Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Gjuha Shqipe > Dialektet > Fjale te harruara shqipe ose dialektore. Vlerėsimi i Temės: 5 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Re: gjejeni kete ...

Citim:
Po citoj ato që tha geranium
Pirosti....
Korite....
Poture...
canak...
qenef..
peshtamadh...
qereles...
kotruve...1-se di
2-na turperove
3 -veshje popullore pantallona
4-pjate
5-hale ,,wc
6-kur kerkon te besh sehir
7-shtame ose ene prej balte....

cedrus ke ankime

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2010 13:20
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Re: Re: gjejeni kete ...

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


1-se di
2-na turperove
3 -veshje popullore pantallona
4-pjate
5-hale ,,wc
6-kur kerkon te besh sehir
7-shtame ose ene prej balte....

cedrus ke ankimeNcuq motra, fare.

Xenxalla ju thenkan syzeve. Une e kisha degjuar: te plasen zenxallat?, por e dija per syte.
Cudi, ma shpjegoi nje arberesh

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Korrik 2010 20:03
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Vajti njeri tek berberi dhe sigurisht berberi filloi te mburrej per aftesite e tij te vecanta. Ne fakt ja beri turinin laker duke e prere. Duroi sa duroi dhimbjet i shkreti klient dhe ne nje moment shpertheu:

Te kam dhjere briskun qe ma mburr se eke te mprehte, te kam dhere berberanenm kolltukun, pasqyren, ty te kam dhere me shume. E kshu duke dale e duke dhjere. Sa kishte dale nga dera u thye prape:

Te kam dhere edhe ate qe mpreh briskun, se harrova i tha dhe iku.

M'u kujtua kjo barcalete qe ma tregoi dikush dikur, per faktin e thjeshte se une nuk qesha dhe miku qe ma tregonte sikur u fye e me pyeti. Ore c'ke qe rri kshu?

Jo i them une shume e bukur meseleja, po vertet si i thone asaj qe mpreh briskun berberi?

Sot isha duke pare nje program tek H chanal. Dikush shiti tek antikuari nje karrike berberi (kolltuk). Dhe kapi me dore ate qe mprehin briskun.

-Ja the, e paska edhe kete qe mpreh briskun. E kerkova fjalen ne anglisht dhe nuk e gjeta.

Kush mund te me thote si i thone shqip asaj gjese prej lekure si rrip ushtari, qe mpreh briskun berberi?

Po italisht?

Po anglisht?

 

Faje edhe ti se te kemi si te kenduar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2010 02:02
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus
Vajti njeri tek berberi dhe sigurisht berberi filloi te mburrej per aftesite e tij te vecanta. Ne fakt ja beri turinin laker duke e prere. Duroi sa duroi dhimbjet i shkreti klient dhe ne nje moment shpertheu:

Te kam dhjere briskun qe ma mburr se eke te mprehte, te kam dhere berberanenm kolltukun, pasqyren, ty te kam dhere me shume. E kshu duke dale e duke dhjere. Sa kishte dale nga dera u thye prape:

Te kam dhere edhe ate qe mpreh briskun, se harrova i tha dhe iku.

M'u kujtua kjo barcalete qe ma tregoi dikush dikur, per faktin e thjeshte se une nuk qesha dhe miku qe ma tregonte sikur u fye e me pyeti. Ore c'ke qe rri kshu?

Jo i them une shume e bukur meseleja, po vertet si i thone asaj qe mpreh briskun berberi?

Sot isha duke pare nje program tek H chanal. Dikush shiti tek antikuari nje karrike berberi (kolltuk). Dhe kapi me dore ate qe mprehin briskun.

-Ja the, e paska edhe kete qe mpreh briskun. E kerkova fjalen ne anglisht dhe nuk e gjeta.

Kush mund te me thote si i thone shqip asaj gjese prej lekure si rrip ushtari, qe mpreh briskun berberi?

Po italisht?

Po anglisht?

 

Faje edhe ti se te kemi si te kenduar.Ti gezosh ato 4500 mesazhe ................ .
Une tani qe e kujtoj ....... i bej pyetjen vetes ........ si mund ta mprehte briskun nje cope gome??????

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2010 03:29
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

cedrus, ne anglisht "razor strap" noshta ka ndonje specifik emer tjeter, por them se as emrikant nuk e dijn, meqe berberet nuk egzistojn me ktu


meqe ra fjala tek berberi
kur isha ne shqiperi, shkova te rruhem ne berber, se skisha marre brisqe me vete.

nuk jam mesuar te shkoj ne berber, dhe kur berberi filloj tma vinte briskun tek qafa, mu dha nje e qeshur qe smund ta kontrolloja, edhe pse po shtrydhesha ta coj mendjen diku ne errsire, prap, didn't help

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2010 04:03
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

ishe goxha afer kurto. Kam nje cifut atje ne puna qe e dinte ca ishte. "Razor strop" quhet.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2010 15:04
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Ja kshu. Po shqip si i thone.

Turlo, e paskam si ditlindje demek me kete 4501 shin. duhet festuar.

Sa per gomen qe thua ti Turll, ajo nuk eshte gome por nje cope e rregjur lekure bualli mundesisht. Sholle demek ose shuall..

Kurt, ke te drejte, po shqip?

Ai antikuari i Histori chanel, e mban ne dhomen e miqve kete kolltukun e berberit, per qejf demek.

Turlli mund te mbaje le te themi nje damalug

Po damalug e di njeri kujt i thone?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2010 21:01
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:32 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Gjuha Shqipe > Dialektet > Fjale te harruara shqipe ose dialektore.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.