Forumi Horizont Gjithsej 34 faqe: « E parė ... « 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 »
Trego 338 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Feja krishtere (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=184)
-- A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=11991)


Postuar nga Boksieri datė 15 Shkurt 2007 - 12:33:

Po te krishteret e dine o loni kush eshte jezu krishti apo te vret ndergjegja e bamiresise myslimane qe ke ndermarre.


Postuar nga tolstoy86 datė 15 Shkurt 2007 - 13:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha Boksieri
Po te krishteret e dine o loni kush eshte jezu krishti apo te vret ndergjegja e bamiresise myslimane qe ke ndermarre.


Boksier, te lutem mos fol me ironi se ironine tende ska njeri qe e kupton.

Te krishteret kane besimin e tyre ne lidhje me kete teme. E di. Muslimanet kane besimin e tyre ne lidhje me kete teme. Edhe kete e di. Ne fakt keto i dime te gjithe.

Tani, pergjigju ne lidhje me ate qe ju pyeta po deshe. Kaq ishte e gjitha, nuk ka perse me vret ndergjegja per gje. Ndergjegja do me vrite po ti beja bisht temes vetem se zdo kisha cte thosha.

Shendet Rocky


Postuar nga Muhejminu datė 15 Shkurt 2007 - 14:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha Boksieri
Po te krishteret e dine o loni kush eshte jezu krishti apo te vret ndergjegja e bamiresise myslimane qe ke ndermarre.


Problemi qendron edeh nje here Boksiero se ti akoma nuk me ke kthyer pergjigje per gjithe artikull qe une kam shkruar per te hedhur poshe vargjet e ashtuquajtura trinitare. Dhe Jezusi mbetet Zot, te pakten per juve ketu, vetem se keshtu eshte "kapriocoja juaj" dh jo se eshte e verrtetuar keshtu nga juve. prandaj me mire fol me fakte se sa me fanatizem


Postuar nga Boksieri datė 15 Shkurt 2007 - 16:13:

Ne nuk e dime pamjen e muhamedit jo doni te dini me teper?


Postuar nga Muhejminu datė 16 Shkurt 2007 - 13:56:

O boksier ske ci ben samarit e i bie gomarit......vazhdo more vazhdo se e ke mire
Postuar nga Boksieri datė 16 Shkurt 2007 - 14:55:

Gomarit?


Postuar nga andaluzi91 datė 22 Shkurt 2007 - 19:29:

Mos te harrojme te cekim, se Jezusi ka thene per ata qe e adhurojne: “Por nė padobi ata mė adhurojnė mua, duke mėsuar urdhėresa tė shpikura nga njerėzit”. (Mateu 15:9)

Mendimet tuaja, qe mundoheni t'i mbroni me textet e Ungjillit, jane te kota sic tregon edhe Jezusi (Isau), dhe qe keto i keni shpikur vet, duke filluar nga thashethemet e Mateu etj., etj.

Besoni te vetmin Zot, i Cili e Dergoi Profet Jezus, i cili nuk ka pasur porosi tjeter pos: Ska te adhuruar me te drejte pervec Allahut!

Gjithe te mirat
Andi


Postuar nga Boksieri datė 23 Shkurt 2007 - 10:12:

Allahu me clloj ftyre e besoni ?


Postuar nga andaluzi91 datė 26 Shkurt 2007 - 05:07:

Ne ne kete jete nuk e parafytyrojme Zotin tone... Ai do te na shfaqet ne Parajs...

Mos harro, fjala besim perdoret per dicka qe nuk shihet!!!


Postuar nga el-Nino datė 26 Shkurt 2007 - 09:15:

O Boksjer, ti don te dish pamjen e Zotit??? Pse ti mendon se e di pamjen e Zotit te cilit ti i beson??


  Gjithsej 34 faqe: « E parė ... « 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 »
Trego 338 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.