Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > C'mendoni Per Camet!!
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gregorian
Just me!

Regjistruar: 10/01/2007
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 59

RESPECT FOR YOU MYZEQAR:)

JO ASPAK COMJA NUK GABOI FARE THJESHT ISHTE NJE KEQKUPTIM NGA ANA IME...

JAM DAKORT ME MENDIMET E TUA MYZQEAR.....
MIREPO TE KUPTOHESHIM ME NJERI TJETRIN NE DO ISHIM NE PJEDERSTAL..NUK DO ISHIN KETU KU JEMI KY ESHTE DIFEKTI JON SI POPULL JEMI SHUME ARMIQSOR ME NJERI TJETRIN ...DHE GOXHA MBRAPA NGA KULTURA DHE INTELIGJENCA...PJESE ME E MADHE PO NJEHERE.....EDHE XHAXHI ENVER E KA THENE NE NJE TAKIM ME MUSOLININ..E PYET MUSONILI PSE NUK I LE BLETE TE DALIN....POR I MBAN MBYLLUR...AI I PERGJIGJET ...MIRE E KE TI POR KETO TE MIJAT NUK JANE BLETE JANE ARZA TE PICKOJNE DHE AQ MIRE E KISHTE E DINTE ME CPOPULL KISHTE TE BENTE...
GJITHSESI KJO ESHTE NJE TEME E HAPUR SECILI ESHTE I LIRE TE SHPREHI MENDIMET E TIJ NE NUK KEMI DALE TE RREGULLOJME POPULLIN THJESHT PO MARRIM NJE MENDIM PREJ TYRE

RESPEKTE PER TY MYZEQR
GREGORIAN

__________________
La Furtuna Favorisce La Mente Preparata!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 13:58
Gregorian nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gregorian Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gregorian (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gregorian't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gregorian Shto Gregorian nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gregorian nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gregorian
Just me!

Regjistruar: 10/01/2007
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 59

Citim:
Po citoj ato që tha oliinter
qenka bere nje rrumpalle ketu qe se merr vesh i pari te dytin.

comet jane popull i paster dhe meritojn respekt




mire e ke o vlla po kujt ja thua....

__________________
La Furtuna Favorisce La Mente Preparata!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 14:23
Gregorian nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gregorian Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gregorian (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gregorian't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gregorian Shto Gregorian nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gregorian nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Aulon 12
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 01/01/2007
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 179

Citim:
Po citoj ato që tha myzeqari
Ku qendron meseleja jone si popull , kollaj fare ky tjetri pa njohur gje kapej nga myzeqeja dhe trimerite e saj , po te isha kavajas nga bemat e kavajsve , po te isha tropojas do haja nje malok i zgjebosur , po te isha me origjine rom patjeter qe nuk do ti shpetoja evgjitit dhe po te isha cam (gje qe jam nga im ate) do me quante cam i pabese , gje qe nuk jam ! Kurre nuk kam prere dike ne bese dhe prapa shpine , dhe as kam per ta bere ! Per nje gje ke te drejte ''lum miku'' Nje jete te tere te percare dhe hije kemi qene , na kane mare dhe kane per te na mare neper kembe te ''medhenjt'' , dhe psudopolitikanet tane ! Ti dhe une jemi thjesht viktima dhe mos genje vetveten te thuash jo ! Vazhdo me te rruarat !

p.s Gregorian , ne mos gaboj Comja nuk eshte shprehur gabim , thjesht ju nuk e keni kuptuar , rrespekte dhe nga une o njeri

p.s1 Admiralo , cdo fis ka nga nje pis




Une nuk pergjithesova gje Myzeqari.Nuk i fryta frymes se percarjes.Nuk jam antishqiptar,nuk i kam inat camet.Une jam nga Vlora ,ne Vlore ka leber,ka came dhe lloj lloj populli i mbledhur nga gjithe Shqiperia.Po te kisha inat camet ,do kisha inat nje pjese te Vlores,gje kjo qe nuk mund tja lejoj vetes.Personalisht do te jepja edhe jeten vetem per ti shkeputur Greqise Epirin e jugut me gjithe orakullin e Dodones brenda tij.Por opinioni ne sShqiperi eshte..... pse te vritemi per Camerine... le te vriten Camet te paret per tokat e tyre.Prandaj miq te dashur ,fillojeni ju dhe pastaj do te shikoni qe gjithe Shqiperia do tju mbeshtese ose te pakten pjesa jugore e Shqiperise.Keshtu qe lerini lengatat .. oh cameria ime.... dhe filloni nga puna.Mos shikoni se cfare ben ajo shoqeata Cameria ne Bruksel.Duhen metoda me radikale per te fituar dicka.Po ju them vetem qe kohet e fundit marrdheniet midis Greqise dhe USA nuk jane dhe aq te mira.Ose rini rehat shikoni familjet tuaja aty ku i keni dhe lerini komentet mbi Camet dhe Camerine sepse derisa te jene thjesht komente ,asgje nuk do te arrihet.

