Forumi Horizont Gjithsej 18 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 »
Trego 18 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Analiza (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=291)
-- Viti Orvellian i Ismail Kadaresė (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14546)


Postuar nga tolstoy86 datė 21 Shtator 2007 - 22:53:

Iqvlora, po pate mundesi te mos me kerkosh llogari, aq me teper te me fyesh, per cka shkruaj ketu mire do beje. Edhe se ceshte patriotizmi, na le mundesine ta gjejme vete.

Car pyetjesh ti bej vetes une,
Nuk eshte tema 'un dhe kadareja', esht tema 'kadareja'. Jam akoma pa mbush 21 vjec dhe me ndihme te Zotit, nga ajo per cka po pregatis veten nuk do u vije dem kujt, sic i ka ardh nga kadarushi.
Nuk jam mburr ndonje here se shkruaj bukur. Nga e nxore xhanem, me ke ngaterru me ndonje tjeter.
Le ere Janullen, Lut Zotin te tmos coje Zoti halle te tilla ne femit e tu. Neser te hapeshin dosjet e te dilte hapur qe kadarushi ka shkele te drejta themelore te njeriut, e te denohej, nder mbrojtesit e flakte tij do ishe serish? nqs po, atehere flasim nga dimensione te ndryshme. Ne boten time te gjithe kane te drejta te barabarta. Nuk ka envere, nuk ka ismaile, nuk ka hyjnizime..
Po leqe, ne kete ore te vone, me ty do humb kohe un mister vlora. Shkurt o xhaxhi, per temen akoma ske thon gjo. Ke te drejten ti puthesh bythet kujt te tdoj kokrra e qejfit e qe te lejon. Kadareja esht nga ato qe rri me brek te ulura.
Edhe une kam te drejten te shkruaj cte dua dhe pergjigjen ta marr vetem nga ai te cilin e kam fyer personalisht. nqs nuk je sekretari i kadarese, mos me bezdis.. ne qofte se do te tregosh se je 'lab' i vjeter, urdhero mbylle vete, po mba icik gojen, se e ke icik te madhe


  Gjithsej 18 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 »
Trego 18 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.