Forumi Horizont Gjithsej 18 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »
Trego 18 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Analiza (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=291)
-- Viti Orvellian i Ismail Kadaresė (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14546)


Postuar nga ishpeshtimi datė 21 Shtator 2007 - 13:05:

Ne, shqiptaret dhe Kadareja.

Po behet si mode,qe cdo shtator,ne prag te dhenies se cmimit Nobel ne letersi,ne Shqiperi(dhe jo ne vendet armike te saj)fillon nje fushate e ethshme kunder Kadarese.

Kadareja mund te kete shume kusure si njeri.Gjithashtu gjate nje jete te gjate dhe shume itensive,mund te kete bere shume gabime.

Po ne SHQIPARET e kulluar dhe te ndershem c'bejme?

Fillojme hedhim balte mbi njeriun me te madh te letrave tona.Te mundim te sigurojme perfundimisht,qe nuk do ta mare kurre cmimin Nobel.

O marrezi ballkanike,kur do maresh fund valle?

ne kete rast,me shume se ne cdo rast tjeter vlen thenia e Krishtit:

"Le te qelloje me gure,i pari,ai qe nuk ka asnje mekat".

Dhe ne rastin e Kadarese eshte fjala per nje GJENI,qe na ben te mburremi ne cdo qoshe te globit dhe jo per nje prostitute.


  Gjithsej 18 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »
Trego 18 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.