Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Figura shquara shqiptare ne diaspore > NĖNĖ TEREZA PREJ KALKUTE - 10 vjetori i vdekjes
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Nene Tereza mund te kete patur lekundje besimi,por tere jeten ia kushtoi  Zotit .Gjithcka e beri ne emer te zotit.Sakrifikoi jeten e saj per t'ju gjendur njerezve ne nevoje.

Kam lexuar nje liber kushtuar Nene Terezes dhe nuk me ka ardhur mire kur mendoj se ka patur njerez qe jane munduar t'i hedhin pluhur fig.se saj,se gjoja cdo gje e bente per te fituar popullaritet dhe fame ne bote.Nuk jam e krishtere ,por jam krenare qe Shqiperia (Kosova)ka nxjerre nje shenjtore si Nene Tereza dhe e them me krenari sa here qe me jepet rasti.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Tetor 2007 15:09
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Citim:
Po citoj ato që tha kundershtuesja
,por jam krenare qe Shqiperia (Kosova)ka nxjerre nje shenjtore si Nene Tereza dhe e them me krenari sa here qe me jepet rasti.

Dhe une po ashtu!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Tetor 2007 19:27
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
daedal
.

Regjistruar: 07/10/2007
Vendbanimi: .
Mesazhe: 310

Nene Tereza ka qene nje njeri i mire, madje shume i mire. Besoj se me se shumti ajo ka plotesuar porosite e Perendise. Ka merituar emrin e veshtire...ate emer qe kujtojme se mbajme te gjithe: NJERI! TE gjitha sa thuhen jane njerezore. Madje kjo me mrekullon me shume te Nena Treze. Nese ka patura tundime etj dmth se ajo ishte thjeshte qenie njerezore. Toka ne te cilen u lind quhet Shqiperi. Mua me vjen mire qe ajo eshte shqiptare...mbase e vetmja qe vleresohet ne te gjithe boten e nga te gjitha besimet si "teper njerezore". Nuk besoj se ka ne planetin toke individ qe do te "konkuronte" me nenen Tereze per ne fronin e mbretereshes se paqes dhe dashurise. dhe si e tille ajo ehste edhe per popuulin e saje dhe token qe e lindi. une mendoj se ajo madje ne te gjithe gjerat tona me te dashura i mendojme ne gjuhen e nenes...

PS: Nuk e di pse per nje cast pata vizionin se Shqipja eshte gjuhe perendishe...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Tetor 2007 22:17
daedal nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė daedal Kėrko mesazhe tė tjera nga: daedal Shto daedal nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto daedal nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Citim:
Po citoj ato që tha daedal

PS: Nuk e di pse per nje cast pata vizionin se Shqipja eshte gjuhe perendishe...


Ndoshta vetem per nje cast te erdhi ndricimi dhe pe te verteten.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2007 18:14
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti

