Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Referendum ne forum Vlerėsimi i Temės: 8 votime, mesatarja 4.00.
A duhet te largohet Janulatosi?
PO
JO
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 22 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Diabolic, une vij shpesh ne Elbasan. Ndoshta mund te te takoj dhe te shkojme tek Kisha e Kalase se bashku dhe tek Kishat e tjera, te Shen Thanasit dhe Shen Kollit. Ne Elbasan jeton ti apo ke marre arratine?
Fytyren ta njoh. Keshtu nqs te shoh do te te flas vete. Te premtoj.

[/B][/QUOTE]


O Stenli me bane per te qesh per zotin... Une sjetoj ne elbasan fatkeqsisht se sic thua ti kam marre arratine per te sudjuar dhe per te qene nje njeri me mendje ne koke qe nuk thote brockulla dhe se shet veten per 2 aspra. Une vij shpesh ne shqiperi, tani isha per dite vere, nese do kishe ardhur te me takoje do te te tregoja mikepritjen elbasanase dhe came njekohesisht. Dhe mund te te kisha treguar ty o stenli se kush eshte kisha e vertet dhe njerzit e vertet , shqiptaret e vertet.Meqense fytyren ma njeh kur te vish nga gushti ne elbasan me kerko se do te me gjesh edhe nese sme njeh ti pyet se mua me njohin te gjithe sepse une nuk fshihem pas nje nicku dhe skam frike te jem ai qe jam.Hajd pra meqense e premtove me flit vete ok jo per gje po e di pse skam besim se ju filogreket jeni te pabese dhe sju a ke shume besimin...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2006 11:03
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Citim:
Po citoj ato që tha Une Stenli
Ti Indrit i pandreqshem mos me bej te flas per ato gjera qe kane ndodhur dhe po vazhdojne te ndodhin ne komunitetin tend duke filluar (ose per te theksuar) qe nga vrasja e Sali Tivarit, sekretarit te Gjithe Komunitetit Mysliman Shqiptar. Ne rregull?

Shiko ato gjera qe po shkruajne gazetat dhe mbi te gjitha se cfare thone vete besimtaret myslimane. Prandaj qepe gojen.

Une kam dashur te them kete gje.

Qe: Sikur gjithe keto gjera te thuheshin per kryetarin e Komunitetit Mysliman Shqiptar ose per ndonje tjeter, do e shikoje veten te varur dhe shtepine te djegur apo jo.

Por, keto gjera ndodhin vetem me Imzot Anastasin, Kryebariun dhe Kryehierarkun e Kishes Orthodhokse te Shqiperise. Sepse ne nuk jemi kafshe, dime te falim dhe te bashkebisedojme.

Prandaj o librazhdas, kujdes se cfare thua.




Stenli, dicka une e kam te qarte, qe Anastasi eshte nje kryespiun, por ama nuk kam te drejte te te fyej ty pse mendon ndryshe.
Per mua personaliteti i cdo antari ketu eshte i shenjte sa kohe qe ky i fundit nuk prek personalitetin tim. Mendoj se nuk te kam ofenduar personalisht apo jo? Ndaj do te lutesha ti respektoje keto diferenca apo si mund ti quajme edukate te pergjitheshme.

Tani ti kthehemi te tjerave, keto nuk kane fare lidhje me qendrimin e janullaqit, apo Kryespiunit nese me lejohet ta quaj keshtu. Cdo komunitet fetar ka mangesite e veta, nderkohe qe Kisha ortodokse edhe ne vitin 2006 eshte ende e roberuar, sigurisht nga "barinjte e perendise".
Une jam i ndergjegjshem te pranoj se ne komunitetin musliman ka mangesi dhe dobesi ne menaxhim, por ama nuk ka spiune greke , dhe per vrasjen e tivarit o fol shume por rezultati qe pak.

Me vjen mire qe me ditke edhe boigrafine lool.
te pershendes me dy vargje.

Te kisha nje grusht te forte
Pse o Zot nuk ma ke dhene?
t'ja mbeshtjellja janullaqit
nokdaun ti jap me nje te rene.


ky eshte mendimi im, nderkohe edhe ke te drejte te mendosh ndryshe.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2006 16:04
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Njeriu kur e sheh veten te lyer me m.t dhe i vjen edhe era dhe e beson se me vertet era nuk i vjen eshte per tu ardhur gjynah.
Pershendetje Stenli.