__________________
Do te vije dita e Arbrit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 15:32
Aulon 12 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Aulon 12 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Aulon 12 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Aulon 12 Shto Aulon 12 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Aulon 12 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

Re: o lab??

Citim:
Po citoj ato që tha Gregorian
o lab? po kush te kerkoi ty te vritesh per ne more...(personalisht edhe po te isha ne buze te varrit ndihme nga ty dhe vlonjati nuk do kerkoja jo per gje po i njoh shume mire e di qe nuk do ta merrja....aaaaaa te me jepje nje shtyme po )
me sa duket krenaria e labit nuk ka per te ndryshuar ndonjehere...te ndryshoje aty ku i takon sepse po krehonet ne menyre te gabuar..nuk ke pse i merr gjerat personale o lab...jep nje mendim dhe kaq nese do nese nuk do mos shkruaj fare...

une do te shtoja dicka ...me qe e kam hapur kete teme...

ketu jepen mendime blihen mendime vlereson mendime...nuk behen fakte sepse eshte ceshtje politike...


Gregorian.




o gregoro.. mos u bej si skenderbeu ti per camerine... se dhe po te vritet ai, apo un apo filani tjeter.. svritemi per ty ne.. vritemi per trojet shqiptare.. dhe per sa i perket pateriotizmit nga ana e labve.. ohuhaaa ska nevoj ta komentosh ti apo ndonje tjeter ketu... e ka shkruar historia ne leter edhe e ka gedhendur ne gure.. qe dhe te duash ti apo ndonj etjeter ti besh deformime.. se ben dot se te ze syte.... dhe ja ku del shum haptazi mendimet qe kan populli cam.. se si ti jan dhe pjesa tjeter... te prisni ne pabesi ju... se ku ka ze nuk eshte pa gje.. prandaj mos u mundo te thuash jo andej apo jo ketej... se zotirta jote apo shok si puna jote.. ishin ata qe ngriten flamurin grek ne himare.. apo gaboj???

dhe ishin ata vlonjatet qe ngriten armet e shkuan... apo gaboj dhe ketu??

pra auloni k ate drejt... nq se ngrihet vet popullata came.. dhe ben nje levizje per te mare tokat.. ashtu sic e beri kosova... sdo ngrihet tashi labi apo myzeqari e te thot dua tokat came un... nq se sbehen levizj ete tilla sic tha dhe ai... rrini ne shpit tuaja hani nje kothere buke ju perulni grekut dhe mos u ndjeni jo andej po ketej



hajd ciao dhe mos me komento back se skam qef per ger e ham .. se me siper ke folur shum gabim

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 16:13
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Aulon 12
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 01/01/2007
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 179

Re: o lab??

Citim:
Po citoj ato që tha Gregorian
o lab? po kush te kerkoi ty te vritesh per ne more...(personalisht edhe po te isha ne buze te varrit ndihme nga ty dhe vlonjati nuk do kerkoja jo per gje po i njoh shume mire e di qe nuk do ta merrja....aaaaaa te me jepje nje shtyme po )
me sa duket krenaria e labit nuk ka per te ndryshuar ndonjehere...te ndryshoje aty ku i takon sepse po krehonet ne menyre te gabuar..nuk ke pse i merr gjerat personale o lab...jep nje mendim dhe kaq nese do nese nuk do mos shkruaj fare...

une do te shtoja dicka ...me qe e kam hapur kete teme...

ketu jepen mendime blihen mendime vlereson mendime...nuk behen fakte sepse eshte ceshtje politike...


Gregorian.




Rrofsh lal.Se edhe gjithmone per Shqiperine e per shqiptaret nuk do vritemi tani.Jo per ndonje gje,luften e bejne Lebrit ,pushtetin e marrin matrapazet, qe tallen pastaj me gjakun e popullit.Labi nuk le njeri ne balte o Cami qe dashke nje te shtyre ti kur te jesh ne buze te varrit se e di qe nuk te jep ndihme ,hahahaha.Ku i gjen keto o lal?.

__________________
Do te vije dita e Arbrit

Modifikuar nga Aulon 12 datė 13/01/2007 ora 16:36

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 16:17
Aulon 12 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Aulon 12 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Aulon 12 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Aulon 12 Shto Aulon 12 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Aulon 12 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

Re: Re: o lab??

Citim:
Po citoj ato që tha Aulon 12



Rrofsh lal.Se edhe gjithmone per Shqiperine e per shqiptaret nuk do vritemi tani.




hahahaha sa kam qeshur.. te hejt ironine, lol

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 16:26
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

A u ftofshi te gjithe sa jeni , Kota ty personalisht nuk te qahet njeri , se jane te pabese mire e ke , lirohu se ndoshta ndonje cam te ka bere te keqe dhe vjen e nxjer ketu a kudo qe deshiron ! Vetem mos prit te dale une te pakten dhe te filloj te shaj Vloren dhe krahinat perreth pse ti shave Camet , nuk bie aq poshte jo , ja pse na ka care hasmi nje jete te tere dhe do vazhdoje pa merak ! Ne hame njeri tjetrin !
Mire e ke , shprehu

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 16:30
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gregorian
Just me!