Ndoshta vetem per nje cast te erdhi ndricimi dhe pe te verteten.Para disa vitesh nje zonje polake e cila u ndodh prane dy shqiptareve qe po bisedonin midis tyre i pyeti ato;''Cfare gjuhe flisni ju lutem?''Albanian ju pergjegjen ato.''Ne veshet e mij tingelloka si nje muzike e bukur'' u tha ajo.Jane arsye te tjera qe kjo gjuhe perendie nuk eshte atje ku duhej te ishte.Ata/ato qe e kane degjuar shqipen nga goja e Gonxhe Bojaxhiut,patjeter kane degjuar perendin te flase.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2007 19:27
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Medalioni i Kockave</SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Nga Përparim Kapllani</SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Eshtrat e Nënë Terezës janë kërkuar nga Qeveria Shqiptare disa muaj më parë, që të kthehen në atdhe. Kërkesa u formulua nga ministri i Jashtëm Lulzim Basha dhe iu drejtua Qeverisë Indiane, e cila gjer më sot ka dhënë një përgjigje as mish dhe as peshk, duke nënkuptuar se nuk parapëlqen që t’ia dorëzojë Terezën e vdekur Shqipërisë, kombit së cilës ajo i përket. </SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Duke argumentuar kërkesën e vet, Ministri Basha i bëri të ditur homologut të tij Indian se e ëma dhe e motra e Nënë Terezës ishin të varrosura në Tiranë dhe rivarrimi i saj pranë familjes ishte një detyrim moral i Qeverisë Shqiptare. Që të jem katërcipërisht i saktë, unë nuk kam qenë i pranishëm në bisedime, as kam lexuar ndonjë komunikatë shtypi, thjesht analizoj informacionin që kam mbledhur nga shtypi shqiptar nëpërmjet internetit.<SPAN>  </SPAN></SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Është për t’ u përgëzuar fakti që shumica e shqiptarëve e adhurojnë figurën e Nënë Terezës, megjithëse i përkasin besimit mysliman. Është për t’u përshëndetur dëshira e mirë e Qeverisë Shqiptare, e cila kërkon të sjellë Terezën e vdekur në Shqipëri, megjithëse ka një president që i përket besimit mysliman, ka një kryeministër që i përket besimit mysliman, ka një ministër të jashtëm që i përket po këtij besimi, pavarësisht se që të tre mund të deklarojnë se janë ateistë, ( po flasim për trungun fisnor se nga vijnë <SPAN> </SPAN>këta njerëz të nderuar). </SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Adhurimi gati mistik ndaj kësaj nëneje të përvuajtur nuk rrjedh vetëm nga fakti se ajo ishte shqiptare, por nga vetë misioni i saj human në shërbim të njerëzimit. Amerika nuk e nderon atë, sepse ishte shqiptare. Fjalët e saj i lexon të varura në parulla gjigande mbi autostradat pa mbarim: unë që kam patur rastin të ngas makinën time mes për mes Amerikës, kam ndjerë një gëzim të jashtëzakonshëm, kur kam parë fjalët e thëna prej saj të varura mbi autostradë.</SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">India</SPAN><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"> nuk e nderon Nënë Terezën, se ajo ishte shqiptare, por për përkushtimin e saj ndaj të varfërve. Kjo grua e urtë me atë fytyrë të dhembshur fare mirë mund të kishte pranuar të martohej si gjithë të tjerët dhe të krijonte familjen e vet, të shikonte hallet e shqetësimet e veta, kur dihet që sakrificat e saj në shërbim të njerëzimit janë të njohura botërisht dhe nuk ka nevojë që unë t’i përsëris në këtë shënim të shkurtër. </SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Kur dëgjova për herë të parë lajmin për sjelljen e eshtrave të saj në Shqipëri, i bëra vetes disa pyetje:</SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">“Për çfarë i duhet Shqipërisë postkomuniste Tereza e vdekur? Përse nuk e lënë të qetë të prehet atje ku dha shpirt? Mos vallë Qeveria Shqiptare i kërkon eshtrat si medalion, që t’ i varë në qafë si hajmali, që t’ i bjerë gjoksit me grusht në sy të botës kristiane? Vëreni se çfarë bëhet në Shkodër: myslimanët e atij qyteti të verbuar nga provincializmi i tyre ekstrem ngrihen kundër kësaj figure madhështore, e cila inspiron dashurinë për mbarë njerëzimin. </SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Unë mendoj se Qeveria Shqiptare nuk është e sinqertë në kërkesen e vet për disa arsye: Po të ishte e sinqertë, atëherë Berisha Mysliman dhe Topalli Katolike duhej të kishin shkuar të dy bashkë në Shkodër dhe të shpallnin nismën për pajtim ndërmjet të dyja komuniteteve të një gjaku dhe të një gjuhe dhe jo ta lënë popullin e Shkodrës të rrëshqasë në kthetrat e revanshizmit të verbër fetar të të dy krahëve.</SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Ekstremistët e të dy komuniteteve nuk bëjnë as përpjekjen më të vogël për afrim: përkundrazi nuk lënë gur pa lëvizur, madje edhe në internet, për të larguar sa më shumë vëllezërit e gjakut nga njëri-tjetri, duke u marrë me analiza AND-je të gjithëfarësoj dhe duke mbjellë përçarjen kombëtare.</SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Të ishte e sinqertë Qeveria Shqiptare, ajo duhet ta fillonte nga Shkodra, pastaj të kërkonte eshtrat e Nënë Terezës dhe t’ i varte në qafë si medalion. Kur disa tipa që kanë dy gramë tru, që dinë të qëndisin një letër shprehen “turkollakë e derdimenë për myslimanët”, dhe “jashtëqitje austriakësh per katolikët”, imagjinoni se çfarë urrejtjeje vlon brenda, tek njerëzit e thjeshtë dhe të pashkollë, e cila për hir të së vërteteës duhet thënë që është një urrejtje e pakuptueshme për pjesën tjetër të kombit. </SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Iniciativat për afrim ndërmjet të dyja komuniteteve nuk duhet t’ u lihen vetëm individëve. Ajo duhet të bëhet e organizuar, me programe qeveritare, madje duhet financuar. Injoranca nuk ka brirë. Të shkulësh demonët brenda vetes nuk ndodh brenda një dite, as me një të rënë të lapsit. Kur nuk duam njëri-tjetrin, megjithëse kemi të njëjtin gjak dhe flasim të njëjtën gjuhë, si do të duam Amerikën apo Kanadanë, Britaninë apo Italinë, ku punojmë në një ambient pune me zezakun, marokenin, sirianin, iranianin, anglezin apo rusin?</SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Kockat si medalion qeveria mund t’i marrë, por ajo duhet ta fillojë nga poshtë: nga njerëzit ordinerë, që shkojnë nëpër kisha dhe xhamia. Qeveria duhet ta shpallë si pjesë të Sigurimit të saj Kombëtar mbledhjen dhe kultivimin e informacionit: ku e mësojnë urrejtjen këta njerëz? Nëse këta njerëz mësojnë si të urrejnë<SPAN>  </SPAN>në kishë apo në xhami, atëherë duhet të vihen para përgjegjësisë të gjithë ata priftërinj apo hoxhallarë që promovojnë urrejtjen dhe përçarjen kombëtare. Nëse urrejtja e katolikëve ndaj myslimanëve (apo anasjelltas) është e trashëguar brez pas brezi në familje, atëherë duhet bërë një punë e madhe edukative për kultivimin tek popullata të vullnetit të mirë për bashkëpunim. </SPAN></DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana"></SPAN> </DIV>
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Jam kurioz të di, a ka ndonjë qendër kulture në Shkodër, ku myslimanët dhe katolikët shkojnë së bashku? Xhamitë më të mëdha në Ballkan dhe kryqet gjigande në majë të katundit të Bushatit nuk duhet të shërbejnë për përçarje, por për afrim dhe dashuri mes njerëzve. </SPAN></DIV>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Nëntor 2007 15:03
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Cfare komenti!</SPAN></DIV>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Nëntor 2007 15:04
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
Ne fakt asnje se meriton me shume te jete midis figurave te shquara sesa kjo grua me trup te vogel por me shpirt te madh... sot ajo eshte meshirimi i bamiresise e dashurise per njeriun ...

dhe pse tashme ajo i perket te gjithe botes une jam krenare qe kishte gjak shqiptari
did mother theresa write this??!!! wow! so beautiful.


Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2008 10:31
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus
<DIV style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt" align=left ="Msonormal"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana">Cfare komenti!</SPAN></DIV>
nuk e disha se behen kto marrina atje ne shkoder. kam shume vjet pa shku atje , une jam malsor nga bajza i levizur ne shkoder, kur jetoja atje kurr nuk i kena pas kta probleme, po ka shume vjet qe kam ikur dhe nuk e di!! por me vjen shume keq kur degjoj kto budadhadheqe per vendim tim. nejse faleminderit per info, nese jane te sakta!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2008 10:56
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 01:51 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Figura shquara shqiptare ne diaspore > NĖNĖ TEREZA PREJ KALKUTE - 10 vjetori i vdekjes

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.