Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim Vlerėsimi i Temės: 13 votime, mesatarja 3.62.
Gjithsej 33 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Jeta"


Jeta eshte nje xhiro e shkurter
nga materniteti deri ne vdekje
dikush me hap!
dikush me vrap!
dikush i kthjellët,dikush i hutuar
dikush duke qarë,dikush i gezuar
ne rrugët e jetes
te gjith kemi humbur
duke pyetur veten a jemi te lumtur???

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 19:12

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Maj 2005 21:11
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634


Jeta na ka ndare- qan shpirti i robëruar
fati e ka vrarë
ëndrrën e vonuar!

po qajnë sytë e mi- lotët si shiu rrjellin
shok në kët vetmi
kam yjet dhe qiellin!

zemra ndjen vec dhimbje-mbytur në trishtim
pritja mbyti shpresën
ku je shpirti im?

në rrahjet e zemrës - gjithmon do të pres
si gjethet e pemës
pa ty do të vdes!

me dashurinë e humbur
të kapur për dore!
i qeshur i lumtur
që zemrën ma more!!.Do doja te isha lot qe te lindja nga syte e tu,te jetoja mbi buzet e tua dhe te vdisja ne puthjen tende!

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 19:21

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2005 22:58
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Ndashte!.
Sonte shiu i dimrit - lagu zemren time
vetëtimat qajnë
dhe qielli po vuan!
dha shpirt para meje - një enderr jetime
bashke me të dhe shpresat
iken
fluturuan!!.
Bubullimat cirren
yjet ulërasin
nen strehën e shpirtit - sonte ndihem jashtë
puthjet e padhëna
në shi po thërrasin
po vdes ëndrra ime , ti nuk erdhe - Ndashtë!.


26-05-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 00:23

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Maj 2005 22:36
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Desha të bëj një falenderim të përzemërt të gjith ju që lexoni poezitë e mia!
Jeni të mrekullueshëm pa përjashtim.


Me respekt--Shkodrani i Qeshur

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 18:48

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Maj 2005 22:02
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Perqafimi i pare.


Kam pritur i dehur ne netët e ftohta
në ditët e gjata
për ty kam menduar!
profili i tretur në puthjet e ngrohta
me shfaqet serisht
i zjarrtë - i malluar!!.Dashuria nuk vdiq ne netët e gjata
dhe un jam i hequr
në male i humbur!
mbete kujtimit me pluhur e mjegull
e qeshur - e bukur
si dikur e lumtur!!.Tani rënkoj ne hënën e zbehtë
hapësires pa fund
humbën lutjet e mia!
gjethet bien në vjeshtën e nxehtë
e pemëve pa gjethe
fluturon vetmia!!.dikur kam buzeqeshur me hënën i dehur
sot përqafoj shpresat
që jeta i ka tharë!
si kujtim i bukur
i qeshur i zbehur
mbyt puthjen e fundit - Perqafim i pare!!.Nje puthje qe kthehet ne perqafim!Nje Dashuri qe kthehet ne miqesi!
E veshtire per ta besuar!..

29-05-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 18:58

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2005 21:44
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Ti shpirt"


Ti shpirt që gjumin ma more
më le të mjeruar
të shembur
pa shpresë!
kujtoje atë puthjen e premtuar
që jeta e ndali
se nuk ish fajtore
skish besë!
Dashuri ti vuaj
se jeta e ndali shkelqimin tënd
nën dritën e agimit!
puthe lamtumirën
që kurr s,ta fali ikjen e cmëndur
drejt shuarjes perëndimit!
Ti zemër pusho rrahjet e tua
që më nuk kanë vlerë
të mirëfillur!
ti puthje
ndal hapin e shpresës
se nuk ka pranverë
vec dimër të hidhur!
Ti jetë ndale hapin
të vrau dashuria ime
loti që pikon!
ti zemër qofsh e lumtur
në zemrën e djalit
mbytur në vajtime
që për ty jeton!!.

