Forumi Horizont Gjithsej 326 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 326 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e re poezise (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=337)
-- Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8037)


Postuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 08 Prill 2005 - 23:14:

"Ti se meriton dashurinė time"


Ti hyre nė zemrėn time e gjete tė vrarė
kisha harruar tė qeshuren
shok kisha trishtimin!
nga plagėt e jetės i mbushur me varrė
doja tė shėrohesha
tek ti pashė shpėtimin!!
Tė desha si shpirtin - si i verbėr tė besova
ėndėrrat ty ti fala
shpirtin tim ta dhashė!
qaj- qaj zemra ime - kam frigė se gabova
desha tė tė shėroja
mė shum plagė tė dhashė!!.Qaj-qaj zemra ime-dhe un bashkė me ty
ajo kurrė s,mė ka dashur
iku mė harroj!
nė vend tė dashurisė- lotin mė la nė sy
e desha me shpirt
ajo mė mashtroj!!.dhe pse zemrėn time ke pėr tė ma coptuar
dora mu mė drillet
kto fjal kur ti shkruaj!
zhduku pėrgjithmon - ti s,mė ke merituar
me shpirt tė kam dashtė
kurrė pėr ty s,do vuaj!!


08-04-2005 "Pėr ata qė se meritojnė dashurinė"


  Gjithsej 326 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 326 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.