Forumi Horizont Gjithsej 280 faqe: « E parė ... « 264 265 266 267 268 269 270 271 272 [273] 274 275 276 277 278 279 280 »
Trego 280 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tema Shoqerore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=313)
-- Islamizmi. Nje fatkeqesi kombetare e shqiptareve?? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=2848)


Postuar nga erzeni_be datė 19 Shkurt 2005 - 20:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha Keni

Boogeyman eshte mese e vertet qe nje tem me nje titull te tille (mbasi nuk e mbaj mend ekzakt) eshte hequr. Jo vetem ajo por jan hequr dhe shume tema te tjera qe kan pasur provokime dhe fyerje nga te dyja palet (mysliman dhe te krishter)dhe kete e kam ber per te mbajtur nje ekuiliber, por asnjeher nuk kam mundur ta mbaj kete ekuiliber se nuk me keni ndihmuar ju anetaret e tjer qe mendoni se jeni te drejte. Meqen se ti po mendon se ka nevoj per nje moderim ne ket nenforum ajde dhe me ndihmo. Ti e shikon qe une jam vetemne gjith kete perleshje gladjatoresh qe behet ketu. Cfar mund te bej une i vetem? a mund te arij 100% ta moderoj kete forum? Une nuk kam koh qe te merem gjith diten me kete nenforum. Nese mendon se mund te me ndimosh e mund te japesh dicka pozitive ne kete nenforum e ke deren te hapur, mjaft te komunikosh me mua.



Pershendetje te gjitheve.
Pershendetje Keni.

Meqe aludohej per temen historike "bemat e Krishterimit=2000 vjet krim terror e represion" autor i ce ciles kam qene une, e mendova te arsyeshme te rishpreh mendimin tim, mendimin te cilin e kam paraqitur ne edhe ne forme ankese tek stafi i FH, por pas sukses...

U be kohe qe jam anetaresuar ne kete forum dhe pas dashur te ul vlerat e ketij forumi, mendoj se "besimet fetare" jo vetem qe lejne shume per te deshiruar por do te shkoja edhe me tej duke e cilesur si pjesa me "degjeneruar" e forumit.

Fillimisht ne shkrimet e mia jam munduar te diskutoj pa repilka e pa kunder-tema, por "zjarri" jo vetem qe ishte ndezur fort por edhe i fryhej atij...
Hapja e temes se "bemave" ndoshta nuk ishte menyra me e mire per te kuntribuar ne shuarjen e zjarrit edhe pse e bazuar ne faktet historike perendimore, por m'u "detyrua" hapja e saj.

Pas mbylljes arbitrare te saj u indinjova shume, por mendova se ndoshta do t'i sherbente uljes se tensioneve.
Ne qofte se e ke vene re nuk parashkruaj aq shume tek "besimet fetare" qellimisht per te mos qene une "fajtori".

Fakti qe tema ne te cilen gjendemi dhe shume te tjera te ngjashme, vazhdon te ekzistoje e te "pasurohet" me indinjon shume duke duke qene e qarte, qe, qe ne titull kjo teme eshte provokuese apo bombastike , siē edhe e pati cilesuar dikush temen e "bemave".

Ndoshta ke shume te drejte kur thua qe "s'kam ē'te bej" biles as qe e ve ne dyshim, por ne qofte se ju (moderatoret) nuk e ngrini zerin e paanshmerise , atehere me trego te lutem ē'mund te bejme ne (anetaret) kur temat tona edhe mbyllen ne menyre arbitrare???

Nese me kujtohet mire, per temen e "bemave" nje moderator na kishte ikur ne menyre proteste... te pakten ky informacion m'u komunikua me rastin e mbylljes se saj, por a ishte vertete ajo teme , e theksoj bazur ne faktet historike perendimore, me provokuese se tema ne te cilen ndodhemi???
Por edhe nese ishte me provokuese se kjo, ajo lindi ne rrjedhen e llogjikshme de debateve...
Atehere nese verte deshirojme ti japim fund temave te tilla , duhet ndryshuar taktika e moderimit, duhen mbyllur temat provokuese.

Kam shume frike qe vazhdimi ne kete drejtim, do te nxise sikur qe po e shohim, reagime edhe me te ashpra.

Konkretisht une propozoj qe per nen-forumin e besimeve fetare, te kete dy ose me shume moderatore, te krishtere, muslimane , ateiste biles edhe "provokues" qe seicili te kishte te drejten e nje lloj vetoje. Propozoj gjithashtu qe ky grup moderatoresh te shqyrtoje temat e nen-forumit nje nga nje, dhe qe ēdo kerkese per hapjen e nje teme te re te obligohet miratimi i ketij grupi mixte moderatoresh. Ne kete grup jam gati te jeme pjesemarres dhe te jap kontributim tim te paanshem.
Ky ishte mendimi im.

Ju faleminderit.
Ky ishte mendimi im


  Gjithsej 280 faqe: « E parė ... « 264 265 266 267 268 269 270 271 272 [273] 274 275 276 277 278 279 280 »
Trego 280 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.