Forumi Horizont Gjithsej 677 faqe: « E parė ... « 665 666 667 668 669 670 671 672 673 [674] 675 676 677 »
Trego 677 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Dialektet (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=339)
-- Fjale te harruara shqipe ose dialektore. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12801)


Postuar nga AndreaPirelli datė 30 Shtator 2010 - 03:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha cedrus
Vajti njeri tek berberi dhe sigurisht berberi filloi te mburrej per aftesite e tij te vecanta. Ne fakt ja beri turinin laker duke e prere. Duroi sa duroi dhimbjet i shkreti klient dhe ne nje moment shpertheu:

Te kam dhjere briskun qe ma mburr se eke te mprehte, te kam dhere berberanenm kolltukun, pasqyren, ty te kam dhere me shume. E kshu duke dale e duke dhjere. Sa kishte dale nga dera u thye prape:

Te kam dhere edhe ate qe mpreh briskun, se harrova i tha dhe iku.

M'u kujtua kjo barcalete qe ma tregoi dikush dikur, per faktin e thjeshte se une nuk qesha dhe miku qe ma tregonte sikur u fye e me pyeti. Ore c'ke qe rri kshu?

Jo i them une shume e bukur meseleja, po vertet si i thone asaj qe mpreh briskun berberi?

Sot isha duke pare nje program tek H chanal. Dikush shiti tek antikuari nje karrike berberi (kolltuk). Dhe kapi me dore ate qe mprehin briskun.

-Ja the, e paska edhe kete qe mpreh briskun. E kerkova fjalen ne anglisht dhe nuk e gjeta.

Kush mund te me thote si i thone shqip asaj gjese prej lekure si rrip ushtari, qe mpreh briskun berberi?

Po italisht?

Po anglisht?

 

Faje edhe ti se te kemi si te kenduar.Ti gezosh ato 4500 mesazhe ................ .
Une tani qe e kujtoj ....... i bej pyetjen vetes ........ si mund ta mprehte briskun nje cope gome??????


  Gjithsej 677 faqe: « E parė ... « 665 666 667 668 669 670 671 672 673 [674] 675 676 677 »
Trego 677 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.