Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > The Secret Life of Your Bodyclock (documentar nga BBC)
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

The Secret Life of Your Bodyclock (documentar nga BBC)

E dini se...

Trupi dhe truri juaj ka nje ore biologjike qe rregullon ritmet ditore. Nderkohe qe kjo njihet prej kohesh, studimet e fundit kane ndihmuar ne spjegimin e shume fenomeneve. Ky dokumentar ben nje permbledhje te mire, duke intervistuar kerkues dhe profesore te njohur ne rang boteror. Padyshim interesant per psikologet dhe edukatoret.

Dokumentari eshte anglisht, por nuk ka kuptim ta ve tek gjuha angleze, pasi çdo film i kesaj bote eshte ne gjuhe te huaj. S'do kishte kuptim ti shperndajme neper gjuhet perkatese.


5 pjese te ndara ne Youtube:

1-5


2-5


3-5


4-5


5-5

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Korrik 2009 15:35
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:30 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > The Secret Life of Your Bodyclock (documentar nga BBC)

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.