Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > “Fazllic”, zbulohen e-mailet e Argita Malltezit
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14610

“Fazllic”, zbulohen e-mailet e Argita Malltezit

Familja kryeministrore perfshihet në një tjetër skandal me pronat e Fazllic. Vajza e kryeministrit ka patur korrespondecë të rregullt me postë elektronike me një biznesmen, me të cilin negocionte për të shitur pronat e Fazllic në Porto Romano.


TIRANE-Vajza e kryeministri Berisha Argita Malltezi dhe studioja e saj ligjore përfshihen në një tjeter skandal që ka lidhje me pronat e serbo-boshnjakut Damir Fazllic në Porto Romano. News 24 disponon emailet e Argitës me një shtetas arab të quajtur Zanfar Ansar me te cilin Argita negocionte për t’i shitur pronat e Fazllicit në Porto Romano duke premtuar madje edhe nderhyrje te KESH, por dhe tarifat me të cilen Malltezi e afronte kete sherbim .Vajza e kryeministrit kërkon 200 euro për një orë pune dhe miliona euro si garanci suksesi.
Skandali bëhet me i rënde pasi studio e Malltezit “Malltezi and associates“ eshte e regjistruar në Gjykatën e Tiranes dhe figuron në qendren kombetare te regjistrimit te biznesve si person fizik, pra biznes i vogel dhe nderkohe leshon fatura te majme madje kerkon qe te marre 3% te vleres se investimit si pagese suksesi. Studio ligjore e Malltezit i kerkon biznesmenit arab se duhet te beje nje pagese prej 8150 euro per 42.5 ore pune.
Ne emailet mes biznesmenit arab dhe vajzes se kryeministrit shihet perpjekja e Argites per t’i shitur këtij token e Fazllic ne Porto Romano me qellim ngritjen e nje parku energjitik. Shtetasi i huaj kerkon ketu gjithe informacionet ne lidhje me lejet qe duhen te marre nga shteti per ngritjen e impiantit. Malltezi i sugjeron shtetasit te huaj që të negocioje me KESH ne menyre qe te nise projekti per parkun energjitik. Pas shume diskutimesh Malltezi i jep i shtetasit te huaj dy variante. I pari per nje toke prane nenstacionit elektrik, por dhe prane nje zone te pabanuar dhe i dyti disi me larg nenstacionit por shume prane nje zone industriale . “Une ju sugjeroj qe te zgjidhni variantin e dyte që eshte zgjedhja me e sigurt”, këshillon Argita duke sugjeruar keshtu token e Fazllic. Me pas ajo i kerkon Zafar Ansar qe te nxitoje me kete zgjedhje pasi ka shume presion nga agjentet e saj ne terren.

(d.b/News24/BalkanWeb)

http://balkanweb.com/sitev4/lajme.php?id=37458

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2009 19:00
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Re: “Fazllic”, zbulohen e-mailet e Argita Malltezit

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re berishaargita.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 89 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha shejtania
Vajza e kryeministrit kërkon 200 euro për një orë pune


Wawwww.
Nje ore pune sa nje rroge mujore e administrates.
Per te shitur tokat e atij qe ishte mik me babain, i cili eshte kryeminister, qe jep rrogat e administrates.

S'ka problem.
Ka nga ata qe do mbyllin syte dhe do votojne per partine. Se partia eshte nena jone, fjala saj eshte vepra jone.

P.s. Thuaj njeri Argites qe ky model flokesh i nxjerr hunden e madhe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2009 19:22
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14610

shikojeni e kete shkrim te vitit 2008 ne lidhje me kete ceshtje ... eshte interesante

Argita Berisha: Lidhja ime me Fazllic
Publikuar me : 15.10.2008 ne Gazeten Shekulli


Argita Malltezi reagon pas perfshirjes se studios se saj ligjore ne ceshtjen *Fazllic*. Merr ne mbrojtje Flutura Kolen

Vajza e kryeministrit, Argita Malltezi mohon te kete qene pjese e projektit energjitik te Porto Romanos

TIRANE- Vajza e kryeministrit, Argita Malltezi, pranon ti kete ofruar sherbime te hetuarit per pastrim parash ne vendin tone, Damir Fazllic. Ne te njejten linje me babane e saj, Sali Berisha, kunatin e ministrit Basha, Erion Isufi, kusheriren e saj, Shpresa Brecani apo ne emer te partneres ne biznes, Flutura Kola, Argita Malltezi u rrek dje te binde se studioja e saj ligjore i ka sherbyer serbo-boshnjakut Fazllic vetem per ceshtje biznesi, qe nuk kane te bejne me sektorin publik.

Si te mos ishte e bija e kryeministrit dhe te mos jetonte ne nje shtet, ku nuk ekziston nje vije e qarte ndarese mes biznesit privat dhe perfitimeve prej puneve publike Argita eshte shprehur dje, nepermjet nje njoftimi te shperndare per mediat se: *nuk mbeshtes me sherbime ligjore ato aktivitete qe bazohen mbi prokurimet publike apo asete shteterore*.

