mbyllura,faleminderit  Kur e hapa temen ky ishte qellimi im,qe te tjeret kur ta lexonin te kishin se cfare te mbanin mend nga ajo dhe pse jo ta gjenin veten ne ato vargje. Te pershendes

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Maj 2007 17:57
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
roman.tik
kuturu

Regjistruar: 21/05/2007
Vendbanimi: galapagos
Mesazhe: 133

E pafajshme jam -Aurela Gace

Jeta si një pemë
E kerrusur ne vetmi
Shpirti grindet si një shpend
Dhe vdes po s`erdhe ti
Kam shumë ftohte
Rruges e harruar
Molla e mekatit e kafshuar
Syte e dashurisë te verbuar

Zoti im je ti
Sa shumë te adhuroj
Me kërkon gjithmonë te hesht
Të fal dhe te lotoj
Kam shumë frikë
Ndihem e trishtuar
Ne këtë botë ku qeshin tradhetite
Oh ne ket botë ku vdesin dashurite

E pafajshme jam
Loder dashurie
E pafajshme jam
Si një lot fëmijë
E pafajshme jam
Druaj se mos biesh
E pafajshme jam
Dhe kur kot merzitesh
E pafajshme jam
Se dua jetën
E pafajshme jam
Edhe kur je vetëm
Lotet do ti falja
Veten do harroja
Të te kem pranë meje
E pafajshme jam
Aha e pafajshme jam
E pafajshme jam

Zot im je ti
Sa shumë te ardhuroj
Me kërkon gjithmonë te hesht
Të fal dhe te lotoj
Kam shumë ftohte
Kam shumë frikë
Ndihem e vetmuar
Ne ket bot ku qeshin tradhetite
Ne ket bot ku vdesin dashurite

E pafajshme jam
Loder dashur
E pafajshme jam
Si një lot fëmijë
E pafajshme jam
Se dua jetën
E pafajshme jam
Edhe kur je vetëm
E pafajshme je
E pafajshme jam
Uuuuuuuuuuuuu
E pafajshme je
E pafajshme jam

Aaaaaaaaaaa
E pafajshme je
E pafajshme jam

ps,romantike,fantastike...

__________________
Kujdes , nga femrat e bukura ....kafshojne ......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2007 15:02
roman.tik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė roman.tik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me roman.tik (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė roman.tik't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: roman.tik Shto roman.tik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto roman.tik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
njeni
dikush

Regjistruar: 10/12/2006
Vendbanimi: united states of shkodra
Mesazhe: 1582

ne rrasa guri e me kunja e kam gdhendur vuajtjen time.......... por........von e kam kuptuar, se vetem ti e kishe lexuar.....................

__________________
Ēka me i ba ksaj ♥♥♥♥zemres♥♥♥♥ se shkret, qe s`me la te jotoj rahat ne ket jete.....♥♥♥

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Maj 2007 15:21
njeni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė njeni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me njeni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: njeni Shto njeni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto njeni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
roman.tik
kuturu

Regjistruar: 21/05/2007
Vendbanimi: galapagos
Mesazhe: 133

Nje shpirt romantik eshte aq i frymezuar sa se kupton njeri....

Nje pershendetje per cunat dhe gocat romantik te forumit.

__________________
Kujdes , nga femrat e bukura ....kafshojne ......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2007 10:58
roman.tik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė roman.tik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me roman.tik (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė roman.tik't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: roman.tik Shto roman.tik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto roman.tik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

 Nje pikez lot lashe ne liqen.........nje fijez malli dashurie mbeti pas.........rrekem mes pendimit te diteve  tendin kujtim te le  pas.....

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2007 18:21
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Aromen e mbremjes yjet sjellin tek une.....hena si tempull tashme krekoset mbi mua......dua te dehem me qetesine e nates.....ku lodhja e shpirtrave zbutet  e  fle si femi.......por nuk mundem......sepse zbutja e shpirtit tim je ti ......dhe ti nuk je..........

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2007 20:10
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
roman.tik
kuturu

Regjistruar: 21/05/2007
Vendbanimi: galapagos
Mesazhe: 133

Dashuri e verber

ai :

-E dashur,me thuaj
kam faj
se te dua ty ?!
ty ...
nje te "verber" ,
me sy...

ajo :

Vertet sy
te verber te kisha
patjeter,
mesiguri,
e jotja do t'isha

Cte bej
se kam sy ...
qe sme lene
te shoh qarte ty ...

ai :

Sikur vertet
e verber te ishe
te dy do ishim,
nen nje hije pishe...

Do luanim
qeshnim
si dy femije,
dy femije
plot dashuri...

Hidhet pisha
me habi :
"Dashuron nje te verber?!
"Sa cudi" !!!

Nje fllad i lehte
fryn me merzi
rrezon nga deget
nje shall te zi....
qafen e djalit
mberthen fort ai...

E merr djali
e lidh ne sy
"E dashur,tani
jemi te verber t'dy....

Mbyll syte pisha
e turperuar
kafshon buzen
e nxituar ...
Mbylle syte
asgje s'shikon
rri ne heshtje
dhe pergjon

Pisha :

"Dy shpirtra ...
ne verberi
c'mendurisht
bejne Dashuri ...."

Roman

__________________
Kujdes , nga femrat e bukura ....kafshojne ......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2007 16:12
roman.tik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė roman.tik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me roman.tik (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė roman.tik't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: roman.tik Shto roman.tik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto roman.tik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 38 faqe: « E parė ... « 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Fjalori romantik....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.