Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim Vlerėsimi i Temės: 13 votime, mesatarja 3.62.
Gjithsej 33 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Syri-magjik"Më behet qefi që të pelqejnë poezit e mia ,dhe të falenderoj që shkruani tek tema ime!
Uroj që të jesh e lumtur dhe e gezuar!

Me respekt - Shkodrani i qeshur

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 15:14

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2005 22:09
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Keila- te falenderoj sinqerisht dhe miqesisht per mundimin qe merr per te lexuar poezit e mia!
Te uroj fat dhe lumturi.
Evisa-Ndihem i privilegjuar qe poezite e mia kane ken nji nder shkaqet qe jeni regjistruar ne forum!
shpresoj se do behemi miq te mire!

Me respekt-Shkodrani i qeshur!

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 02/07/2005 ora 15:13

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2005 11:04
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Flatrat e mallit"


Vrapova në rrugët që nuk kishin emër
nëpër labirinte
ah Zot!- humba shpresën!!
me lotin në sy-me mallin në zemër
s,të thashë mirupafshim
dot se mbajta besën!!.Për lotët që derdha- ti ike e pafajshme
pa fjalët e shpirtit
pa puthjet e mia!!
pas teje le mallin- ditët e përvajshme
buzët e përvëluara
tharë nga dashuria!!.Qeshu jeta ime - kalosh sa më bukur
me ujin e kripur
nën diellin e nxehtë!!
un do jem pranë teje-në ëndërra i humbur
si lot dashurie
si puthje e msheftë!!.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga iliriusa datė 13/01/2006 ora 05:26

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2005 14:32
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Demokrate4ever
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2005
Vendbanimi: Eastern Seaboard
Mesazhe: 4434

Ooo naqe ca po me shofim syte apo po me bajne xixa ,a mduket se je moderator. Urime yll per detyren e re e suksese.

Urime dhe per poezine .

__________________
I say there're no depressed words just depressed minds.

Modifikuar nga iliriusa datė 13/01/2006 ora 05:25

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2005 17:27
Demokrate4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Demokrate4ever Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Demokrate4ever (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Demokrate4ever't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Demokrate4ever Shto Demokrate4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Demokrate4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Per ty shpirti im"


Bukuri hyjnore e strukur nga jeta
dashurine e zjarrte
solle ne zemren time!
ne thellesi te shpirtit - i lumtur un mbeta
puthje mijera puthje
per ty jeta ime!!.
ne lotin e derdhur, malli nuk u shua
largesia qe na ndan
ajo eshte fajtore!
sot per ty enderroj - vetem ty te dua
zemren un ta fala
shpirtin ti mi more!.
te dua zemra vogel- me shum se veten time
ti je lulja ime
e brishte e plot shkelqim!
ne endrrat e bukura - te zgjon puthja ime
te dua sa jeten
ti je shpirti im!!.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 03/07/2005 ora 23:45

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Korrik 2005 13:55
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Ditelindja"


Nje shishe shampanje
plot trishtim
pa hapur!
terheq zemren zvarre
drejt detit
pa lagur!
i ulur ne gjunje - me mallin ne zemer
dallget mu afruan
me thirren ne emer!

Ej ti shpirt pa paqe - cfare ke qe loton
dukesh i pashprese
si yll qe noton!

Pse lotet e tu - sonte lagun detin?

Jam sonte vajtueshem
kam n,zemer termetin!
qe tund pa meshire - detin ,token, pyjet
ajo ka ditelindjen
e un qaj me yjet!

I vetem pa shprese - me shishen ne dore
reren ,detin ,dallget
i bera kurore
me nje puthje malli - per ty jeta ime
ti nisa me fjalet
shkruar ne zemren time!.

