Forumi Horizont Gjithsej 677 faqe: « E parė ... « 664 665 666 667 668 669 670 671 672 [673] 674 675 676 677 »
Trego 677 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Dialektet (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=339)
-- Fjale te harruara shqipe ose dialektore. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12801)


Postuar nga shelgu datė 30 Shtator 2010 - 02:02:

Vajti njeri tek berberi dhe sigurisht berberi filloi te mburrej per aftesite e tij te vecanta. Ne fakt ja beri turinin laker duke e prere. Duroi sa duroi dhimbjet i shkreti klient dhe ne nje moment shpertheu:

Te kam dhjere briskun qe ma mburr se eke te mprehte, te kam dhere berberanenm kolltukun, pasqyren, ty te kam dhere me shume. E kshu duke dale e duke dhjere. Sa kishte dale nga dera u thye prape:

Te kam dhere edhe ate qe mpreh briskun, se harrova i tha dhe iku.

M'u kujtua kjo barcalete qe ma tregoi dikush dikur, per faktin e thjeshte se une nuk qesha dhe miku qe ma tregonte sikur u fye e me pyeti. Ore c'ke qe rri kshu?

Jo i them une shume e bukur meseleja, po vertet si i thone asaj qe mpreh briskun berberi?

Sot isha duke pare nje program tek H chanal. Dikush shiti tek antikuari nje karrike berberi (kolltuk). Dhe kapi me dore ate qe mprehin briskun.

-Ja the, e paska edhe kete qe mpreh briskun. E kerkova fjalen ne anglisht dhe nuk e gjeta.

Kush mund te me thote si i thone shqip asaj gjese prej lekure si rrip ushtari, qe mpreh briskun berberi?

Po italisht?

Po anglisht?

 

Faje edhe ti se te kemi si te kenduar.


  Gjithsej 677 faqe: « E parė ... « 664 665 666 667 668 669 670 671 672 [673] 674 675 676 677 »
Trego 677 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.