Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Duaje emrin tend
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Duaje emrin tend

Nuk e di pse vura kete titull teme. Ai me erdhi teksa rilexova disa rrjeshta nga ato mesazhe.

Eshte nje teme sepse eshte nje person i vetem, nje perjetim, nje ndrydhje shpirti. Jemi tek Ditari sepse ai perjetim u shfaq shume "dite" te shkuara. Nuk di nese ky person jeton akoma. Nuk i pergjigjet me emaileve Te shpresojme.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Modifikuar nga Fajtori datė 20/12/2009 ora 22:45

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2009 22:29
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Pershendetje, uroj qe te jeni mire.

Po aman, po nga t'ia filloj une e mjera, nga, nga ajo qe nuk jam e zonja te filloj nje jete tjeter, qe jam shkaterruar krejt si njeri, nuk kam me pike qejfi per asgje, se mi moren, mi zhduken larg, mi kane hedhur aq larg saqe me duhen shekuj e shekuj ti rikthej, keshtu qe nuk kam per te pasur kohe derisa ti gjej, "se jam ne momentet e fundit te jete sime"".


Jam e shkaterruar, jam e vdekur, me shkateroi ai njeri aq shume, saqe as"ZOTI", i madh nuk ma dha kete gje.

Modifikuar nga Fajtori datė 20/12/2009 ora 22:49

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2009 22:30
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

.

Pershendetje

Eh mor vella, po nga t'ia nis kesaj historise sime, apo me mire jetes sime, qe me mire kisha dashur te vdisja se te me ndodhi nje gje e tille te betohem ne ZOT.

Jetoj ne ********.Bashke me familjen time, kemi qe 6 vjet ketu.

Studiova, mora shkollen fillova punen, pune te shkelqyer, se studimet qe bera i perkisnin deges se ""********"", keshtu qe kisha edhe nje rroge te mire per ne si refugjate qe jemi.

Keshtu nisa te punoj ç'do gje shkonte shume mire, nisa te integrohesha ne jeten ketu, pamvaresisht se ne nuk na pelqen kjo jete qe bejne keto ketu, por pra ç'fare te bejme fati jone qe te marrim rrugat e kurbetit.

Nje dite ne shtepine tone vjen nje shoqja e mamit, dhe i thote qe nje djale i nje familje shume te mire don te vije dhe te kerkoje doren e vajzes suaj, dhe ashtu erdhen punet, dhe si pa pritur e pamenduar u be fejesa ime.(qe me mire te kisha vdekur ate dite).

Ai person me te cilin u fejova sinqerisht te gjithe te familjes sime si edhe te fisit tim, te betohem ne ZOT, te gjithe thonin se djale si ai nuk gjindet ne kete ""toke"", te betohem filluan prinderit e mi te betoheshin ne koken e tij, aq mire u sillte per kete ZOT, nuk ia jepte kuje pershtypjen se ishte ashtu njeriu si doli.

Dhe keshtu filloi genjeshtra e ''9 muajve", kjo genjeshter qe sot nuk po jam e zonja ta kaloj, nuk po gjej dot force te betohem.

Filloi me ate genjeshtren e tija, u hiqte njeri me leke, gje qe tek une leku nuk ishte noj rendesi e madhe me kupton, sepse jam mesuar me pak dhe nuk e kam problem te kem ashtu siç donte ai te kishte.

Dhe keshtu, me hoqi nga puna, preteksi qe nuk ke nevoje te punosh, dhe gjoja u be xheloz i madh, sepse te gjithe qe me shikonin me te me thonin te lutem ç'fare eshte ky, nuk je ti Bora, ajo qe kerkonte nje tjeter djale jo kete, shoqet e mia me thoni te lutem hapi syte, ku jane gustot e tua.

Une as vete nuk e di kisha kaluar ne nje bote tjeter, te betohemm vella.

dhe keshtu tere kete kohe qe kam ndenjur me te si nuk arrita ti shikoj ose te kap ndonje gje nga keto gjera kaq te renda, kaq te shpifura qe ai mbajti ne kurizin e tij.

Ky njeri qe hiqej kaq i mire, ishte nje njeri qe leket qe i kishte vene i keshte me "femrat" e shkreta qe i nxirrte ne rruge, i torturonte, i rrihte, ç'fare nuk ju bente.

Dikur kur kishte qene me i ri, kishte qene i martuar dhe kishte bere "dy djem", qe mua me thonte ç'do dite te lutem nuk dua asgje nga ti vetem te me besh nje djale te bukur qe te ngjaje ty.

Ne kohen kur ka ardhur te me kerkoje doren time, ai nga ana tjeter kishte qene i fejuar, me nje tjeter, qe edhe ate e kishte nxjerre ne rruge, e cila edhe ajo kishte "6 vjet"", qe punonte per te.

Dhe keshtu nje dite, qe kjo dite paska qene dita e fundit e jetes sime, me tha qe hajde te shkojme tek disa miqte e mi, dhe une perse jo, ai ishte burri im, i besoja.

