Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim Vlerėsimi i Temės: 13 votime, mesatarja 3.62.
Gjithsej 33 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Re: prsh

Citim:
Po citoj ato që tha oliinter
nje ishit tim..... ja dedikojJeta eshte e bukur pasi te servir me qindra rruge dhe menyra per te qeni i lumtur.
Me lejo qe te jap nje sygjerim.
Nje dritare mbyllet ...me qindra te tjera hapen..

pashim dhe flm qe shkruajtet....

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Prill 2005 16:40
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"NOSTALGJI"

Sec kam nje plage akoma duke kulluar
pika -pika gjakun
dashurine mbaron!
sec kam nje plogeshtim qe lotin ka mbaruar
sec kam nje enderr
qe nga gjumi me zgjon!.
se di cfare eshte valle vuajtje apo liri
nje nate ne vetmi
apo puthje e harruar!
se di kur do thahen lotet ne syte e mi
e di qe zemra ime
nje dit ka per tu sheruar!.
e di qe nje engjell me pret diku e lumtur
dashurine time pret
pret puthjet e mia!
zemra ime fluturon kurr ska per te humbur
ne qiellin e shpirtit tim
vend nuk ka vetmia!.
24-04-2005
italy

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 01:09

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Prill 2005 16:51
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"puthje plackitese"

Vrapon e cmendur - e bukur mahnitese
ndal vrapin e jetes
ne buzet e bukura!
ne mesin e nates nje puthje plackitese
ndaloi frymarrjen
ne zemret e lumtura!.sec iku padashje - fshehtasi arratisur
ne terrin e nates
ne driten e diellit!
puthje plackitese si me ke katandisur
ne nje zog te trembur
ne pafundesine e qiellit!.fluturoj me forcen - me zjarrin e pashuar
me dashurine e paster
ne pasionet nxitese!
zemra kur te mos rrahi - un do kem ndaluar
un do vdes i pari
me pas puthja plackitese!!.
24-04-2005
italy

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 13:25

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Prill 2005 17:18
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Jete leshoma rrugen!.


Dikur nje djale i vogel
me kepucet e shqyera
te vjetera
te grisura
por te pastra..te lyera
enderrat
thjeshtesine
bukurine e shpirtit
kish gjerat me te vyera!.
me cadren e vogel
qe shpatullat ja mbulonte
shetiste neper shkoder
i lumtur qe jetonte
i qeshur
pa halle
boten do ndryshonte
me hir o me pahir
kish deshire te madhe
ta bente me te mire
me gjith shpirt besonte!.
sot ky djal i vogel
eshte bere zoteri
miliona neper duar
mercedes te zi!.
i zymte
me halle
bota e ka lenduar
padrejtesite e jetes
te shkruara ne zemer
hija e te vertetes
ka vec nje emer!

Emigrim

mallkuar perjete
sme duhet pasuria
ne fyt me ka mbete
po me mbyt vetmia
lotet si rrekete
larg nga dashuria!.
larg nga shpirti im
larg nga shkodra ime
plot me mallengjim!!.
i mbytur nga vetmia
po qajne syte e mi
mallkuar pasuria
mallkuar qofsh dhe ti
o bote e mallkuar
sot nuk jam i lumtur
ndihem i lenduar
por endrrat si kam humbur?
un ne shpirtin tim
edhe pse ne thellesi
jam ai djali i vogel
me qeshjen e embel
ne synin e zi
qe ka lind ne shkoder

me kepucet e vjetra
pantallonat e grisura
nga forc e shpirtit tim
te zuri e lemerisura
enderren e femijerise
ti nuk ma shkaterrove
me dhembet kercenues
ti nuk me frikesove
Jete!
jam ai djali i vogel
kam buzeqeshjen ne sy
ti nuk me ndryshove
po un dhe enderra e ime
te ndryshuam ty!

28-04-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 13:01

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2005 19:54
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Zemerimi yt"

Si dicka normale mbi mu i leshon fjalet
harron se ne shpirt ato fort me vrasin
fjala ik si lumi..kurr ajo nuk ndalet
fjalet qe lendojne..fjalet qe bertasin
ne gjumin e nates nje ze tingellon
se di pse ne zemer vuaj perseri
ti me zemerimin tend sa shum me helmon
sa ndjenja vret ne zemer..jo jo ti se di!
fluturon dhe ngulet thell ne sedren time
fjala e thene vend i len zemerimit
dhe nje nate pa gjume..nje nate me mendime
zemra kur te qetesohet vend si len pendimit01-05-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 00:50

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Maj 2005 00:52
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Dashuri e mbaruar"


Jete mos e ndal dashurine
me kthetrat e tua
te mprehta te lyera!
nga padrejtesite prefero vetmine
fshije ti kujtesen
ne mendjet e fyera!!.
nga humbja e dikujt qe ste ka merituar
nga dashuri e fikur
qe nga gjumi te zgjon!
nga flaket e shpirtit ende te pashuar
nga puthja e gabuar
qe akoma te mundon!

mos e mbyt ti zemren - po rrahjet kush ja ndali
buzeqeshjen e pafajshme
jo- jo mos e humb!
mos e gjyko zemren ajo sdi te fali
ndalja zjarrin shpirtit
pa u djegur shkrumb!.

lere zemren tende ne krahet e dashurise
mos ja ndalo rrahjet
puthjet mos ja ndal!
fshije te kaluaren i perngjan vetmise
lotin nga syri yt
jo- jo mos ja fal!!.

03-05-2005 Kushtuar atyre qe e kaluara ka lene shenja ne zemren e tyre

Me urimin qe ndjenjat e tyre te mos i sakrifikojne per nje njeri qe si ka merituar

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 13:10

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Maj 2005 20:13
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Shkodrani...

Ashtu sic te premtova i lexova nje pjese te poezite te tua, sigurisht qe ke nje stil te thjeshte por te bukur.
Nese do te vazhdosh keshtu mendoj se ke te ardhme letrare.
Sigurisht qe poezite kane nevoje te gdhenden pak
Miqesisht.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2005 13:26
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Indrit faleminderit qe keni marr mundimin te lexoni poezite e mia, desha vetem te te sqaroj se un shkruaj vetem nje ndjenje momentale qe e shpreh ne vargje.nuk mendoj per te pasur nje te ardhme letrare pasi e ardhmja ime i perket nje fushe tjeter te jetes!.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Maj 2005 01:56
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Shkodran ke shpirt te madh lal, Indriti ka te drejte dhe me vjen keq qe te ardhmen e paske ne tjeter vend.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Maj 2005 03:49
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Fleminderit Kontinenti te uroj gjith te mirat!.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2005 13:19
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:35 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 33 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.