Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim Vlerėsimi i Temės: 13 votime, mesatarja 3.62.
Gjithsej 33 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Larg dy dashurive"

Ne mjegullën e humbur nga trishtimi
zgjata dorën
drejt vendlindjes time!
një lot i kripur, notoj nga mallengjimi
mbushi detin plot
me mijëra përqafime!!.
I kripur nga malli - lot sa më mundove
zemër fillo vajin
mbyte shpirtin tim!
puthjet e padhëna ti nuk i bashkove
dashurinë e pastër
e bëre ti pendim!!.

I mbytur nga loti zemrën ti e humbe
ëndrrat e pafajshme
mbytur nga largësia!
oqean pa ndjenja - dashurinë e munde
thellë në shpirtin tim
po më mbyt vetmia!!.

shqiperi e shtrenjtë - me ty më ndan deti
oqean pa fund
mes zemrave tona mbive!
duke qarë me dhimbje - zemra ime mbeti
po vdes shpirti im
larg dy dashurive!!.09-05-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 19:33

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2005 22:28
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Kam lotin qė mė vret"

Humbe ne ujërat e ndryshkura
mbrapa le vajin
shpirtin e mjeruar!
le pranveren me lulet e vyshkura
gjethe qe bien
ne zemren e roberuar!!.
kan kaluar vitet ne shoqërin e lotit
një buqete me lule
te mungon te varri!
të më sjellë tek ti un i lutem zotit
ndihem un fajtor
shpirtin ma djeg malli !.
ti shtrive doren më thirre në emër
më ndihmo o shpirt
nuk dua te vdes!
diten qe u mbyte - një varr më le ne zemer
duke mallkuar veten
gjith jeten do mbes!!.
sot loti po flet i lodhur nga jeta
varrin nuk ta di
se di ku te vajtoj!
mallkoj un veten - duke qarë mbeta
kam vdekur me ty
pa zemer jetoj!!.
trupin tënd të brishtë ujërat e rrembyen
sytë e tu te qeshur
vajtueshem therrisnin
zemrat e dashuruara - me dhimbje u thyen
fjalet e tua te fundit
doren time prisnin!!.
ku je shpirti im - therrisje e zhgenjyer
me dorën e shtrime
qe zemren ma vret!
kam dikun nje shpirt - kurrë smë ka genjyer
jetën do ma shpetojë
se eshte jeta e vet!!.
të zhgënjeva shpirt un jam i mallkuar
fjala jote e fundit
ne shpirt me ka mbetur!
kam humbur buzëqeshjen - rri duke vajtuar
ti nuk u mbyte vetem
un me ty kam vdekur!!.
dhe ja ku jam tërheq këmbët zvarrë
në bregun e lumit
qe ta mori jeten!
me lotin në sy - me shpirtin e vrarë
me ditët e lumtura
qe vec endrra mbeten!!.


digjet zemra ime me lot shuan zjarrin
lulet që ti solla
pa adres kan mbetur
ku ti sjell i mjeri - se di ku e ke varrin
ujërat e pamëshirshme
trupin ta kan tretur!!.

14-05-2005 --Kushtuar shpirtit tim qe ujrat e pabesa ja rrembyen buzeqeshjen dhe rinine!.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 12:53

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Maj 2005 22:02
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eri-mona
Anetar i ri

Regjistruar: 14/05/2005
Vendbanimi: pasiguria
Mesazhe: 4

nje njeri plot ndjenja

ne fakt sot eshte hera e pare qe po kontaktoj e lexoj kete forum per shqiptaret
mendova qe ne kete ore te vone te naes te pakten te lexoja nje faqe interesante
me terhoqi emri pasi me vjen vertete mire qe jeni kaq i qeshur
me terhoqi tillulli i temes qe kishe hapur per tia treguar shpirtin tend dikujt
jam plotesisht dakort me komplimentet qe te kishin bere me pare
sinçerisht ndjeva nje lloj relaksimi dhe me pelqyen poezite tuaja sidomos per sinçeritetin thjeshtesine dliresine qe mua mu duk qe e kishe shprehur ashtu siç mund ta kesh ndjere per momentin
dua te te pergezoj qe ke nje shpirt kaq te paster
urime

__________________
une--ti--ne----------arratisje nga vetvetja

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2005 00:03
eri-mona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eri-mona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eri-mona (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eri-mona't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eri-mona Shto eri-mona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eri-mona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i/e paregjistruar
.