Ishte dite e djele, para se te arrinim atje ku donte ai, e arrestuan, ate bashke me mua. U tmerrova ç'fare qe kjo gje, ç'fare po ndodhte, dhe ja i mora vesh te gjitha, mi treguan me ç'do gje, me foto, me telefona, me ç'do gje qe ai njeri kishte bere, dhe ku do te me çonte mua.

Keshtu mbas disa ditesh me leshuan, me lane te lire, ndersa ai ndodhet ne burg.

Tani vuaj, vuaj, shpirti me dhemb, zemra me dhemb, vuaj me shume kur shoh "lot ne sy" prinderve te mi, te cilet me gjak e me shpirt me rriten me dhane nje kulture qe i falenderoj me shpirt eme zemer.

Tani e mora vesh "i fejuari im", ishte nga me te rrezikshmit, tani mora vesh çdo gje nga ai.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2009 22:37
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

..

Me dhemb shpirti, me dhemb ç'do gje, ja sot konkretisht mos te me kishte nxjerre mami me force jashte nga shtepia as vete nuk e di se ç'fare mund te kisha bere me veten time. Kam kaluar ne depresion, nuk jam ne gjendje te kontrolloj veten, nuk kam me force, kam frike nga ç'do gje qe me rrethon, edhe nga femijet e vegjel kam frike.


Ai njeri me shkaterroi, ai shkaterroi endrat e mia, jeten time. Me lodhin shume kur kujtoj premtimet e tija, kur kujtoj ç'do enderr qe kisha thurur me ate, kur kujtoj fjalet qe ai me thonte, dhe ne realitet ç'do fjale e tija ç'do premtim i tiji ishte nje "genjeshter".

Me lodhin shume keto kur i kujtoj, nuk po kam force ti mund.

Me beso, po shkaterrohem ç'do dite, po e ndiej "vdekjen" e cila po me afrohet ç'do minute.

Me genjeu, me genjeu reth 9 muaj rrjesht. Kisha thurur enderra te tjera, po filloja nje jete tjeter, por jo ne realitet nuk ishte ashtu.

Te lutem, te kerkoj te falur qe ndoshta po ju merzis me kete histori te jetes sime, por kam nevoje te flas me dike se ndihem keq me beso.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2009 22:47
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

1 jave heshtje

.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2009 22:48
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

...

Pershendetje i dashur mik.


Uroj qe te jesh mire, te falenderoj qe me ke shkruar.

Une faktikisht nuk kam qene mire me shendetin, jam shume e lodhur nga kjo jete qe dikur per mua ishte shume e bukur, qe dikur kisha shume enderra te bukura qe kisha qejfe te me ishin bere realitet, por jo, jeta qenka shume e pashpirte per mua, nuk e kuptoj perse, nuk po e gjej dot kete pergjigje perse???????Nuk mundem, nuk po gjej force asgjekundi, jam vetem nje (0), dhe asgje tjeter, jam shume e lodhur( me beso).

Kisha shume deshire qe ju te me shkruani kur te keni kohe, keshtu te pakten te filloj perseri dhe une me pak force te kem edhe une miq siç kisha me pare, kisha shume por ai njeri me ndau nga te gjithe, por tani po e kuptoj ku ai njeri e ka pasur qellimin e tij, por ja qe eshte shume vone per mua.


Me respekt Bora.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2009 22:50
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

....

Me fal i dashur mik, por besoj se ato qe shkruajta ishin te qarta jo, e di qe flas vetem gjera te trishtuara, sepse kam arsye me duket apo jo, kam keq, se nga qejfi nuk flas keshtu.

Ju thashe qe kam qene keq me shendetin do te thote qe nuk kam qene ne shtepi por ne spital duke marre disa serume qe te merrja pak force.


Megjithate ju kerkoj te falur qe ndoshta mos ju kam shqetesuar me keto ju kam shkruar keto kohe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2009 22:51
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

wow! wow!!!
kur i degjon kto historina te kerqethet trupi, lene ma kur lexon direkt fjalet e personit qe ka perjetuar ket pabesi/fatkeqsi me nje low life scumbag qelbesire.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2009 22:54
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

une ketyre historive ua ve emrin "mungesa e shqises se nuhatjes"

come on edhe nje shoqe e kuptojme kur fillon e "bie ere", jo me burrin tone please.....

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 05:22
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Me acaron deri ne palce nje nivel i tille viktizimi, pasiviteti dhe qaravitjesh me koken ulur ne nje cep. Aq me teper kur "viktima" ne fjale fillon dhe hierarkizon veten me shprehje te tipit:"shoqet e mia me thoni te lutem hapi syte, ku jane gustot e tua."
E patetia prek kulmin kur flet per parate e tija te supozuara, duke u nxituar qe te ç'ligjeroje forcen e parase tek ajo, ose kur thote:"me hoqi nga puna". Hajdeeeeee mendjeeeee!

Biles kam nje parandjenje qe ka me teper mbrapa historise te kesaj, nuk po tregon te verteten integrale, ajo deshira e deshperuar per te bindur per historine e saje mban ere.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 10:52
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Duaje emrin tend

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.