Regjistruar: 10/01/2007
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 59

Re: Re: o lab??

Citim:
Po citoj ato që tha KOTA_97



o gregoro.. mos u bej si skenderbeu ti per camerine... se dhe po te vritet ai, apo un apo filani tjeter.. svritemi per ty ne.. vritemi per trojet shqiptare.. dhe per sa i perket pateriotizmit nga ana e labve.. ohuhaaa ska nevoj ta komentosh ti apo ndonje tjeter ketu... e ka shkruar historia ne leter edhe e ka gedhendur ne gure.. qe dhe te duash ti apo ndonj etjeter ti besh deformime.. se ben dot se te ze syte.... dhe ja ku del shum haptazi mendimet qe kan populli cam.. se si ti jan dhe pjesa tjeter... te prisni ne pabesi ju... se ku ka ze nuk eshte pa gje.. prandaj mos u mundo te thuash jo andej apo jo ketej... se zotirta jote apo shok si puna jote.. ishin ata qe ngriten flamurin grek ne himare.. apo gaboj???

dhe ishin ata vlonjatet qe ngriten armet e shkuan... apo gaboj dhe ketu??

pra auloni k ate drejt... nq se ngrihet vet popullata came.. dhe ben nje levizje per te mare tokat.. ashtu sic e beri kosova... sdo ngrihet tashi labi apo myzeqari e te thot dua tokat came un... nq se sbehen levizj ete tilla sic tha dhe ai... rrini ne shpit tuaja hani nje kothere buke ju perulni grekut dhe mos u ndjeni jo andej po ketej



hajd ciao dhe mos me komento back se skam qef per ger e ham .. se me siper ke folur shum gabim




ore ti per trojet shqiptare nuk vritesh ne bote kete ta jap me bindje une dhe jo si skenderbeu qe bej une por me shume...
po ku e ke idene ti se kush jam qe me ben komente online...kur e di ti ckam bere une per vatanin tim...apo te dogji ty se je lab..dhe e bere dhe ti nje citim...saper himaren nuk ishin vetem labet ata qe vajten.... dhe ata qe vajten jane lab ne koptimin e plote sjane lab si puna jote qe merret me llafe me keq se grate dhe e di cke ti..thithe ate cigaren fort ...te tjerat leri se sjane per ty pastaj ste kerkoi njeri ty te lesh koken per camerine se e ke me kimet me problemet tona merremi vete ne....dhe flm per ate fjalen e kotheres se e e kuptova ku do te dalesh...
ja qe skam nermend te bej lojra fjalesh me ty..

Gregorian

__________________
La Furtuna Favorisce La Mente Preparata!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 16:31
Gregorian nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gregorian Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gregorian (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gregorian't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gregorian Shto Gregorian nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gregorian nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Dalan Luzaj

Në Çamëri

Kafen e pimë në Janinë
Buzë liqenit
me Ali pashanë.
Putha tokën, përgjakurën
...Çamërinë.
Shqiptarët shqetësuar në koma të kanë.
Më vrave çamin, më vrave vëllanë
buzë mbrëmjes,
kur gëzonte shtëpia.
E shoqja me diellin e ditës
kish lyer brenda.
Sofrën e fundit zbukuronte fëmija.
Çamëria ime,
kurrë s`të soset gjëma.
Më vrave çamin, më vrave vëllanë.
Binjak me ullirin!
Gjyshi me tokën binjak.
Si berr para syve i there të birin.
Hën` e yje
rrëshqisnin nëpër gjak.
Më vrave shtazënën
me engjëjt në krah.
Përkulet bota para gruas shtatzënë.
Kafsha më e egër diç njerzore ka.
Përpëlitej foshnja barkut
shpirt duke dhënë.
Çapis i menduar buzë ngjolit Çam.
Çdo fije bari
gjak çamërie.
Me gjithë shpirt jetën jap
dhe ç`kam.
Vetëm këtu të flitet
gluhë Perëndie.


Ky autor eshte vlonjat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2007 21:20
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Nisa ta lexoja kete teme me kenaqesi te madhe, e thashe te shkruaja nje fjale per Camet. Por qe me mesazhet e para u vrenjta...!!!

Ku do e tregojne kulturen dhe nivelin Shqiptaret, tek sharjet se tolerancen se kane ne gjak...
Ne nuk duam njeri tjetrin dhe pretedojme te na duan te tjeret.
TURP...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Janar 2007 13:37
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:49 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > C'mendoni Per Camet!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.