U befsh 1000 vjec - te tha malli im
plot shishja shampanjes
dehu shpirtin tim!!.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 04/07/2005 ora 18:08

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Korrik 2005 00:26
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Me fal"


Qiellit po kendoj - un muzik kam vajin
jam nje zog pa krahe
me plage i lenduar!
Me faaaaal s,te besova - dashuria e ka fajin
ty ta theva zemren
po vdes i penduar!.Jeta s,eshte dyshime - s,eshte as provokime
jeta eshte besim
respekt
dashuri!
me fal shpirti im - kthema jeten time
kthema ti buzeqeshjen
humbur ne syte e mi!.te kam falur endrrat - merre jeten time
se pa ty kam vdekur
por ne dhe nuk tretem!
do jetoj i lumtur - vetem ne kujtime
pa ty kurr s,do qesh
pa ty do jem vetem!.kam lotin ne sy - vetem ti e ndal
jeta me buzeqesh
per ty kur mendoj!
nga thellesi e zemres - te lutem me fal
ma fal shpirti im
qe te dashuroj!!.
Shkruar me 09/03/2005 (Kujtimet e mia te hedhura ne kompjuter)

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 06/07/2005 ora 00:12

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Korrik 2005 23:37
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Guaska e ndergjegjes"
Nje guaske bregut te detit , nga jeta e thyer
pendimesh notonte
ne enderr e ndryllur!
me dhimbjet e shpirtit, ne kujtime ngjyer
ne detin e jetes
shetiste e mbyllur!!.
ne ujin me kripe, plaget i kish fshehur
notonte mes vuajtjesh
me rremat e kripur!
qeshte me percmim ,nga dhimbja e dehur
drejt bregut te shpreses
po humbte pa ditur!!.
me kapaket shtypur, nga kemba e jetes
me dhimbjet ne plaget
nga kripa renduar!
ne ujrat e perplasura , bregut te vertetes
notonte pendimesh
nga Zoti mallkuar!!.
07-07-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 08/07/2005 ora 00:56

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Korrik 2005 22:45
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Ti ike"


Ti ike e qeshur, me puthjet e premtuara
me lotet e derdhur
nga malli te lumtur!
Ti ike pafundesise , si yjet e vetmuara
pa diell dashurie
te shuar
te humbur!!.
Ti ike ne endrra , nga jeta denuar
ne trishtim e mbytur
qe ndarjen se munde!
Ti ike si lulja, nga era rrezuar
pa fjale lamtumire
pedalet i shkunde!!.
Ti ike pa lot , nga jeta e fyer
me mallin ne shpirt
me zemren e vrare!
Ti ike si lulja ,nga era e thyer
me gjethet qe binin
ne buzen e thare!!.

Ti ike o shpirt!! - qiellit fluturove
me krahe lamtumire
larg ne perendim!
Ti ike o shpirt!! - lotet i harrove
diku n,zemren time
i fsheh malli im!!.
11/07-2005

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 12/07/2005 ora 20:37

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2005 22:00
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"Dallget e shpirtit"


i ulur me mallin ne bregun e detit
me zemren e mbushur
me dhimbje,vajtim!
prisja me shpresen qe nga thellesite e detit
syte e saj te kalter t,me falnin nje shikim!!.

i rrembeve det qofsh perjet mallkuar
syte e saj te bukur
ne thellesite e tua!
por dije o det se ajo ka per te jetuar
gjithmon ne zemren time, sepse un e dua!!.

dhe pse sot ajo eshte diku ne gjirin tend
mos u ndje o det,
i mbajtur me hater!
trupin e saj te brishte gjithmon do ta kesh ti
por un do kem zemren ,dhe syte e saj te kalter!!.

me lotin ne sy me zemren coptuar
po fundosem det
ne thellesite e tua!
aty me pret vajza qe kam dashuruar
po se gjeta t,lutem - merrme ti dhe mua!!.--------------------------------------------------------------------------
Shkruar ne Djetor 2004 versioni origjinal !.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 14/07/2005 ora 19:56

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Korrik 2005 19:56
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:31 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 33 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.