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2006 16:13
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petrit Kola
Mbushes topi.

Regjistruar: 09/06/2005
Vendbanimi: Ne autobuz
Mesazhe: 996

Citim:
Po citoj ato që tha Une Stenli

Qe: Sikur gjithe keto gjera te thuheshin per kryetarin e Komunitetit Mysliman Shqiptar ose per ndonje tjeter, do e shikoje veten te varur dhe shtepine te djegur apo jo.



Stenli,
Kryetari juaj dhe "toni" eshte shovinist grek. Vini nje shqiptar dhe te na roje sa malet....

__________________
Kolonel Anastas Janullatosi, jashte nga Shqiperia!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2006 04:07
Petrit Kola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petrit Kola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petrit Kola (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Petrit Kola't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petrit Kola Shto Petrit Kola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petrit Kola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

Me vjen keq qe ju hodhet ne fyt stenlit sepse respekton Janullatosin.
Per mendimin tim personal Janullatosi nuk eshte as i afte dhe as i denje te drejtoje kishen ortodokse shqipetare,nuk mund te vihet ne te njejtin rang me njerez si Fan S Noli.
Ne nuk e dime nqs Janullatosi eshte spiun, ai qe e di te na e thote se nga e mori vesh.Ajo qe dime ne eshte se ai nuk eshte i afte dhe as i denje te drejtoje kishen ortodokse SHQIPETARE.Ka ulur vepren e Fan Nolit ,krijuesit te vet kishes,dhe nuk e ka ngritur kurre zerin kunder padrejtesive qe behen kunder emigranteve shqipetare ne Greqi.( Njeriu i zotit)

Tipa si stenli me kujtojne ata ortodokse shqipetare qe e mbajne veten sot per grek dhe mohojne origjinen e tyre dhe te paret e e tyre te cilet jane perpjekur me mish e me shpirt te krijojne kishen ortodokse shqipetare.Ti kujtoj njehere ketij stenlit se kur kisha ortodokse greke perpiqej te zhdukte gjuhen shqipetare ishin pikerisht ortodokset shqipetare ata qe e luftuan luften e arsimimit ne gjuhen shqipe dhe e fituan.
Kur kisha ortodokse greke organizonte ceta qe kryenin masakra mbi popullsi shqipetare ishin pikerisht ortodokset shqipetare ata qe luftonin me arme ne dore dhe shporrnin cetat greke nga trojet e epirit.

pra STENLI ti nuk njeh mire as historine tende sepse je mashtrues dhe i mashtruar , gjynah me vjen per ty.

Ku jane sot niperit dhe mbesat e njerezve te medhenj qe ka nxjerr kisha ortodokse shqipetare?
Shesin edhe nderin dhe krenarine e tyre per nje pencion te felliqur qe u jep greqia.Turp te keni.Tipa si ty stenli nuk kane fytyre te argumentojne.
Te mos flas fare per felliqesira tipi i Dhimo Brothers qe ma mbajne veten per grek dhe ngrene zerin per vorioepir.Turpi do i mbuloj gjith jeten,do jene te perbuzur nga nje popull i gjith.Pra stenli mos e ngri veten ne nivelin e tipave te tille.
Sic te thashe edhe me pare nuk jam kunder kishes ortodokse shqipetare sepse ka qene themeluesja e arsimit shqipetar ,krijuesja e komunitetit shqipetar ne amerike, ka nxjerre intelektuale dhe luftetar qe i kane sherbyer vendit ne cdo kohe,por jam kunder nje Greku ne krye te kishes ortodokse shqipetare pasi qe kisha greke ka qene dhe mbetet armiku numer nje i kishes shqipetare ,qellimi i tyre eshte shkrirja e kishes shqipetare nen kishen greke dhe grekizimi i shqipetareve te krishtere.
Nqs nuk e kupton kaq atehere je i trashe ,faktet flasin vete.Perse jepen letra nen origjinen e vorioepirit ne greqi?
perse jepen pencione kur nje shqipetar pretendon te jete grek ne jug te shqiperise?
nuk i fajesoj shume ata pleq qe marrin pencione te them te drejten por ama nuk do te thote qe nuk duhet te shaj janullatosin.
Janullatos eshte emer qesharak ne shqiperi , a ke deshire ti te keshe ne krye te kishes tende nje personazh qesharak?
hajt mirupafshim spo sgjatem me teper sepse jam i bindur qe nuk do kuptosh sdqf.ciao

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2006 12:59
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Citim:
Po citoj ato që tha amoxil
Njeriu kur e sheh veten te lyer me m.t dhe i vjen edhe era dhe e beson se me vertet era nuk i vjen eshte per tu ardhur gjynah.



me ne fund e kuptove sa poshte ke rene..Po bie era dhe forumi tani prej teje dhe kompanise tende..