Duke e konsideruar skandalin Fazllic dhe hetimin e prokurorise per te si *tollumbace*, vajza e kryeministrit Berisha ka mohuar te kete marre pjese ne projektin e Parkut Energjitik te Porto Romanos,ku klienti i saj, Damir Fazllic zoteron 40 % te tokave te blera per kete projekt. *Nuk kam qene anetare e asnje bordi, komisioni, apo grupi te cfaredolloji qe eshte marre me procesin ligjor, apo cdo lloj procesi te ngjashem qe lidhet me Parkun Energjitik te Porto Romanos*,-thote ne njoftimin per shtyp Argita Malltezi, duke mos mohuar megjithate se studioja e saj i ka ofruar sherbime ligjore per kete projekt Damir Fazllicit.

Nga ana tjeter, Argita Malltezi ka marre ne mbrojtje edhe ortaken e saj ne studion *Kola& Malltezi*, Flutura Kola, edhe pse emri i saj figuron ne dokumentat e botuara nga *Shekulli* si perfaqesuese ligjore e kompanise *Rompetrol*, ku Damir Fazllic zoteron 40% te aksioneve.

Duke akuzuar median per mashtrime ne emer te saj, Argita Malltezi nuk ben gje tjeter vecse pohon gjithcka media ka shkruar per te: se Damir Fazllic, i hetuar ne disa shtete te Ballkanit per mashtrime financiare dhe i hetuar ne Shqiperi per pastrim parash eshte klienti i saj, pervecse miku *krenar* i te atit.

Ne te vertete, ne dokumentet e botuara gjate ketyre diteve nga *Shekulli*, nuk rezulton emri i Argita Malltezit, por emri i ortakes se saj ne biznes, Flutura Kola. Ishte vete Damir Fazllic ai qe pranoi ne intervisten e tij televizive se vajza e kryeministrit Berisha, pervecse mike e tij ishte edhe avokatja e bizneseve qe ai ka krijuar ne Tiranes, pas vitit 2005, kur ne pushtet u ngjit Partia Demokratike e Sali Berishes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2009 19:24
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Korrupsion,pisllek maskarellek.A do te japin llogari nje dite keta te poshter?Gjithsesi nqse keto akuza vertetohen.Te shohim te majtet se cdo te bejen?Une besoj se cdo gje do te mbetet ne kuadrin e llafeve te fushates qe kemi perpara,sepse edhe ata jane te njejte me anen tjeter.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2009 19:48
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Skandali Fazllic ka perfshire emra te njohur te politikes Shqiptare, si psh, edhe Ministrin Lulezim Basha, kunati i te cilit Erjon Isufaj, rezultonte Administrator i tre kompanive te Fazllic...

Kur mendoj, qe Berisha, i vuri prangat nje nga mjekeve kirurg urolog me te mire te tiranes, se pretendonte se kishte ne bange, me teper se 400.000 euro, se i kerkonte leke pacjenteve te tij per ti shpetuar jeten... E nga ana tjeter lejon nje ndyresire si Fazllic, qe te pasurohej klanin i tij. Me vjen vertet per te vjelle

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2009 21:56
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori

Wawwww.
Nje ore pune sa nje rroge mujore e administrates.Dhe te mendosh qe kjo eshte e rregjistruar si biznes i vogel.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Maj 2009 22:12
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

IQ Bej, asgje nuk ka per t'i gjetur. Ti ke familjen Kenedi qe u pasurua me kontrabanden e alkoli.

Rokfelleri ka vrare qinra familje qe i prisnin rrugen  kur ndertonte hekurudhat.

Asgje nuk i gjen jo. Milionat ne banke dhe femijet te siguruar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2009 16:49
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Sikur jetojme ne dekaden e pare te mijvjecarit te trete e jo ne vitet 20-60 te shekullit te kaluar,apo ti i zgjidh me nje fjale ,varja, te cilen ti e perdor me vend e pa vend..

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2009 19:13
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sajmolabi
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 01/04/2007
Vendbanimi: IT
Mesazhe: 111

nuk do ti gezojne jo ato qe po vjedhin,...jemi Shqiptare dhe ka pasur dhe ne te kaluaren tone ndyresira te tilla,...nuk e di sa i gezoi Esat pasha ato qe fitoi,...i ngeli parisi pa shetitur.....

__________________
E MEGJITHATE RROTULLOHET

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Maj 2009 22:12
sajmolabi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sajmolabi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sajmolabi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė sajmolabi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: sajmolabi Shto sajmolabi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sajmolabi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Sikur jetojme ne dekaden e pare te mijvjecarit te trete e jo ne vitet 20-60 te shekullit te kaluar,apo ti i zgjidh me nje fjale ,varja, te cilen ti e perdor me vend e pa vend..


Ajo varja nuk eshte per ty, te thashe edhe ne MP, por per ata muter qe jane ne krye. Te thashe ty qe t'ua varesh, nuk e shikon qe po te drejtohem direkt?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2009 00:36
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:59 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > “Fazllic”, zbulohen e-mailet e Argita Malltezit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.