Regjistruar: 13/08/2004
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1280

shum te bukura poezite. Sinqerisht komplimente.
Shkodrani shpresoj te jesh vertet i qeshur dhe jo si shprehesh ne poezi
Shume prekese. Suksese

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2005 00:31
i/e paregjistruar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i/e paregjistruar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i/e paregjistruar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i/e paregjistruar Shto i/e paregjistruar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i/e paregjistruar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eri-mona
Anetar i ri

Regjistruar: 14/05/2005
Vendbanimi: pasiguria
Mesazhe: 4

Thumbs up

emocionet e kesaj nate te vone

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re doc2.doc
Ky file ėshtė shkarkuar 26 herė.

ne fakt une e shkrova nje mesazh pak me pare mesa duket nuk ka mberritur ne kete teme
dua sinçerisht te te uroj ty sidomos per thjeshtesine çiltersine me te cilen aq kendshrm i shpreh dhe arrin ti transmetosh ndjenjat e tua saqe te emocionon

urime qe fatemiresisht per ty ke nje shpirt kaq fisnik e te paster

__________________
une--ti--ne----------arratisje nga vetvetja

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2005 00:56
eri-mona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eri-mona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eri-mona (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eri-mona't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eri-mona Shto eri-mona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eri-mona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Harresa"


Si deti me reren te kapur per dore
ishim ne te dy
deri ne dallgen e pare!
harrese e pameshirshme kujtimet mi more
i zhduke ne thellesi
te zemres se vrare!
netet e pafundme mbushur me pendime
me endrra te vdekura
qe kurr s,do realizohen!
harres e mallkuar fshij nga zemra ime?
puthjet e padhena
qe kurr nuk harrohen!.
mes zerit te zemres dhe lotit ne sy
per ty do kem mall
deri sa te kem vdekur!
thell ne shpirt do ruaj , nje puthje per ty
si nje kujtim i bukur
mes pluhurit i tretur!.


15-05-2005
Shkoder

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 12:57

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2005 14:07
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
^AngeL^
**** **** ****

Regjistruar: 13/07/2003
Vendbanimi: U.K
Mesazhe: 538

shum te bukura poezit,,,akoma si kam lexu te gjitha por ato qe lexova ishin shum te bukura.

urime

__________________
Ste don ai qe ti fshin lotet por ai qe ste len me qa

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Maj 2005 10:27
^AngeL^ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ^AngeL^ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ^AngeL^ (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ^AngeL^ Shto ^AngeL^ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ^AngeL^ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Keila
Angel
Eri-mona

Ju falenderoj nga zemra qe keni marre mundimin te lexoni poezite e mia.
Me Respekt--------Shkodrani!.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 20:22

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Maj 2005 20:24
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Buzeqeshja"


Një buzëqeshje
dhe qielli can retë!
nje buzëqeshje
dhe lulet celin vetë!.

Një buzëqeshje
dhe jeta merr kuptim
një buzëqeshje
një herë më pak trishtim

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 19:07

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2005 17:09
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Puthja jote"


E di c,me bëri ajo puthja jote
më shuajti mallin
zgjoi endërrimin!
me bëri zog shtegëtar- përreth kësaj bote
dashuri fluturuese
që nuk njef pendimin!.

Pastaj nga ënderrat i rrëzuar
me shpirtin e vrarë
ditëve të mia!
foli zemra ime - e vrarë e penduar
i lumtur nuk je
të vrau dashuria!!.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 19:10

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2005 17:25
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:29 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 33 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.