Forumi Horizont Gjithsej 677 faqe: « E parė ... « 666 667 668 669 670 671 672 673 674 [675] 676 677 »
Trego 677 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Dialektet (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=339)
-- Fjale te harruara shqipe ose dialektore. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12801)


Postuar nga kurt datė 30 Shtator 2010 - 04:03:

cedrus, ne anglisht "razor strap" noshta ka ndonje specifik emer tjeter, por them se as emrikant nuk e dijn, meqe berberet nuk egzistojn me ktu


meqe ra fjala tek berberi
kur isha ne shqiperi, shkova te rruhem ne berber, se skisha marre brisqe me vete.

nuk jam mesuar te shkoj ne berber, dhe kur berberi filloj tma vinte briskun tek qafa, mu dha nje e qeshur qe smund ta kontrolloja, edhe pse po shtrydhesha ta coj mendjen diku ne errsire, prap, didn't help


  Gjithsej 677 faqe: « E parė ... « 666 667 668 669 670 671 672 673 674 [675] 676 677 »
Trego 677 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.