30-05-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 18:29

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2005 20:45
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Kur un te vdes"


Kur un te vdes
loti yt i nxehtë
do bie mbi trupin tim të ftohur!
shpirti im lart do ngrihet i zbehte
të fshijë syrin tënd - nga dhimbja përlotur!.
por ti nuk do më ndiesh
do vazhdosh të qash e heshtur
thua se lotët shpirtin do ma ngjallin!
e kur trupi im varrin të ketë prekur
do kërkosh një fjalë - që ta shuaj mallin!!
do zgjohesh në ëndrrat
që jeta i zuri mat
do qash mbi jastekun tim te zbrazur!
puthjen e arratisur
të bukur të pafat
nga jeta e pamëshirshme- qe hapin ja ka ndalur!!.
do vish te koka e varrit tim
e lotin do ta derdhesh
mbi balten e mallkuar!
puthjen e padhene do qaje shpirti im
me fjalën e fundit
të kam dashuruar!!
me lotet qe rrjedhin nga shpirti i vuajtur
do bëhesh kujtim
nga jeta e plakur!
puthja e padhënë do të qajë e humbur
pritjen e pafund
në plagën e hapur!!.si nje zog pa krahe - ndaluar nga fatet
si nje lule e vyshkur
në kopshtin para derës!
si nje leter e vjetër - qe ti kerkon te raftet
si një puthje malli
përplasur prej erës!!.do ti lutesh zotit - drejt qiellit duart e tua
para dashurisë
me lot do përkulesh!
qeshu shpirti im - ti mos qaj per mua
te koka e varrit
do flas një buqet lulesh!!.dhe do ikësh me ëndrrën e plakur
nga hallet e jetës
nga lotët do tretesh!
zemrën tënde per mua do mbash hapur
dhe vetëm në ëndrra
e lumtur do qeshësh!!.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 00:23

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2005 21:31
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Lamtumire"

Ndoshta ti vuan në kujtimet e mia
aty ku zemra ime
per ty e bën vajin!
si nje qiri i vjetër fiket dashuria
jetë qofsh e mallkuar
se ti e ke fajin!para këmbëve të tua loti me pikoi
shpresa ime vdiq nën pluhurin e hirt!
dashuria foli
fatin e mallkoi
un ika i shkretë - vec me ty në shpirt!nën qiellin pa yje pushtom errësire
mos e lër ti lotin
fjalën qe ta shkruaj!
nen puthjen e fundit përjet lamtumirë
ti e lumtur t,jesh
un për ty do vuaj!!04-06-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 18:34

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Qershor 2005 02:30
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Shiu "


Ah sonte ky shi !
mallin zgjoj nga gjumi-që kurr nuk kish fjetur
lagu lotet e mi
ne vetmi te tretur
Por si per cudi
i vrare por i terur
shpetoj shpirti im - se tek ti kish mbetur
i strukur në ëndërra
si nje shi i qeshur!!.
I djegur nga malli, që kurr nuk do shuhet
ne pritje te fjales
që kurr nuk do thuhet!
ne pritje te puthjes
qe kurr nuk do jepet
pa shijen e saj
në dhe do të tretet!
shpirtin mori flaka pa mëshirë e kalli
e ruajti nga shiu
qe ta digjte malli!


Sonte shiu i mallit lagu zemrën time
dritere e mbyllur
pa ty jeta ime!!.
08-06-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 11:55

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Qershor 2005 22:00
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Si nje lule e bukur"

Si nje lule
e bukur
e vyer
ne zemer mu ngule
hic dhimbje pa ndier
kembekryq u ule
fshehurazi
me endje
diku ne shpirtin tim
bere folene tende
me puthje
rrethuar
me lot dashurie
e vrare
e lenduar
me plage largesie
e qeshur
e lumtur
si qiell dashurie
nen yje
e humbur
si lot mrekullie
enderrat
zgjaten doren
te thirren ne emer
puthjet
ty ti moren
mi sollen ne zemer!.
09-06-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 16:39

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2005 23:17
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:11 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 33 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.