Po qelbet ky vend ..(se jena kojshij dy qytete na ndajne)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2006 16:04
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Demokrate4ever
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2005
Vendbanimi: Eastern Seaboard
Mesazhe: 4434

Citim:
Po citoj ato që tha unforgiven


me ne fund e kuptove sa poshte ke rene..Po bie era dhe forumi tani prej teje dhe kompanise tende..

Po qelbet ky vend ..(se jena kojshij dy qytete na ndajne)



po ti moj kur e ndien eren dhe i ben gjerat me vetedije, pse u shkon nga pas?.. rri e mbaj vendin tend.. mbaje ne themer apo zemer ,ose ose ate janullskopilljen dhe c'ke qe citon anetaret..apo te eshte bere perce e modes ai junallaqiaaaaaaatyjaaaaa dhe te ka mberthyer totalisht pervec shikimit dhe ate te mendjes..

__________________
I say there're no depressed words just depressed minds.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2006 16:38
Demokrate4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Demokrate4ever Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Demokrate4ever (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Demokrate4ever't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Demokrate4ever Shto Demokrate4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Demokrate4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Per Stenlin

Pershendetje

Te kujtoj stenli qe thirrjet anarshiste , te llojit: rrofte lufta, lufto, derdhe gjakun per vendin tend etj etj, jane te ndaluara ne kete forum bile edhe te mos ishin te tilla asnje moderator s'do t'i lejonte sepse thirrje te tilla nxisin tensione te panevojshme aq me shume kur shoqerohen me "per vendin tend" nga e cila mund te nenkuptohen shume gjera...

e dyta:
s'eshte e nevojshme te shpalosesh bisedat tuaja private ketu ne publik, jo per gje por kesaj i thone mungese rrespekti.

e treta: diku me pare ne menyre shoqerore te kam kerkuar te perdorje termin ne shqip ortodoks

dhe se fundi, te kujtoj se per ban nuk vendos moderatori, por stafi dhe te kujtoj gjithashtu se ka qene i njejti staf dhe moderatori i ketij nen forumi qe rrespektivisht ne heshtje dhe ne menyre publike te kane uruar mireardhjen nen nofken e re, nderkohe qe ne baze te rregullave duhet te te ishte vene ban direkt.

kaq kisha une.
debat te kendshem dhe

gezuar Pashket.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2006 18:12
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petrit Kola
Mbushes topi.

Regjistruar: 09/06/2005
Vendbanimi: Ne autobuz
Mesazhe: 996

Citim:
Po citoj ato që tha Une Stenli

.... sepse Anastasi do te rrije atje ku eshte derisa te kete frymen e fundit.



Stenli,
Eshte nje referndum tjeter ne kete forum. "Ku duhet varrosur Anasatsi". Dil atje dhe kthe pergjigje.

__________________
Kolonel Anastas Janullatosi, jashte nga Shqiperia!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2006 19:36
Petrit Kola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petrit Kola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petrit Kola (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Petrit Kola't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petrit Kola Shto Petrit Kola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petrit Kola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petrit Kola
Mbushes topi.

Regjistruar: 09/06/2005
Vendbanimi: Ne autobuz
Mesazhe: 996

Re: Edhe dicka tjeter.

Citim:
Po citoj ato që tha Une Stenli


As mua s'kini c'te me beni dhe...




Keshtu sic ke filluar te shkruash, ti te ka len mendja. E c'fare tjeter kerkon qe te te bejm?
Ngushellime Stenli!

__________________
Kolonel Anastas Janullatosi, jashte nga Shqiperia!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2006 19:42
Petrit Kola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petrit Kola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petrit Kola (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Petrit Kola't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petrit Kola Shto Petrit Kola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petrit Kola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 22 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Referendum ne forum

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.