Forumi Horizont Gjithsej 326 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 326 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e re poezise (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=337)
-- Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8037)


Postuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 08 Prill 2005 - 23:45:

"Per shpirtin tim"


Endėrrat mė shoqėrojnė nė netėt e gjata
nuk dua tė zgjohem
nė ėndėrr kur jam me ty!
s,munda dot tė tė puthja -dhe pse afėr tė pata
dashurinė kishe nė zemėr
buzėqeshjen nė sy!!.



Me zemrėn frigėsuar - nga ėndrra mos mė zgjonin
pa tė thėn dy fjalė
pa tė puth nji herė!
me zėrin qė mė drillej- me syt qė mė lotonin
thash tė dua shpirt
pa ty jam i mjerė!!.



Ti je lule e bukur- pranvera e jetės time
e ngulitur thellė
diku nė shpirtin tim!
tė fola nė ėndėrr - pėr ty rrah zemra ime
tė putha gjith natėn
deri ne agim!!.



Nata ka nje fund - ėndrrat kan mbarim
pranvera e bukur
njė ditė ka pėr tu larguar!
vetėm ti do jesh - gjithmon nė shpirtin tim
pėrjet nė zemrėn time
ke pėr tė jetuar!!


  Gjithsej 326 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 326 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.