Forumi Horizont Gjithsej 18 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »
Trego 18 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Analiza (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=291)
-- Viti Orvellian i Ismail Kadaresė (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14546)


Postuar nga kotka datė 21 Shtator 2007 - 14:48:

A e meriton Njeriu i Artit cmimin NOBEL, kur ai shkruan i mberthyer ne pranga, ne prangat e vetvehtes????????

Megjithate edhe ne qofte se e fiton, le ta fitoje, urimet e mija nga thellesia e zemres.  Jam e sigurt, qe gjithe Shqiptaret brenda dhe jashte vendit, do te kene dicka me te cilen do te mburren dhe do te harrojne te gjitha konfliktet, qe kane eksperimentuar ne ceshtjen enigme kombetare dhe civile "Kadare", gjate gjithe periudhes se tij politike dhe artistike ne Shqiperi dhe jashte Shqiperie. 

Nuk me thoni ????? Pse jeton akoma Kadare ne France?????? Edhe kjo per mua eshte nje vazhdimesi e enigmes se tij, ne lidhje me ekzistencen e dyaneshme te "Kadarese"....

Une jetoj jashte Shqiperise, se une nuk jam Kadare........


  Gjithsej 18 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »
Trego 18 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.